Kirmizi Hali Diyeti

Konusu 'Diyet Listeleri' forumundadır ve serseri tarafından 27 Mart 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    27 Mart 2008
    Konu Sahibi : serseri
  1. serseri

serseri Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar yeni bir liste buldum ,sanki eskilerini tam uygulamışım gibi:roflol:neyse hemen listeye geçiyorum yarın arkadaşım ve ben başlıyoruz bu diyete:icecream:
    3 GÜNLÜK ÖDEM ÇÖZÜCÜ DİYET

Kahvaltı

6 kaşık Nesfit
    1 bardak light süt
    Ara:

1 adet kivi
    Öğle:

2 dilim doygun ekmek
    Maydonoz salatası
    120 gr. protein (Tavuk ya da balık)
    Ara:

1 adet yeşil elma
    Akşam:

2-3 adet meyve ile hazırlanmış salata.
    Yatmadan önce:

2 adet kuru kayısı
    2 adet ceviz
    1 adet form plus çay
    2 poşet zencefil-limon çayı

ÖNEMLİ:
    Aşırı stres altında olanların kilo vermesi yavaşlar. Çünkü stres hormonları üst seviyeye çıkarır ve ödemi artırır.Gece geç saatlerde yatılması ve az uyumak da kilo vermeyi engeller. Kilo vermek için gece 11.30 - 00.00 arasında yatılması, sabah 07.30-08.00 arasında güne başlanmalı. Kışın da, yazın da yapılan diyetler aynı oranda kilo verdirir. Bahar aylarında diyet yapılması tamamen psikolojiktir. Ayrıca diyet bu sürece sıkıştırıldığında hasta stres yaptığından kilo vermesi de zorlaşır.

ÖĞÜNLERDEN SONRA ZENCEFİL VE LİMON ÇAYI
    Bitkisel içeceklerle diyeti desteklediklerini anlatan Dr. Karataş, çayların özelliklerini şöyle açıklıyor: “Bitkisel çaylar, bağırsak hareketlerini artırır, proteinlerin sindirimini hızlandırır ve vücuttaki ödemi çözer. Yeşil çay ve sinemaki içeren bitkisel çaylar ödeminizi çözerken bağırsak hareketlerini artırır ve diyetinizi hızlandırır. Zencefil ve limon çayları da öğün sonrası tercih edilmelidir, sindirimi kolaylaştırır.”

(ALINTI)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.