kışın mı? doğum yapmak avantaj..yoksa yazın mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve benim_olan tarafından 16 Ekim 2009 başlatılmıştır.

16 Ekim 2009
    Konu Sahibi : benim_olan
  1. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    kiminiz kışın doğum yaptınız planladınız yada planlamadan hamiş olduğunuzu öğrendiniz.kiminizde yazın..ama hangisi daha avantajlı...yada daha iyi olur...bizim gibi planlı hamilelik düşünenlere hangi ayda hamile kalmayı tavsiye edersiniz?

2. 16 Ekim 2009
  3. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    ben hep mayıs gibi doğurmak istiorum..bebeğim soğuk kış gecelerinde üşümesin diye..bahar ayında doğsunki hergün bıcı bıcı yaptırim ..güzel havalarda yeni doğmuş bebeğimle gezeriz.kışa kadar büyür en azından.......hayalim buydu ...
    ama şimdi ne zaman gelirse o zmna razıyım..:KK43:

country bunu beğendi.
  4. 16 Ekim 2009
  5. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben martta doğum yaptım çok güzel oldu hem hamileliğimin son demleri ki o ne demlerdir bilen bilir yaza denk gelmedi. yaz gezmelerine kadar ufaklık biraz büyüdü pikniğe bile gitmiştik. ama bence ekim kasım gibide doğabilir. ikinciyi öyle denk getirmeyi planlıyorum inşallah

6. 16 Ekim 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    benimde planladığım gibi olmadı malesef.ama alyaya güzel zamanda kaldım.30 haziran 2008de 1 aylık hamileydim..yaz dönemimi ağır hamile olarak geçirmedim yani çok bunalıyormuş çünkü hamileler.
    şubat 18de doğum yaptım..hava soğuktu ama farketmedi bizim için..

8. 16 Ekim 2009
  9. frambuaz

frambuaz SIKINTI ve MUZ KABUĞU Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    Bebeğin sağlığı için yani mikrop falan kapma riski düşük olduğu için kışın doğum yapmak daha iyiymiş diye okumuştum..
    Ben de Mart'ta doğum yapıcam kısmetse.. Hep istediğim bahar aylarında doğum yapmaktı.ınşallah olacak..
    Hem bebeğim biraz ellenip ayaklanınca yaz gelmiş olacak..Dolaşmaya falan çıkarız güzel havalarda..
    Bi de hamileliğimin son ayları sıcaklara gelmeyecek diye de çok seviniyorum..

10. 16 Ekim 2009
  11. FONDILYA

FONDILYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de hep mart-nisan gibi olmasını düşünmüştüm. ama planlandığı gibi olmadı.
    kısmetse ocak sonu şubat başı gibi gelicek kızımız:)
    kışın doğum yapanlar ya da yapacaklar.. öneri ve duyduğunuz tavsiyeleri bekliyorum..
    çünkü kışın yakınlarımız daha çok grip oluyorlar ve ya bebişimize de bulaşırsa die korkuyorummirmirmirmir

12. 16 Ekim 2009
  13. ttthxuxlya

ttthxuxlya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben iki kızımda da hamileliğimin son zamanlarını yazın en sıcak günlerinde geçirdim
    nefes almak bile zor oluyor du son dönemleri sakın yaza denk getirmeyin bence en iyisi mart nisan mayıs ayında doğum yapmak

14. 16 Ekim 2009
  15. snur42

snur42 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bende aynen sen gibi doğum yapcam arkadaşımm..dr.ocak sonu şubat başı dedi..ko..ilk cicilerimiz hep kışın olacak..dediğin gibi ya herkez nezle olur genelde..adabıyla öpmemelerini söylemek gerekiyor mecburr

16. 16 Ekim 2009
  17. tugyann

tugyann sehle84 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim mayısta olucak doğumum inşallah eylülde hamile kaldım ben ii diyorum kışı hamile giçirecem yazın başı doğracam yıkaması kolay olur rahat olur inşallah ama burcu boğa olucak işte heyırlısı olsun artık nasibimizde ne varsa

18. 16 Ekim 2009
  19. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    güzel olmuş hayırlı doğumlar tüm hamişlere ...:CüvCüv:a.s.