kısa protokol deneyimi yaşayanlar..

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve moon_sunn tarafından 27 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : moon_sunn
  1. moon_sunn

moon_sunn bekletme artıkın yaw.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar..haziranda 3.denememe başlayacağım kısmetse..daha önceki iki denemem uzun protokoldü ..o nedenle kısa protokol hakkında hiçbir bilgim yok..deneyimli arkadaşlar biraz bilgi verebilirlerse sevinirim..:))

2. 27 Mayıs 2010
  3. gizemli83

gizemli83 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cnm bnm ilk denemem di kısa protokolle başladık doktor önce adetinin 3. günü gel dedi ve bazı tahliller istedi muyanede rahim kalınlığına falan baktı

istediği tahliller falanda tsh rubella hepatitler hıvler falan ondan sonra adetin 3. günü gittim ve iğneme başladık o gün gonal f adlı ilaca göbekten bilirsin işte sonra 2 gün arayla yumurta takibim yapıldı yumurtamın istenilen kıvama gelmesi falan derken 9. günde topalam işlemi oldu ondan 5 gün sonra blas embriyo yerleştirildi şu an 10 haftalık hamileyim maaşallah rabbim sanada yaşatsın..

rahim kalınlığı ve tsh gibi tetkikler önemli bazı durumlarda tedavi ertelenbiliyo ayrıca yumurtalarım gonal f çabuk cvp verdi diye bi süre sonra doz düştü toplamadan 5 gün önce hem gonal f iğnemi yaptırdım kalçadan 3 gün boıyunca büyüyen yumurtalar çatlamasın diye bi iğne yaptırdım ovitrel diye bişey sonrada toplama işleminde 35,5 saat önce çatlatma iğnemi oldum

ay karışık oldu özetliim

20 mart tedavi ye başlandı 25 marta kadar gonal f vurdum kendime
    25 martta hormon iğnemin yanında çatlatmama iğnemi oldum
    26-27 marttada hem gonal f hemde çatlamama iğnesi devam etti
    29 mart yumurta toplama oldu ondan 35,5 saat öncede sadece çatlatma iğneni oluyosun diğer iğneler bırakmış oluyosun durum bu yani o kadar uzun sürmüyo herşey 15 gün içinde bitiyo ondan yani transferden 12 gün sonrada kan tetsi

rabbim emeklerini boşa çıkarmasın cnm bak sana tanımasamda canı gönülden dua ediyorum

4. 28 Mayıs 2010
  5. moon_sunn

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim canım..beni epey aydınlattın bu konuda sağol..ayrıca güzel dileklerin için de teşekkür ederim..ne güzel sen hamile kalmışsın Allah tamamına erdirir de sağlıkla kucağına da alırsın inşallah...darsı benim başıma inşallah :)))

6. 28 Mayıs 2010
  7. gizemli83

gizemli83 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cnm ilk denemede hamile kalan çok kişi var maaşallah ben ilk denememde kaldım ama hayırlısı ne zamansa o zaman dedim hep ilk 3-4 -5 farketmez olsunda yeter ki

ben yumurtalık kanseriyim bi daha şansım olmicak belki o yüzden esas sen benden daha şanslısın çocuğum olur ama ben olmayabilirim

8. 28 Mayıs 2010
  9. marlboro

marlboro Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    slm.benimde kısa protokoldü.ilk transferimde hamile kaldım çok şükür 3 aylık hamileyim şu an.daha önce yumurta toplama işlemi yapılmıştı ama transfer yapılmamıştı.mart ayında 1 donmuş 2 taze transfer edildi.ama sadece 1 tanesi tuttu.gizemlinin anlattığı gibi valla tam tarihlerini hatırlamıyorum ama gonalf çatlatma iğnesi fln.aynı şekildeydi benimde.transferden sonra bir fitil verdi dr.progesteron hormonuymuş.onu transferden hamileliğin 3.ayına kdr kullandım.umarım seninde çabucak olur bebeğin.

10. 28 Mayıs 2010
  11. moon_sunn

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sağol canım ne güzel yaa bana moral oldunuz..özel değilse neden transferin gerçekleşmemişti anlatırmısın..benimde ikinci de transfer olmamıştı da..1 yumurta toplanabilmişti benim o da döllenmemişti zaten..doktorum ovitrellenin benim yumurtalarımı çatlatmadığını söylemişti..o yüzden epey bi folikülüm olmasına rağmen tek yumurta toplanmıştı..korkuyorum şimdi ya gene öyle olursa diye:KK43:

12. 28 Mayıs 2010
  13. moon_sunn

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım yaa çok geçmiş olsun üzüldüm gerçekten..Allah şifa versin ..öyle olumsuz konuşma bebeğinle çooook uzun yıllar yaşamak nasip etsin rabbim torunlarını da gör inşallah :))

14. 28 Mayıs 2010
  15. marlboro

marlboro Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    benim o dönem ev taşıma durumum vardı.o yüzden erteledik.ama yumurta olarak değil embriyo olarak dondurulmuştu.birkaç ay sonra transfer oldu ve tuttu.benim transferden sonra en önemli belirtim karnımda acaip kramplar batmalar olurdu.özellikle ayağa kalktığımda bıçak saplanır gibi bişey olurdu.dr tutunma sancısı olabilir demişti ve öylede çıktı.bol bol dua et cnm.o cok önemli.gerçi ben sadece ikiz olması için tüp bebek yapmıştım bir tane kızım var o normal oldu evlenir evlenmez.işte bundada taktım ikiz olsun diye denedim ama şans işte.bir tane tuttu.

16. 28 Mayıs 2010
  17. ARZUM44

ARZUM44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    88
    kaç yaşındasınız ?doğal yollarla çoğunuz olmuyormudu ?çoğul gebelik:eek: oluşması için bir kısıtlama yokmu?

18. 28 Mayıs 2010
  19. moon_sunn

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    anladım..Allah gönlüne göre verir inşallah..benim de 3. denemem olacağı için artık yavaş yavaş korkmaya başladım..sanki hiç hamile kalamayacakmışım gibi hissediyorum..kısmet..hakkımızda hayırlısı neyse o olur inşallah..