kişilik bozuklugu mu?

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve crimsonlady35 tarafından 24 Eylül 2010 başlatılmıştır.

24 Eylül 2010
    Konu Sahibi : crimsonlady35
  1. crimsonlady35

crimsonlady35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese merhaba

20 yaşındayım ve kendime göre büyük sıkıntılarım var. sizden istedigim benim gibi olanların ve büyüklerimin bana yol göstermesi napcamı bilemez durumdayim ..

internetten araştırdıgım kadarıyla çekingen kişilik bozuklugu oldugunu düşünüyorum ama kendimi birilerine ifade edip bunun ne kadar dogru oldugunu anlamam gerekiyor lütfen bana yardım edin

sorunlarım tam olarak şu;küçüklükten beri üzerimden atamadıgım bir cekingenlik var üniversiteye gidince belki degisirim diye cok sorun etmiyordum ama gördüm ki iş çok farklı bir hal almaya basladı yardıma ihtiyaç oldugunu anladım

nasıl mı bir hal aldı? çekingenliği yerini girdigim ortamlarda kasılmalar, rahat hissedememeler ,çok fazla arkadasım olmasına ragmen yalnız hissetmeler,kendini ifade edememeler gibi psikolojik sıkıntılara bıraktı..

konusurken cok heycanlanıyorum böyle olunca düşündüğümü tam olarak ifade edemiyorum aslında sakin olsam herşey mükemmel olucak ama bunu kendime yüzlerce kere anlattım yinede yapamadım bunu bir örnekle acıklamayı cok istiyorum ;diyelimki arkadas ortamındayım en sevdigim arkadaslarımla iyi bildigim bir konu üzerine sohbet ediyoruz bir an aklımdaki hersey siliniveriyor ve ben susup kalıyorum sonra sakin kafayla düşününce aaa niye bunu söylemedm diye pişman oluyorum..bunun gibi daha bir sürü örnek var

kendimi ifade edememe sorunu kendimi küçük görme ,sevilmeme, aşırı alınganlık gibi sorunlarıda beraberinde getiriyor ..

gercekten cok kötü durumdayım hergün kendimi yargılamaktan bunaldım artık ne yapacagımı bilmiyorum ve gelecekte iyi bir birey olabilmek için sizden yardım istiyorum .şimdikten teşekkür ediyorum

2. 24 Eylül 2010
  3. ilkim03

ilkim03 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı senin gibiydim en son üniversite hayatımıda kendime zehir ettiğim için yardım alma kararı verdim
    ve bir psikiyatriste gittim
    ilaçla destek alıyorum yaklaşık 6 ay olacak çok rahatım
    ama ben senden de kötüydüm yüzüm kıpkırmız olurdu toplum için de herkes noldu sana derdi
    okadar kasardım ki kendimi
    çekingen gereksiz heycanlanmalar
    heycandan konuşamazdım

4. 25 Eylül 2010
  5. crimsonlady35

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet bende psikolojik destek almaya karar verdim ama gidipte orda susmaktan konusamamktan derdimi anlatamamaktan korkuyorum ..

6. 25 Eylül 2010
  7. ilkim03

ilkim03 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hiç korkma bende çok zor gittim
    ama dünya tatlısı bi adamla tanıştım
    okadar cana yakındı ki her istediğimde onu arayabilceğimi çekinmemi söyledi
    cep telefonunu verdi
    gerçekten yardımcı olmak adına ellerinden geleni yapıyolar

8. 25 Eylül 2010
  9. crimsonlady35

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilaç dısında senden yapmanı istedigi seyler oldu mu seni rahatlatmak adına

10. 25 Eylül 2010
  11. ilkim03

ilkim03 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hayır
    gittim şikayetlerimi sordu anlattım
    kendinle ilgili hayatınla
    iilgili sorular soruyo işte klasik

12. 25 Eylül 2010
  13. crimsonlady35

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben ilk defa gidicegim çok korkuyorum 2 kere sansımı denedim ayakların geri geri gitti o yuzden iiicene araştırıp korkumu üzerimden atmaya calısıourum bana yardımcı oldugun için tesekkürler son soru olarak ilaç hayatında neleri degiştirdi ne kadar surede bu sorunlarını aştın yan etkisi oldu mu??

14. 25 Eylül 2010
  15. ilkim03

ilkim03 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bekle canım özel mesaj atcıcam

16. 25 Eylül 2010
  17. mavilimYesilim

mavilimYesilim *AşK YaKaLaSıN BiZi* Pro Üye

Beğenildi:
    2.006
    Ödül Puanları:
    238
    Koza kelebeğini blmez çok güzel bir kitaptır. Bende aşırı öz güven aşıladı tavsiye ederim hayatınd açok şey değişebilir. Tiyatro ve diksiyon kurslarına katıl.Özellikle gençlik kursları var çok az bir ücretle başvurabilirisn.

18. 25 Eylül 2010
  19. mavilimYesilim

mavilimYesilim *AşK YaKaLaSıN BiZi* Pro Üye

Beğenildi:
    2.006
    Ödül Puanları:
    238
    Ben çekindiğim zaman korktuğum zaman şöyle derim dünyanın sonu dieğil ya !!! DÜnyada ölümden başak bir şeyin çaresi yok.
    oyüzden biraz kendin olacaksın çevendeklei umursamayacaksın. yok ayıp olacak sokakta gülünmez yemek öyle yenmez ... ailem hep böyle derdi. küfür etme ayıp, yok çok konuşma yok gülme, her söze atlama...
    ama sonra hepsini yapıyorum. etrafıma bakıyorum kimse dikkat etmiyor ve ben nasıl yemek yersem yiyeğim aaa ne acayip yedin diyen çıkmadı karşıma... ben zaten acayip şekilde uemek yiyen biri değilim. Ailem aşırı kural koydu belki kabul etiyorlar ama
    sırf o yüzden biraz bastırılmışsız..
    o yüzden etrafındakileri düşünmeyeceksin.