Kırışıklık nedir önleme yöntemleri

Konusu 'Olgun Ciltler ve Sorunlar' forumundadır ve selayy tarafından 18 Ekim 2007 başlatılmıştır.

18 Ekim 2007
    Konu Sahibi : selayy
  1. selayy

selayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kırışık oluşumu ve önleme yolları
    Zaman içinde deri üstü ve altındaki dokularda çizgilerin oluşmasıyla cildimizde kırışıklıklar oluşur. Yaşımız ilerledikçe bu cizgiler daha da belirginleşir. Yüzümüzde oluşan cizgilere zemin hazırlayan diğer etken ise yüz mimikleridir.(gülmek,kaş çatmak vb) Ayrıca Güneş ışınlarıda cildimizin kurumasına ve kırışmasına neden olur.

Dış Etkenler: Güneş,sigara ve alkol kullanımı vb. Faktörler cildimizin nasıl kırışacağını belirleyen durumlardır.

Cilt Bakımı: Düzenli uygulanan cilt bakımı ile cildin yaşlanması ve kırışması önemli ölçüde engellenir.
    Güneşten korunun, Eğer Güneşe çıkmak zorundaysanız.Cildinizi koruyacak Ph değerinde koruyucu krem kullanın,
    Güneş gibi soguktan da korunmak gerekir.

Göz çevresi kırışıklıklarını aza indirmek için güneş gözlüğü kullanın,

Cildinize uygun günlük nemlendirici kullanın, Kozmetik ürünleri fazla kullanmayın,

Kahve,Sigara,Alkol, Solaryumdan kaçının

Bol su tüketin,

Dengeli beslenin, meyve ve sebze tüketin.Cildinize C vitamini uygulayın,

Yüzünüzü sık sık sabun ve türevi maddelerle yıkamayın,

Yeterli ve kaliteli uyuyun.

2. 18 Ekim 2007
  3. EU2

EU2 Guest

merhaba teşekkürler ama bunlar var olan kırışıklığı gidermiyo benim canım sıkkın çünkü bugün aynada cildimin incecik çizgilerle dolduğunu gördüm yine daha da mı attmış tam anlamadım.
    ne yapsak bilmiyorum

4. 18 Ekim 2007
  5. selayy

selayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ph değeri yüksek kremler kullanınca. sigara ve kahve içmeyince çokta olmasa azaltıyo annemden biliyorum. çok dikkat edio cildine.

6. 18 Ekim 2007
  7. Lakito

Lakito Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    Kızlar "tretin" krem ciltteki ince kırışıklıkları yok ediyor ve kırışıklık oluşumunu geciktiriyormuş

8. 19 Ekim 2007
  9. *thalia*

*thalia* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cildinizi her sabah mutlaka temizleyip nemlendirin.bütün gün başka işlem yapmanıza gerek yok.nem olmazsa kırışık görüntüleri derinleşiyorr..
    benim de yanak kenarlarımda var yaa.gülünce ortaya çıkıyor sinir oluyorumm.kayısı çekirdeği yağı deniyorum bi de madesscol kullanıyorum biraz yeniler belki cildi diye bakalım

10. 20 Ekim 2007
  11. EU2

EU2 Guest

merhaba stefanel .aynı dediğin gibi benim de yanak kenarlarım kırışık.şu kayısı çekirdeği yağını nasıl kullanıyorsun.ben aldım .şu sıralar cildim çok bozuk yine.iyileşince denerim onu belki.
    sevgiler

12. 20 Ekim 2007
  13. selayy

selayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu yaşta ne kırışıklığı canm yaa. göz çevresinde falan mı??

14. 11 Mart 2008
  15. ayynnuurr

ayynnuurr Guest

kaş aramda iki belirgin çizgi var maalesef:-(( ve henüz 23 yaşındayım bu da üzüyoo beni erken diye düşünüyorum evet bunlar yaşlılık belirtisi değil bu yaşta ama mimiklerimi yoğun stres altındayken aylarca kaşlarım çatık dolaştım sanırım maalesef ki bu çizgiler de o günlerin hediyesi bana:-((tabi ki cilt bu,kırışıcak zamanı gelince ama zamanlaması erken diye düşünüyorum bildiğiniz yada uyglayıp da iyi sonuç aldığınız bir yöntemi paylaşırsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler..

16. 11 Mart 2008
  17. asii

asii Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    uzme tatli canini doganin kanunu bu malesef .canim benim uygulagim bir dogal maske var bana cok iyi geliyor olgun avukadoyu iyice ez hamur haline gelsin icine bir tatli kasigi saf bal ve bir tatli kasigi limon suyu kat ve bu uc karisimini yuzuyune sur yarim saat beklet yada aksamdan yaparsan sabaha kadar beklet sonra oyalayarak cildinden cikar soguk suyla yikadiktan sonra nemlediricin sur canisi bakalim begenecekmisin begenirsen yazarsin ok optum

18. 13 Mart 2008
  19. ayynnuurr

ayynnuurr Guest

ilgine çok teşekkür ederim asii..peki sen bu doğal maskeyi aynı şikayetlerden dolayı mı kullanıyosun?ya ben ne bi krem kullanırım kimyasal bazda ne de makyaj yaparım çok sık.birkaç aya bir yapıyorum makyaj da diyebilirim aslında.bu bakımsız olduğum anlamına gelmez ama insan korkuyo yüzüne herhangi bişiy sürüp de daha kötü olmasından korkuyorum
    zaten bu kaş aramdaki iki sinir bozucu çizgi inan stres yaratıyo bende:-((iyi sonuç aldın mı gerçekten ya da bunu kullanan tanıdığın insanların yorumları hakkında bi bilgin var mı?yardımcı olursan sağlığına duacı olurum.ayrıca resim senin resminse çok hoşsun:-))ya bide balın saf olup olmadığını anlamak için sanırım türkiye de gıda mühendisi olmak lazım galiba..seri halinde imitasyon ballar hat safhada maalesef..al işte bi çelişki daha..tekrar teşekkür ederim sana.mutlu günler:-)))