Kısa protokol deneyimlerinizi paylaşırmısınız

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ekin79 tarafından 25 Ekim 2010 başlatılmıştır.

25 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ekin79
  1. ekin79

ekin79 Ya RAB Bizede Nasip Et Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar kısmetse bu ilk denemem olacak.Rabbim tüm bu süreçte olanlara bebiş nasip etsin.İçinde bizede inşallah!

Bugün yarın adet olmam gerek ama gecikecek gibi transferin bayrama denk gelir diye tedirgin oluyorum.(estrofem diye bi ilaç kullanıyorum bu mu geciktiriyor anlamadım) Birkaç yerde kısa protokol 14-20 gün arası sürüyor diye okudum ama sizlerin kaç gün sürdü hangi ilaçları kullandınız paylaşırsanız sevinirim.

2. 25 Ekim 2010
  3. tupbaby

tupbaby gelBEBEĞİMgönlümeGEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Cnm ben de Temmuz'un 3 ün de başlamıştım tedaviye Temmuz 15 te yumurtalarım toplandı Temmuz 20 de transfer oldu .
    31 Temmuz da kan testi yaptırdım olumsuz sonuç aldım .

Tedavin hayırlı olsun cnm a.s.

4. 25 Ekim 2010
  5. ekin79

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Sağol canım üzüldüm olumsujz olmasına Rabbim hepimize önce sabır sonra bebiş nasip etsin..

6. 25 Ekim 2010
  7. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba ekin kısa protokol en fazla 15-16 gün sürüyor adetin 3. günü iğnelere başlıyorsun her gün aynı saatde yapıyorsun tahmini adetin 8 9. günü başka bir iğneye başlıyorsun yumurtaların erken çatlamasın ve aynı boyutta kalsın diğe..11 yada 12. gün gece çatlama iğnesi yapılıyorsun 36 saat sonra yumurtaların toplanıyor eşindende sperm örneği alınıyor aynı gün döllendiriliyor..embriyoların gelişimine göre 2ile 5 gün arasında transfer ediliyor
    benim 3 denememde kısa protokoldü..4.denemem için uzun protokolla başlandı ama bana uymadı tedavim iptal oldu yakında tekrar başlıycaz yine kısa protokolle
    inşallah sende tedavinle bebeğine kavuşursun

8. 25 Ekim 2010
  9. ekin79

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Allah razı olsun canım!Kimseyle paylaşmayacağımız için (aileler dahil) bayramda yatıp dinlenme şansım olmayacak transferden sonra 2 gün falan bana kalsa iyi olur.Onun tedirginliğide sardı.
    Umarım sende bu tedavinle bebişini kucağına alırsın.opuyorumnanaktan
    Rabbim bizlere merhamet eylesin.
    :Saruboceq:

10. 25 Ekim 2010
  11. ozlem483

ozlem483 Bir MELEK Diliyorum... Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benımde 10 agustosta regl geldı 11 de ıgnelerbasladık 21 de yumurtalarım toplandı 24 unde transverım oldu 7 gun sonra test yaptırdım dayanamadım ve rabbıme cok sukur hamıleyım...
    ılk denememdı....
    saglıkla ıns kucagımızıda alırız hep beraber.....
    gonal-f,ovıtralla.crınıno jel,folık plas,bebek aspırını bıde yumurta catlatmak ıcın olan ıgneyı yaptırdım adını hatırlamıyorum....

12. 25 Ekim 2010
  13. burcubaby

burcubaby Bebeğim büyüyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba Özlem. Sizin işlemler çok hızlı olmuş maşallah sonuç da olumlu çok sevindim senin adına Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Benim de ilk tüp bebek denemem olacak ve o kadar araştırmama rağmen hiçbişey bilmiyormuşum gibi hissediyorum. Bugün benim de iğnelere başlayalı 11.günüm kontrolüm var. pko benim sorunum eşimde de sperm hareket yavaşlığı var.Sizin özel olmazsa tanı neydi kısa protokol uygulamaya karar verirken doktorunuz?

14. 25 Ekim 2010
  15. ozlem483

ozlem483 Bir MELEK Diliyorum... Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106

burcucugum canım ıns hersey yolunda gıder tatlım senınde guzel haberlerını alırız....
    bızdekı problem bende benım tupum kapalı canım o yuzden tup bebek yaptık...hıc merak etme bende cok deneyımsız hıssettım basladıgımda kendımı ama dr bu konuda cok yardımcı oldu sagolsun rabbım yardımcı oluyo kesınlıkle
    rabbım hepımızın yardımcısı olsun ıns...senınde bugun yarın toplanır yumurtaların....

Son düzenleme: 25 Ekim 2010
  16. 25 Ekim 2010
  17. meldi

meldi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar merhaba. benimde reglimin 3. günü ilk denemem kısa protokol. gonal f 300 başlandı bugün. perşembe kont. var. eşmdede ben de sorun yok. yaşım 33.
    sizlerde kaç yaşındasınız tedaviniz nerede ve hangi dr. la yapılyor.yazarsanız daha net bilgiler oluşur.

18. 25 Ekim 2010
  19. midye

midye Rabbim şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kısa protolde ıgneler 12 gun falan suruyor sonra yumurta toplama ardından 3 yada 5 gun sonra transfer(yumurta dollenırse) sonrada 12 beklıyorsun 12 gunun sonunda gebelık testı ınsallah sonucun ıyı olur