Kirpik yaparken goz cikarmayin !

Konusu 'Kaş, Kirpik Yapısı ve Şekillendirme' forumundadır ve EU1 tarafından 23 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2006
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Kirpik yaparken göz çıkarmayın!
    Kadınların daha dolgun ve uzun kirpiklere sahip olmak için kullandığı maskaralar, kornea zedelenmesinden enfeksiyona kadar çeşitli göz problemlerine yol açabiliyor!
    Eskimiş maskaralar sağlığa zararlı.

Kornea zedelenmeleri konusunda uzmanlaşan göz doktoru Roy S. Rubinfeld, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi'nin (FDA) resmi internet sitesinde yayımlanan yazısında, kozmetik ürünlerin neden olduğu en yaygın sorunun maskara çubuklarının göze batması olduğunu belirtti.

Her sabah direksiyon başında, asansörde maskara sürmeye çalışan kadınlar gördüğünü söyleyen Dr. Rubinfeld, kadınların bu şekilde gözlerini yaralama olasılığının çok yüksek olduğunu düşünüyor. Rubinfel, korneayı zedelemenin yanı sıra eski maskaraların da bakteri üreterek göze zarar verdiğini belirtti.

Maskaralar gözde alerjik reaksiyona neden olarak kızarıklıklara ve göz kapağında şişmeye yol açabiliyor. Bakteri oluşumunu önlemek için iki-üç ayda bir maskarayı yenilemek gerekiyor.

New York Times

2. 23 Temmuz 2006
  3. MsscooL

MsscooL Guest

Gözlerimiz en hassas organlarımız, sağlığını korumakta bize düşüyor...Dikkatli olmak lazım göz için kullandığımız kozmetik ürünlerinde.Lente cim çok sağol bu güzel yazıyı bizimle paylaştığın için...ürünlerin çok uzun süreli kullanılmayacağını biliyordum ama rimelin 3 aydan sonra kullanılmaması gerektiğini bilmiyordum.

4. 23 Temmuz 2006
  5. Esra_k

Esra_k Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ewt ben duymuştm bunu..ayrıca kalitesiz makyaj malzemeleri gözn üstünde bi tabaka oluşturuyomuş.ayrıca gece kesinlikle makyajlı yatmamk gerekio.makyajn yüsümüsde maximum 8-10saat durması gerekirmiş.. ​

6. 6 Ağustos 2008
  7. ada!!!

ada!!! Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ewt ben de duymuştum annem zaten asla öle ucuz mal aldırmaz ve onun favori sözü: ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim...

8. 6 Ağustos 2008
  9. tinkywinky

tinkywinky Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    ayrıca göz makyajını çıkarırken de dikkatli olmak lazm.maskaranız ya da gözünüze uyguladığınız makyaj malzemesi ne kadar iyi olursa olsun çıkardığınız malzeme de önemli

10. 7 Ağustos 2008
  11. tacsizprenses

tacsizprenses Bir DiLeK TutTuMmm (: Üye

Beğenildi:
    246
    Ödül Puanları:
    353
    paylaşım için teşekkürler..

12. 7 Ağustos 2008
  13. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Ben haftada 1 rimelimin fırçasını güzelce temizler, yıkarım. Bu sayede rimelimi uzun süre kullanabiliyorum hem de bakterileri temizleniyor.şakkıdı

14. 8 Ağustos 2008
  15. miLka_abk34

miLka_abk34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben bu konuda hiç titiz değilim şahsen geçen rimel süreyim derken gözümü çıkarıyodum :KK43::KK43: