Kısırlıkta Mucize bitki MACA (Alıntı yazı)

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve çikolatalxix_sxuxt tarafından 4 Nisan 2008 başlatılmıştır.

  4 Nisan 2008
  Konu Sahibi : çikolatalxix_sxuxt
 1. çikolatalxix_sxuxt

  çikolatalxix_sxuxt Aktif Üye Üye

  Katılım:
  26 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  467
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Ürün Bilgisi :


  Önemli Bilgi
  Bu ürünün herhangi bir rahatsızlık/hastalık teşhis, tedavi veya önleme amacı ile kullanılamaz, ilaç değildir, doktorunuzun reçete yazdığı ilaçların muadili olarak kullanılmamalıdır, daha detaylı bilgi için doktorunuz ile görüşmeniz tavsiye edilir. Bu ürün Tarım Ve Köy İşleri Bakanlığı izni ile ithal edilmiştir.  Kadınlarda:
  Gençleştirici
  Kronik yorgunluğa
  Bağısklık sistemini güclendirici
  Güçlü ve uzun sürekli Performans arttırcı, isteksizliğe karşı
  Kuruluğa (vajinumus)
  Strese karsı
  Konsantrasyonu arttırıcı
  Kronik kabızlığa
  Hormonal düzensizliklere
  Menepoz bozukluklarına
  Aybaşı ağrılarına
  Romatizmaya
  Yemeklerden önce alınınca zayıflamaya
  Saç dökülmesine
  Saç uzamasına


  Erkeklerde:
  Gençlestirici
  Kronik yorgunluğa
  Bağışıklık sistemini güçlendirici
  Güçlü ve uzun süreli Performans arttırcı, isteksizliğe karşı
  Sürekliliğe (erken bosalma) ve sertleşme problemlerine
  Strese karsı
  Konsantrasyonu arttırıcı
  Kronik kabızlığa
  Hormonal düzensizliklere
  Sperm azlığına ve zayıflığına (kısırlık tedavisinde)
  Romatizmaya
  Saç dökülmesine  Özellikleri:
  Testesteron salgısını arttırır
  Güçlü bir enerji verici ve besleyici
  Kas yapıcı
  Dogal Doping (Peru milli takımı kullanmaktadır)


  Cocuklarda:
  Vitamin ve minarel Deposu
  Yetersiz beslenmeye
  Hiperaktiviteye
  Büyümeyi teşvik edici
  Kilo aldırıcı
  Beslenme bozukluklarına
  Konsantrasyon bozukluklarına karşı faydaları tesbit edilmiştir.
  Ürün Teknik Bilgisi :


  MACA nın İSVİÇRE DE YAPILAN ANALİZ RAPORLARI  MACA-NRİGHT'IN İÇİNDEKİLER...
  Maca köküyle yapılan farklı çalışmalar bu bitkinin insan beslenmesi için çok değerli unsurlar içerdiğini belirlemiştir: Proteinler, Amino Asitler, Karbonhidratlar, Fiber, Vitamin B1, B2, B6, B12, pek çok hayati mineraller : Kalsiyum, Potasyum, Demir, Sodyum vs.


  Bileşenler :
  Nemlilik 10,1%
  Proteínler 11,6%
  Yağlar 0,9%
  Karbonhidratlar 52%
  Kül 4,7%
  Fiber 21,2%
  VİTAMİNLER
  VITAMIN MACA - ŞALGAM - LAHANA ŞALGAM
  Proteinler 3,9 0,8 1,5 0,6
  Keratin 0,07 0,0 0,1 0,0
  Tiamin (B1) 0,5 0,01 0,3 0,01
  Riboflavin (B2) 0,11 0,02 0,03 0,04
  Askorbik Asit (C) 2,80
  Maca B1, B2 , C ve diğerleri gibi pek çok vitamin ihtiva etmektedir. Araştırma Maca'nın ayrıca 4 alkaloit ihtiva ettiğini gösterir: macaïne 1,2,3d ve 4. Erkek ve kadının üreme sistemlerini harekete geçirmektedir.
  Tiamin - B1 bu vitamin kan şekerini enerjiye çevirir (co-enzyme) - sporcular gibi çok faal insanlar özellikle bu vitamine gıdalardan verimli besin absorbesi için ihtiyaç duyarlar. Bu vitamin ayrıca daha aktif hissetmenizi sağlar ve günlük yaşamda size daha çok enerji verir.
  Riboflavin - B2 Vücudun protein/karbonhidratlar/yağlar'dan enerji çıkarmasını, ve stresli durumlarla daha iyi başa çıkmasını sağlar; hayat için önemlidir. HCl eksikliğin yetersiz B2 absorbsiyonuna yol açar. Terleme/idrar ile kaybedilir (suda çözünür). Işıkta yok olur. B2 yetersizliği şunlara yol açar: ağız kenarlarında çatlaklara, ekzemaya, konjunktivit, kellik, -ayak yanması, kas zayıflığı, baş dönmesi, tireme,ürperme.
  MİNERALLER
  Maca ‘da mevcut bulunan mineraller (mg/100gr)
  potasyum 2050
  kalsiyum 150
  demir 16,6
  çinko 3,8
  sodyum 18,7
  manganez 0,8
  bakır 5,9
  Kaynak: A. Dini, 1994
  Maca'nın analizinde demir,kalsiyum,potasyum ve çinko zenginliği şaşırtıcıdır. (tabloya bakınız)
  Potasyum ; düzenli hücre faaliyetlerinin gerçekleşmesi için gerekli olan dengeyi sağlamakta önemli rol oynar. Vücudun elektriksel aktivitesini düzenler(örneğin, kalp atışı) ve kaslara sinir iletilerini ulaştırır; bazı hormonları serbest bırakır ve sinir aktarıcıları düzenler. Düşük olduğu haller, yüksek kan basıncı, ve kalp ritim bozuklukları şeklinde kendini gösterir.
  Demir kan üretimi ve vücut içerisinde oksijen taşınması ile yükümlüdür.İnkaların oksijenin az olduğu yüksekliklere adapte olmasında hayli etkili olmuştur. Eksikliğinde çocuklukta öğrenme problemleri, konsantrasyon eksikliği ve dikkat yetersizliği kendini gösterir. Eksikliği soğuğa duyarlılık ve indirgenmiş bağışıklık,bitkinlikle tarifi yapılabilecek anemiye sebep olabilir. Kadınlar menopoz dönemine girdiklerinde diyetlerinde iki kat daha fazla demire ihtiyaç duyarlar.
  Kalsiyum ; kendi türündeki tüm diğer sebzelere oranla en çok maca'da bulunmaktadır. Kalsiyum insan vücudunda en çok bulunan mineraldir, diş, kemikler ve çocukların normal düzeyde gelişim seyri göstermeleri için çok önemlidir.
  Çinko: bu mineral; CNS enzim sistemlerine(örneğin sindirim/solunum), kemik kalsiyumlandırılması, üreme sistemi, bağışıklık sistemi ve beyin için gereklidir. Alkol, emzirme, diabet, yaşlanmaya bağlı östrojen eklenmesi, kortikal steroidler ve idrar söktürücüler ile tüketilmiş ya da azalmış olabilir.
  Yirmi adet amino asit, standart genetik kodla kodlanmışlardır ve proteinogenik veya standart amino asitler olarak adlandırılırlar. Daha seyrek rastlanan ve daha komplike olanları vücut tarafından üretilirler ve nonstandard(standart dışı) olarak tanımlanırlar. Proline, yan grubu dairesel ve bir amino grubuna bağlı olan, tek proteinogenik amino asittir.
  AMİNOASİTLER
  Amino asitler proteinlerin temel yapı taşlarıdır. Sırası gelince protein denen yapıları oluşturan; peptid veya polypeptid diye adlandırılan kısa polimer halkaları oluştururlar.Yirmi adet amino asit, standart genetik kodla kodlanmışlardır ve proteinogenik veya standart amino asitler olarak adlandırılırlar. Daha seyrek rastlanan ve daha komplike olanları vücut tarafından üretilirler ve nonstandard(standart dışı) olarak tanımlanırlar. Proline, yan grubu dairesel ve bir amino grubuna bağlı olan, tek proteinogenik amino asittir. Daha önceleri, proline yanlış anlaşılmış bir şekilde imino asit olarak adlandırılırdı. Protein içeren diğer amino asitler , genellikle çevirimsel uyarlama sonrası modifikasyonla oluşmaktadır; ki bu uyarlama sonrası modifikasyon anlamına gelmektedir(protein sentezi). Bu modifikasyonlar, proteinin işlevi için sıklıkla gereklidirler.
  Maca'da mevcut amino asitler (mg/gr of protein)
  Aspartik asit 91.7mg
  Glutanik asit 156.5mg
  Serin 50.4mg
  Histidin 21.9mg
  Glisin 68.3mg
  Threonin 33.1mg
  Alani 63.1mg
  Arginin 99.4mg
  Tyrosin 30.6mg
  Phenylalanin 55.3mg
  Valin 79.3mg
  Methionin 28.0mg
  Isoleucin 47.4mg
  Leucin 91.0mg
  Lysin 54.3mg
  H.O. Prolin 26.0mg
  Prolin 0.5mg
  Sarkosin 0.7mg
  ------------------------------------------------
  MACA:Bağışıklık Sistemini kuvvetlendiren Ürün...

  1. Geleneksel Çin tıbbına göre üretilmiştir

  2. Yorgunluğa karşı direnç kazandırır ve YANG enerjisini güçlendirir

  MACA BRASSİCACEAE ailesinden gelen CRUCİFEROUS bir bitkisidir. Genelde Güney Amerika'da Peru dağlarında, deniz seviyesinden 4000 m yükseklikte bulunan platolarda yetişmektedir. Bu bitkinin yetiştiği bölgenin ekolojik açıdan çok temiz olan bu toprakları çok değerli besleyici maddeler içermektedir. Bu çok değerli bitkinin toprağın altındaki turpa benzeyen kökü, yerli insanlar tarafından sağlığı korumak ve güçlendirmek amacıyla 2000 senedir kullanılmaktadır. MACA hayat enerjisini yükselten, yorgunluğa karşı direnci attıran, bitkinliği gideren ve cinsel gücü arttıran mükemmel etkilere sahiptir. Güney Amerika'nın en eski yerli medeniyeti olan, İNKA medeniyeti binlerce yıl boyunca, bu bitkiyi And Dağları'nın önemli bir armağanı olarak kabul etmiştir. Çünkü MACA, İNKALARIN en önemli besin kaynağıydı. Aynı zamanda İNKALARIN genç erkeklerinin savaş meydanına gitmeden önce, bu bitkiden bol miktarda kullandıklarını, bu bitkinin onların gücünün ve dayanıklılığının kaynağı olduğu tarihi belgelerde yazılıdır. 1492 yılında İspanya Kralı tarafından
  gerçekleştirilen deniz aşırı seferlerin sonucunda Amerika'yı keşfeden Kristof Kolomb dönüşte kraliyet ailesine Yeni Dünyadan eşsiz bir armağan getirdi MACA bitkisi. Ve o tarihten bugüne kadar İspanyol Kralları, güçlerini arttırmak ve onlara sağlık kazandırmak amacıyla bu bitkiyi kullanmak* tadır. Modern bilimsel araştırmalar net bir şekilde gösteriyor ki: MACA bol miktarda aminoasit, çinko, taurin ve çeşitli doğal besin maddeleri içermektedir. Yorgunluğa karşı direnç kazandıran MACA, ginsenge benzer bir etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra çok miktarda özel besin maddeleri, asinamin MACA ve alken MACA içermektedir

  Kesin olarak bilinmelidir ki MACA'nın iyileştirici etkisi vücudu yalnızca kısa süreli olarak uyarmak değildir. Bir taraftan vücudunuzu beslerken diğer taraftan MACA'da bulunan çok özel biyoaktif maddeler, vücudunuzda hipotalamus, hipofiz, böbrek üstü bezi, testis endokrin bezlerinin gereken güçte çalışmasını sağlar. İlerlemiş yaş ya da stresten kaynaklanan metabolizma bozukluklarını düzene sokar. MACA, gençliğinizi ve hayat enerjisini size geri kazandırır.

  MACA NERELERDE KULLANILIR?

  1- Kronik yorgunluk durumunda fiziksel güç ve enerjinin arttırılması

  2- Tüm yaşlardaki erkek ve bayanlarda hormonal dengeyi sağlar.

  3- Menopoz rahatsızlığı ile ilgili belirtileri azaltır. Bu belirtilerden bazıları; ani ateş yükselmesi, gece terlemesi, vajinal kuruluk, depresyon ve ruh hali dalgalanmaları olarak sayılabilir.

  4- Endokrin sistemin denegeye getirilmesi ve iç salgı sisteminin düzenlenmesi.

  5- Zihinsel gücü ve odaklanmayı arttırır.

  6- Erkek ve bayanlarda cinsel organların işlevsel (fiziksel olmayan) bozukluklarını düzelterek şehvetin arttırılması

  7- Fiziksel ve duygusal iyileştirme etkisi

  8- Erkekler ve bayanlarda kısırlığı önlemeye yönelik etkileri

  9- Sperm sayısı ve testesteron hormonlarının seviyesinin arttırılması

  10- Genel yorgunluk sendromunun azaltılmasına yönelik etkiler

  11- Triod bezi ile ilgili rahatsızlıklar ve fibromyialgia durumlarında yararlı etkileri

  Gibi durumlarda kullanılan MACA bitkisi, halk arasında bebek sahibi olmak isteyenlerin baştacı ürünü olarak bilinir.

  ilgilenenlerr netten maca diye arattırırlarsa daha cok bilgi edinebilirr..........
   
 2. 4 Nisan 2008
  Konu Sahibi : çikolatalxix_sxuxt
 3. gxuxley

  gxuxley Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  448
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  İlk defa duyuyorum ya??Valla bu bitki bütün problemlerimizi çözüyor!Acaba gerçek mi :uhm: Aslında çok da inandırıcı gelmedi a.s
   
 4. 23 Kasım 2008
  Konu Sahibi : çikolatalxix_sxuxt
 5. bilgen35

  bilgen35 OLACAK OLACAK..... Üye

  Katılım:
  17 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.927
  Beğenildi:
  10
  Ödül Puanları:
  148
  doktorum banada önerdi aldık ilk önce ben kullanmaya başladım etkisini görünce eşimde kullanmaya başladı bende çok değişiklikler oldu fiyatı birazcık pahalı o kadar:eek:
   
 6. 24 Kasım 2008
  Konu Sahibi : çikolatalxix_sxuxt
 7. neser

  neser Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  177
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  108
   
 8. 25 Kasım 2008
  Konu Sahibi : çikolatalxix_sxuxt
 9. bilgen35

  bilgen35 OLACAK OLACAK..... Üye

  Katılım:
  17 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.927
  Beğenildi:
  10
  Ödül Puanları:
  148
   
 10. 25 Kasım 2008
  Konu Sahibi : çikolatalxix_sxuxt
 11. Winston

  Winston EGE & ECE Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.110
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  peki nerden bulucaz ve fiyatı ne?
   
 12. 4 Aralık 2008
  Konu Sahibi : çikolatalxix_sxuxt
 13. EU2

  EU2 Guest

  bu kullandığın MACA İLEMİ hamile kaldın peki??
   
 14. 15 Aralık 2008
  Konu Sahibi : çikolatalxix_sxuxt
 15. citos2903

  citos2903 üç böcek bir çiçek :)) Pro Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2008
  Mesajlar:
  6.401
  Beğenildi:
  56
  Ödül Puanları:
  153
  merhaba ben yeni üyeyim bende bebiş istiyorum acaba faydası olurmu
   
 16. 9 Ocak 2009
  Konu Sahibi : çikolatalxix_sxuxt
 17. siss20

  siss20 Guest

   
 18. 9 Ocak 2009
  Konu Sahibi : çikolatalxix_sxuxt
 19. sadolin

  sadolin Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  145
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  kızlar bende ilk defa duydum ama çok şaşırdım ya:1shok:gerçekten bu kadar iyiyse alalım kullanan arkadaşlar varsa lütfen bizi bilgilendirsin
  netten maca die arattıgınızda ikinci çıkan konuda açıklmaları var fiatıda 55 tl ama orda gebeliğe kolaylık sağlar demio hormonları düzenler dio
  kızlar bi inceleyin sizde