Kırmızı sivilce lekeleriyle ilgili... Yardımlarınızı bekliyorum lütfen..:(

Konusu 'Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları' forumundadır ve akli_karisik tarafından 1 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : akli_karisik
  1. akli_karisik

akli_karisik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar benim yüzümde pek sivilce kalmadi fakat kırmızı lekeler kaldı biraz onları nasıl geçirebilirim .. Bildiginiz krem yada evde yapabilecegim şeyler varmı işe yarayacak ? :/

2. 1 Mayıs 2010
  3. hayatbenim

hayatbenim yıllardır seni bekliyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    güzelim benimde sivilce lekerlerim var ben madecassol kullandım hafifletti amaaa tamamen grçmedi onun içinde expigment 4 başladım soyulursa ii olacak inşaallah.
    şöleee duru bi cildim olurmu acep....
    bende takip ederim bu konuyu belki tacrübeli arkadaşlar vardır. bende yararlanırım bende kırmızı kahverngi hangi tonda leke ararsan var daakaydirigubbakcemile3
    umarım bi çare vardır

4. 1 Mayıs 2010
  5. hexeee

hexeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ya aslında bu sorunla ilgili bir sürü ilaç var ama acaba hangisi size iyi gelir... ben 2 haftadır tretin diye bir krem kullanıyorum... gözle görünür bir değişme var... ama artık başlardaki gibi soyulmadığı için dün acnelyse kremi kullanmaya başladım... aslında roaccutane diye bir hap var benim görümcem kullandı yüzünde 1 nokta bile iz kalmadı ama o tretin yada acnelyse gibi gidip eczaneden kolayca alabileceğiniz bir ilaç değil... doktor kontrolü lazım...

6. 1 Mayıs 2010
  7. hayatbenim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hexee ben eritretin(tretinin türü) kullandım istediğim gibi soymayınca bıraktım dahada var expigment ve eritretini kullansam nası olur kii

8. 1 Mayıs 2010
  9. hexeee

hexeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    valla tatlım expigment kullanmadım tretin ilk zamanlar soyma yaptı bende yüzüm biraz düzeldi sonra pek soyma yapmadığı için acnelysee başladım... acnelysee daha kuvvetli bi krem olduğu için... şimdi acnelysee kullanmaya devam edeceğim bir süre eğer yüzüme çok ağır gelirse bir gün tretin bigün acnelysee sürmeyi düşünüyorum... ama expigment kullanmadığım için bi yorum yapamam...

10. 1 Mayıs 2010
  11. hayatbenim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hexee teşekkür ederim.eritretin bendede aynı şeyi yaptı, istediğim gibi olmadı yani.neyse araştırmaya devam

12. 2 Mayıs 2010
  13. theportobellowitch

theportobellowitch Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sivilce izleri çok yoğun ve derinse TCA peeling en kısa ve hızlı kurtulma yöntemi ancak gerçekten çok derindeyse bu izler o zaman yüksek oranlı kimyasal peelingleri öneririm bunları da evde yapmanız mümkün değil. %15 ve %30'luk TCA peelingleri internet üzerinden de alıp evde uygulayabilirsiniz çok faydasını göreceksiniz ancak lütfen lütfen 3 hafta da bir uygulayın eğer bir defada geçmezse ve asla soyulan deriyi siz kendiniz soymayın bırakın kendisi dökülsün. mutlaka güneş kremi kullanın ve %30'luktan fazlasını uygulayacaksanız mutlaka doktor gözetiminde tabi olmalı, güneş kremi dahi kullansanız ben derim ki en azından sonbaharı bekleyin güneşin etkisi biraz azalsın aksi halde üstüne bir de kahverengi güneş lekeleriyle uğraşmayın.

14. 2 Mayıs 2010
  15. akli_karisik

akli_karisik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben hergun kursa gittigim icin deneeme gbi bi sansimda olmuyo yüzümde soyulmalardan dolayı kötü bi görüntü olursa disari cikamam :/ :/ Evde kükürtlü sabun kayısı sabunu kullanıyorum sivilce cikmasin diye... lekelerin üzerine de soda elma sirkesi sürüyorum ... Biraz bekleyecegim bakalim yazin doktora gidecegim olmazsa...:/

16. 4 Mayıs 2010
  17. plasure

plasure Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    764
    Ödül Puanları:
    198
    kızlar benimde suan tek sorunum bu..roaccutane biteli 1ay oldu ama yüzümde kırmızı sivilce lekeleri kaldı..birkaç dermatolog muayenesiden sonra şunu söyleyebilirimki doktorlar bu izler zamanla geçer diyor ama dediklerine göre 6aydan 1seneye kadar uzayabilirmiş ve deri zamanla kendi rengini alırmış..bana sadece nemlendir,koru ve yüzünle fazla oynama dediler zaten hala hassas benimde tretin acnelyse kullanmak gibi bi amacım yok suanda..ama tek istediğim gerçekten doktorlara inanabilmek çünkü geçsinde isterse 1sene sürsün önemli değil..aranızda kırmızı lekeleri olanların lekelerinin süresi ne kadar? 1seneden baya bi fazla süredir hiç değişmeden duruyor kırmızı lekelerim diyebilcek olan varmı?

18. 6 Mayıs 2010
  19. hayatbenim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    plasure bence doğru demişler bir yılı geçkin kırmızı leke kalacağını sanmam en azından benim öyle oldu.
    yalnız tek sorunum benimkiler kahverengi oldu.çenem esmerleşti falan bende rek açacm diye uğraşıyrm eritretin ve expigmenti birlikte kulanıcm.doktor yazmıştı bunları bana.
    sen en güzelini yapıp doktora gitmişin hasassa cildin dikkat et.doktorun verdiği süreyi bekle ama ben olsam üç ay sonra tekra gidip durumlarını öğrenirdim gelişme varsa beklersin yoksa elbet bişeyler verirler. geçmiş olsun iii günler.........