kırkı çıkmamış bebeklere...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Banan tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

18 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Banan
  1. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar kırkı çıkmamış bebeklerin koltuk altlarına çok hafiften tuz serperseniz, büyüdüğünde teri kokmaz.. anneannem bana ve kardeşime yapmış bunu terimiz asla kokmuyor fakat diğer torunları uzakta olduğundan onlara yapamamış onların her zaman terleri kokar der.. ben de yeni doğum yaptım ve kızımın koltuk altlarına hafiften tuz serptim..aklınızda bulunsun istedim.. sevgiler..a.s.

2. 18 Kasım 2008
  3. kUtahya

kUtahya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    320
    Ödül Puanları:
    188
    saol canımda bende biliyorum ama bana hurafe geliyo bu olay nazar boncugu gibi bişi olsa amenneda yazık o hassas pammuk ciltleri tahriş olur falan yakarya yazık yapmayın bence benım fikrimm....

4. 18 Kasım 2008
  5. EU1

EU1 Guest

ya bilmiyorum ne kadar doğrudur ama bazı hurafeler artık yuh dedirtiyor...

şöyle ki;
    eğer bir fareyi çocuğun tüyü çıkan yerlerine sürersen büyünce çıkmazmış tüyü
    garip ama gerçek

6. 18 Kasım 2008
  7. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153

Valla hurafe gibi geliyor ama bu iki yöntemide babanem babamda ve halamda uygulamış. Babanem çok tüylü bir insan olduğundan çocukları öyle olsun istememiş. Büyükannesi böyle yap deyince oda uygulamış... İkiside ne kadar terlerlerse terlesinler hiç mi hiç ter kokmazlar. Ayrıca ikisinde de tek bir tüy bile yok :) Garip ama gerçek...

8. 18 Kasım 2008
  9. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    fareyi duymuştum ewet çok tiksinç ki bunu yapan bir bayan komşumuz war zamanında annesi yapmış bu kadına we yeminle kadının hiçççççç tüyü yok çıkmıyo ne büyük bi mucize dimi..
    ama onlar karınca yumurtası yağı sürmüşler fare diil.kızım olursa yapıcam bunu bitkisel neticede hiçbir zararı olmaz ...rahat etsin yawrum
    bidee bu yağı ağdadan sonra kullanırsak bizdeki tüyleri bile zamanla yok ediyor bi doğurayım başlıycam inşlhh..

10. 18 Kasım 2008
  11. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    vallahi arkadaşlar hurafe diyenler uygulamasın o zaman...ne diyebilirim ki? inansanız da inanmasanız da altı üstü azıcık tuz serpeceksiniz çok da zahmeti yok yanii.. bence denemeye değer..

12. 18 Kasım 2008
  13. EU1

EU1 Guest

canım tuza ok zaten, hatta çevremde deniyenler var, ama fare olayına çok şaşırdım, baksana gerçekten yapan varmış ve olumlu sonuç almışlar...:1shok:

14. 18 Kasım 2008
  15. ibolya

ibolya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    biz de geçenlerde tuzladık bebişimi, hatta bizimkisi bal, tuz, karanfil ve defne tozu karışımıydı, 10 dk kadar beklettik, sonra yıkadık, bence eski insanlar yaptıysa bi bildiği vardır, gerçi bu tuzlama olayı her yerde yok, mesela karşı komşumuz sivaslı ve onlarda tuzlama diye bişey olmazmış, belki de yöreden yöreye değişen bi gelenektir bu

16. 18 Kasım 2008
  17. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    eşimin tarafı yapıyormuş ama ben karşıyım cildi zaten narin birde tuzmu sürcem benim mantığımın dışında..annem beni tuzlamamış Allah a şükür pis kokmuyorum..:)

18. 18 Kasım 2008
  19. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ya yıkarken tuzla da bir kere daha yıkıyorlar.böyle yapan var mı?