Kısırlık Sanılan Psikoloji

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve kuru tarafından 28 Nisan 2009 başlatılmıştır.

28 Nisan 2009
    Konu Sahibi : kuru
  1. kuru

kuru Guest

arkadaşlar ben sizinle bir şey paylaşmak istedim.acaba bendemi var yoksa her çocuğu olmayan insanlarda böylemi düşünüyor diye...HİÇ KİMSENİN EVİNE GİDESİM GELMİYOR ACABA YİNEMİ ÇOCUK HAKKINDA BİRŞEY SORACAKLAR DİYE--İNSANLARIN BALKONUNDA ASILAN BEBEK KIYAFETLERINI GÖRÜNCE ÇOK HÜZÜN DOLUYOR İÇİM ÜZÜLÜYORUM---PAZARA GİTMEK ARTIK ZULÜM GELİYOR HEM ÇOK HAMİLE ARKADAŞLARIMLA KARŞILAŞACAGIM DİYE KORKUYORUM HEMDE BİRİSİ BİR LAF SOKACAK DİYE KORKUYORUM----YOLDA BİR BAYAN GÖRSEM İLK ŞEY KARNINA BAKMAK ACABA ODAMI HAMİLE DİYE----tabi bunun gibi bir çok şey.acaba sadece bendemi var bu olaylar düşünceler...:teselli:

2. 29 Nisan 2009
  3. rehberiniz

rehberiniz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    hayatım sen ne yapmışsın böyle ya yazık değil mi kendine umursamamaya çalış bende ilk zamanlar böyle düşünüyordum sonra dedim napıyosun sen zararı kendine böyle düşündüğün müddetçe meleğinin gelişini de engelliyorsun kendine başka uğraşlar bul yoksa çocuk olayını düşünmekten kendini kaybedeceksin yapma böyle güzel arkadaşım

4. 29 Nisan 2009
  5. kuru

kuru Guest

Çok saol canım benım.ama ınankı cahıl kendını ne dedıgını bılmeyen ınsanlar yÜzÜnden bÖyle oldum farkına bıle varmadan.hep densız ınsanlar benımı buluyor acaba.off aslında ÜzÜlmek ıstemıyorum ama laflar havalarda uÇuyo bana karŞı ...sence napmalıyım.agızlarının payını verıcem ama hadı neyse dıyorum hep.annem cok kızıyor bana yıne sustun agıznın payını veremedınmı dıyor...

6. 30 Nisan 2009
  7. sissem

sissem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaşım bende senin durumundayım ,üstelik ben gurbette çalışıyorum sadece çalıştığım yerdeki arkadaşlarım var bayanlar ağırlıklı hepsinin sorduğu şey bebek bu arada 3 bayan arkadaşımda hamile bir taneside benim güya yakın arkadaşımdı hamilelik haberini bana verişini hayatım boyunca unutmam şimdi bile ağlıyasım geldi öyle bir hava attıki,komşum hamile servis arkadaşım hamile yani ben düşünmek isdemesemde hergün gördüğüm insanlar gebeydi acayip psikolojim bozuldu zaten bizde hiç sorun çıkmıyor bilinmeyen kısırlık deniyor sanırım çevresel baskılar dairede bir gün grip olsam sevk alsam hemen doktoramı gitdin neyiniz varmış tüpmü yapacaksınız diye bi dünya soru o kadar üzülüyodum ki anlatamam.eşimlede konuşdum bende şimdi daireye giderken inan o kadar süslenip büsleniyorum ki saçlarımı yaptıryorum ağızları açık şimdide giyinim kuşanmamla ilgileniyorlar bu arada ben tedavi süreçinde her ay kendimi hamile kaldım sanarak giyip içiyordum çok kilo almıştım bu süreçte bu kilolarıda verdim yani onlara ben halimden çok memnunum mesajı veriyorum (salaklar ya kızkardeşim yeni evlendi 3 ay bile olmadı şimdide onu soruyorlar ?)
    ama yinede üzülmüyorum desem yalan olur bak kendi memleketime bile gidemiyorum teyzeler halalar dan kaçıyorum ama eminim bir gün benimde bebeğim olacak vakti ve saati gelince

8. 30 Nisan 2009
  9. eylul07

eylul07 bigün bende anne olacağım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Aynı duyguları pısıkolojıyı maalesef bende yaŞıyorum hemde hergÜn gÜnÜn her saatı..yerı gelıyor hamıle dıye en yakın arkadaŞımdan nefret edıyorum...nasıl kendımı dÜzelteceĞım bılmıyorum

10. 30 Nisan 2009
  11. HAZERAN

HAZERAN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar inanın bizde bi sorun yok esas sorunlu olanlar çevremizdekiler.ne yazık ki o kadar çok cahille beraber yaşamak zorudayız ki bu sebepten dolayı kendi psikolojimizde mahvetmiş durumdayız.ınanın bende hamile olan yada çocuğum olan arkadaşlarımdan nefret eder duruma geldim.Benden sonra evlenen arkadaşlarımı aramak bile istemiyorum hamile haberini alacam diye.Anneme gitmek istemiyorum ona her gittiğimda mahalledeki komşuların çaktırmadan benim karnıma baktıklarını hissediyorum.Bu bana o kadar acı veriyor ki anlatamam size.Yada uzun bi aradan sonra okul arkadaşımın beni arayıp ne kız hala bi çocuk yapmayı beceremedin mi diye abuk sabuk şakasına katlanmak zorunda kalıyorum.Ne yazık ki ama ne yazık ki bunları hepimiz yaşıyoruz ve yaşayacaz da.Bunlardan kaçarak kendimizi eve hapsedip cezalandırmamız gerekiyor.Ve aslında hepimizde bunun bilincindeyiz ama duygularımıza ne yazık ki engel olamıyoruz.Bizim çok güçlü olup bunlarla mücadele etmemiz gerekiyor ama düşünüyorumda hangi biriyle uğraşacaz ki.Şuan inanın karşıma biri çıksında bebek ile ilgili bi laf söylesin ve bende onu öyle bi rezil edeyim ki bi daha karşıma çıkamasın diye fırsat kolluyorum.Belki doğru bişey değil bu düşündüğüm ama beni bu psikolojiye ne yazık ki onlar itti.Ve allahıma o kadar inanıyorum ki birgün inanın birgün hepimiz bu duyguyu yaşayacağız.Eğer allahım buna izin vermezde bu acıyla yaşamayı öğreneceğiz.......

12. 4 Mayıs 2009
  13. kuru

kuru Guest

evet buğün bir komşuyla karşılaştık apartmanda,bana dıyorkı kızzzz hala bebek yokmu bende dedimki allah vercekki olsun senin demenle olmuyor dedım.oda dedıkı gıt okula yazılda hem okursun hemde kilo verırısın coocuk olur yag tutmustur senın her yerın dedi...lailahe illallah dedim ya başka işin yokmu senin dedim bindim arabaya aniden bastım gaza gittim.manyak kadın.

14. 7 Mayıs 2009
  15. HAZERAN

HAZERAN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    diyorum ya o kadar çoklar ki hangibiriyle başedeceksin.Ama en güzeli onları o an bozmak ve sonra o yüzlerindeki şapşal ve utanma ifadesini seyretmek inanın çok keyifli oluyor.Kusura bakmayın ama bu saatden sonra ne büyük ne yaşlı ne cahil ne okumuş hiç birini umursamadan öyle bi bozuyorum ki anlatamam size.Ve bunun böyle olmasınıda onlar istiyorlar asla vicdan azabıda duymuyorum.Duyması gereken birileri varsada onlar bizler değiliz.Cahilce düşünmeden abuk sabuk konuşan insanlardır.

16. 9 Mayıs 2009
  17. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    üzülme arkadasim..maalesef banada arada böyle esiyorlar..
    daha az önce icim daraldi bi off dedim,esim geldi yine bebegimi düsündün askim dedi..
    yapmayim,düsünmeyim desede insan atamiyor icindeki bu aciyi..
    hersey unutuluyor,her yara kapaniyor ama evlat hasretinin actigi yara kolay kolay kabuk baglamiyor...
    Rabbim acilarini göstermesin..bazen diyorum olmayipta üzülmek mi daha zor yoksa olupta kaybetmek mi...
    o yüzden hepimizin hakkinda en hayirlisi neyse o olsun insallah..verende Allah alanda..
    saglikli sihhatli hayirli evlatlar versin hepimize,hic bir anneyede evlat acisi,evlat özlemi cektirmesin

18. 10 Mayıs 2009
  19. yesilelma

yesilelma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    boş verin kızlar... ben geçen sene tüp bebekle uğraşırken kimse de bir şey yoktu. negatif sonucunu aldım. önce en yakın arkadaşım, sonra 15 er gün arayla 2 arkadaşım daha hamile kaldı.en sonunda da kapı komşum. inanın sizi çok iyi anlıyorum. geçen sene hamile haberlerini aldığım insanların sırayla bir de doğumlarına gittim... ben hala uğraşıyorum onlar çocuklarını büyütüyor. Allah acılarını göstermesin.. bu da imtihan bizim için, ne yapalım ölelim mi? Rabbim inşaallah bizlere de hayırlısından sağlıklısından evlatlar verecek.. en azından birbirimizle dertleşebiliyoruz.