Kırıklarını Kendisi Kesip Daha Çabuk Uzamasını Sağlayanlar...

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve DestinaX tarafından 7 Kasım 2010 başlatılmıştır.

7 Kasım 2010
    Konu Sahibi : DestinaX
  1. DestinaX

DestinaX Pure Love T <3 D Üye

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar ben saç kırıklarımı yaklaşık 2 ayda 1 kendim keserim saçları ıslakken yada yağlıyken yan tarafa doğru alıp boru gibi büküp uçları beyaz beyaz kırıkları milim milim alıyorum makasla , saçım kesinlikle kısalmıyor ve capcanlı oldugunu farkediyorum daha rahat uzuyor benim gibi kırıklarını kendisi kesen varmı acaba merak ettim. Bikaç arkadaşımada öğrettim bu yöntemi onlarda artık kendileri almaya başladı.Kuaföre aldırmıyorum çünkü gittiğim kuaförler azcık ucundan derken her defasında kısalttılar saçımı ve hep sil baştan oluyordu.Her kuaför bir olmaz tabiki ama ben bulunduğum şehirde hiç bir kuaföre güvenemez oldum...

Son düzenleme: 7 Kasım 2010
  2. 7 Kasım 2010
  3. havingzl

havingzl mutlu yarınlar... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    bende saçlarımı kendim kesiyorum yıllardır. çok iyi bir kuaförüm var ama ben genelde saçımın herşeyiyle kendim ilgilenirim. uzun gür ışıl ışıl ve sağlıklı saçlarım var. ön katlarımı da kendim yaparım. topuzumu buklemi fönümü. herşeyiiii kendim yapıyorum:KK16:

4. 7 Kasım 2010
  5. DestinaX

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    108
    tebrik ediyorum seni arkadaşım :KK9:aynen bende aynı şekilde zaten çok kesme taraftarı değilim uzatma maratonu içinde oldugumdan nisan ayına kadar belime gelmelerini istiyorum nişanım var da nisanda inş. istediğim gibi olur yok mu baska kendi kesen pratik bilgileri olanlar paylaşında bizde uygulayalım

6. 7 Kasım 2010
  7. havingzl

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    bir bilgi vereyim o zaman ben. saçların daha güçlü olması için normal yıkadıktan sonra soğuk suyla da durulayın biraz. ve sonra kuruturken sıcak havluyla sarın. saçlar kırılmadan kurur böyle:KK12:

8. 7 Kasım 2010
  9. hande58

hande58 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    ben ayda bir uçlardan kesiyorum hem benim saçlarım kıvırcvık oldugu için daha pratik oluyor uzun , kısa kuruyunca farketmiyor :):)

10. 7 Kasım 2010
  11. havingzl

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    :KK48: benim kıvırcık değil ama böyle uçları bukle bukle. bigudi sarmış gibi. benimde pek farketmiyo öyle bazıları kısa falan olursa. gerçi olmuyo artık alıştım çünkü kaç yıldır yapıyorum:KK76:

12. 7 Kasım 2010
  13. AyShE GuL

AyShE GuL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben de kendim kesiyorum saçımı tutamlara ayırıp kendi etrafında döndürüyorum kırıklar ortaya çıkıyor ztn..ayrıca katlı v saç topiğinde bir video var saç kesimiyle ilgili onu da denemiştim çok pratik..

14. 7 Kasım 2010
  15. hasret6

hasret6 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende düsünmüstüm ama acikcasi korktum acaba yanlis falan yaparim diye veya uzamaz diye.
    Sen nekadar kesiyorsun ve nasil? saclari ince ince ayiripmi kesiyorsun yoksa ? anlatirmisin biraz canim
    benim saclarimda bu arada kivircikk
    :KK59:

16. 8 Kasım 2010
  17. DestinaX

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    108
    canım saçlarını 2ye 3e yada istediğin sayıda tutamlara ayırıyorsun ayrıdığın tutamları sağdan sola yada soldan sağa doğru büküyorsun boru gibi bükünce zaten kırıklar ortaya cıkıyor beyaz beyaz olur genelde kırıkların ucu onları makasınla ince ince milim milim kesiyosun en son saçlarını bütünce bağlar gibi al eline yanına doğru getir saçını en uç kısmından ufak ufak kes bu şekilde umarım anlatabilmişimdir. Eklemek isteyen varsa eklesin arkadaşlar tam anlatamamış olabilirim... :KK71:

18. 8 Kasım 2010
  19. hasret6

hasret6 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    tamam anladim canim cok saolll.. bende bu aksama eve geldigimde bi deniyeyim bakalimm. :KK1:
    bnim icin daha zor olcak saclarim kat kat kesildigi ve kivircik oldugu icin :KK61: