Kırmızı Ruj Kullanmanın Püf Noktaları

Konusu 'Makyaj Uygulama Teknikleri fırçalar, aplikatörler' forumundadır ve EU1 tarafından 13 Eylül 2007 başlatılmıştır.

13 Eylül 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Kırmızı rujun modası hiç geçmiyor, bu sonbaharda yine çok popüler.

Nerede olursanız olun, başların sizden yana dönmesini istiyorsanız işte bir yol kırmızı ruj.

Kırmızı ruj her zaman kadınları ve erkekleri çekiyor. Bu sonbaharda yine çok moda ama kullanılması özen istiyor.

Kırmızı ruj sürmeden önce dudaklarınızın çevresini bir kalem ile belirleyin.

Kırmızı rujun başarısı, yüzünüzün geri kalan kısmının bu rujla uyumlu olmasına bağlı. Cildinizin soluk olması durumunda ruj daha çok dikkati çekecektir. Kırmızı rujla birlikte gözlerinizin makyajının hafif olması ve allık kullanmanız uygun olur. Eyeliner kullanmasanız iyi olur. Ama rimel uygun olur.

Yüzünüze hafif bir allık sürmeniz uygun olur. Tabi cilt tipinize uygun bir renk seçmelisiniz.

Şimdi rujunuzun mükemmel ve uzun süreli olmanız için daha sıkı kuralları gözden geçirelim;

1. Dudaklarınıza ince bir fondöten tabakası uygulayın. Birkaç dakika kurumasını bekleyin

2. Üstüne bir tabaka da pudra sürün

3. Rujunuza benzer bir renkte kırmızı dudak kalemi ile dudaklarınızın çevresini çizin

4. Ruju, önce dudaklarınızın ortasına (ve mümkünse bir fırça ile) sonra kenarlara doğru sürün. Bu şekilde davranırsanız, rujun fazla sürülmesinin önüne geçilmiş olur.

5. Bir kağıt mendil kullanarak, fazlalıkları temizleyin ve kurutun

6. İkinci bir tabaka sürün. İlk tabakanın üstüne sürülen bu tabaka, rujunuzun uzun süreli olmasını sağlayacaktır.

Son bir püf noktası, kırmızı ruj ile birlikte kırmızı oje kullanmanız bir kontrast oluşturacaktır.

Bu arada kırmızı ruj sürmeye yönelik aklınızda tutmanız gereken hususlar da şöyle;

1-Dudaklarınız çok ince ise, parlak kırımızı renk daha çok dikkati çekmelerine neden olacaktır.

2-Tersine dudaklarınız çok dolgun ise, tam kırmızı yerine kahverengi ya da mavi ağırlıklı kırmızı kullanmanız daha uygun olacaktır.

2. 19 Eylül 2008
  3. - SwééT -

- SwééT - ~ Rengarenk ~ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kırmızı ruj vazgeçilmezimm :)
    çok güzel duruyor ve aynı zamanda çok iddialı. sürmesi biraz yürek istiyor zira bakan dönüp tekrar bakıyor :))
    bilgiler için teşekkürler çok makbule geçti a.s.

4. 19 Eylül 2008
  5. mylilapause

mylilapause Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kırmızı ruja bayılıyorum ama makyaj altı pudra yada fondotensiz hoş durmuyo.
    kırmızı ruja rimel ve şeftali tonlarında allıkla çok hoş bi makyaj çıkıyoo ortaya...çok yakıştırıyorum kendime..

6. 20 Eylül 2008
  7. Yuhanna

Yuhanna ♥ Shimmer Gold ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de kırmızı ruj tutkunlarındanım ama beyaz tenli ve sarı saçlı olduğum için feci dikkat çekiyor yani bulunduğum şehir yüzünden daha çok dikkat çekiyor,ama kırmızın rujun çok özgüven sağladığını,çok pozitif elektrik verdiğini düşünüyorum ben,kendimi assolist gibi hissediyorum kırmızı rujlaaa,taşırmamak ve dişlere bulaştırıp rezil olmamak şartıyla :)

8. 20 Eylül 2008
  9. KuKuRuZ

KuKuRuZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Çok seviyorum kırmızı ruju ama sürmeye çekiniyorum..Herkes bana bakıyormuş gibi geliyor,gözlerin üzerimde olmasından hoşlanmıyorum..Ama kırmızı rujda insana ayrı bir güzellik katmıyor değil hani:jeyyar::jeyyar:

10. 20 Eylül 2008
  11. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    kırmızı ruju bende severim. çok sık olmasada arada kullanırım. benimde bildiğim kadarıyla kırmızı ruj kullanacak kişilerin dişlerinin beyaz olması daha hoş durmasını sağlıyormuş. çünkü sarı dişlerin dahada sarı durmasına neden oluyormuş...yani dişlerede dikkat:)

12. 11 Ekim 2008
  13. ESRANIL

ESRANIL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    katılmıorum canım ben sana çünkü dişleri sarı gösteren kırmızı ruj değil pembe rujdur bence bi aynada deneyin farkı görüceksiniz...ben de bayılırım kırmızı ruja ama daha dogal olsun diye kırmızı dudak kalemi kullanıorum bu aralar cok parıl parıl olmuo tok duruyo ve mat hali benim daha cok hoşuma gidiyo..altına nivea dudak kremi sürüorum(renksiz) nemlensin diye üzerine de kalem sürüorum hem dudaklarımı da çevreliorum daha dolgun duruyo

14. 11 Aralık 2008
  15. animalinstinct

animalinstinct Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar yaa bu ton bence cok hos ama markasını bilmiyorumm:teselli:[​IMG]

16. 11 Aralık 2008
  17. animalinstinct

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar logonanın scarlett red 04 diye ruju var bence en mat olan o ama denemedim

18. 11 Aralık 2008
  19. animalinstinct

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    markası ve numarası ne yazarmısın:Saruboceq: