Kıskanç annemle ne yapacağım ben?...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve zahter tarafından 23 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    23 Aralık 2008
    Konu Sahibi : zahter
  1. zahter

zahter tazedagkekigi.blogspot Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bir konuda fikrinizi istiyorum. pek çoğumuz annesiyle babasıyla anlaşamıyor. sorunlar yaşıyor. bir şekilde orta yol bulmaya çabalıyor. ben yıllardır uğraşıyorum ama bir çözüm yolu bulamadım. artık yoruldum. sorunum annemle benim yıllardır. ne yaptıklarımı beğendi anlayışla karşıladı. ne aldığım başarılar onu memnun etti. bunlara çoğu zaman güldüm geçtim. sinirimi içime attım. yada hiç görmedim. ama bir sorun varki aşamıyorum. beni kızı değilde yarışacağı birisi gibi görüyor. aramızda çok yaş farkı yok. 16 yıl var. belkide erken yaşlanmak istemiyor bunalımda diye düşündüm ama. hiç bir fark yok. yıllardır. benim kıyafetlerimi giymeye bayıılır. aramızda 3 beden fark var. ama içine sığabildiği herşeyimi giyiyor. ayak numaramız aynı ayakkabılarımı kullanıyor. kiminiz annen paylaşsan ne olur diyebilirsiniz. ama çok hoyrat kullanıyor. kahretsinki ucuz şeyler kullanmıyorum. ve içim acıyor onun böyle yapmasına. pek çok zaman zarar verdiğinden haberim bile olmuyor. bana söylemiyor. bana lazım olduğunda aradığımda artık işe yaramaz halde bulunca sinirimden ağlayasım geliyor.
    sürekli benim arkadaşlarımla bir arada olma hevesi var. benimle hiçbirşey paylaşmıyorsun diyor.sinemaya arkadaşlarınla gidiyorsun vs. vs. annemle defalarca gitmeyi denedim. ozamanda çevresindekileri aşağılar bir gözle çok yüksek mevkide birisi gibi davranmasına katlanamıyorum. pek çok konuda herşeyi biliyor gibi konuşmalar yapması hoşuma gitmiyor. bu yüzden nadir birşeyler yapıyoruz. ben daha sakin daha doğal şeyleri seviyorum. o hep şaşalı lüks peşinde. anlaşamayınca zevkte alamıyoruz. ama son yaptığı şey artık durup yeter deditti bana. yılbaşında arkadaşlarımla oturup birkaç saat vakit geçirmek istediğmi söyledim. bana içki içilen bir masada oturmaya utanmayacakmısın dedi. ben kendimden sorumlu olduğumu içenin günahıda zararıda onadır dedim. bu akşam eski iş arkadaşlarımızla _anneminle aynı işyerinde çalışıyordum_cafede oturduk sohbet ederken. biz yılbaşını kutalayacağız sende gel diye bir teklif aldım. annem babamsız kendi başına kartepe denilen biryerde kendinden yaşça küçük erkeklerle yılbaşı kutlayacakmış. onlarda içki içiyor. bunu duyunca çok kötü oldum.benimle birmiş gibi davranması hiç hoş değil. bana onların yanında çok modern bir anne imajı çizmesinden yoruldum. ben bekarım. yanına gittiğim insan kuzenim ve abim gibi saydığım bir büyüğüm.Bana en kolay teyzemler yardım edebilir diye onlarla paylaştım ama. sonuç yok. onlar baş edemedi hatta umursamadı. böyle bir anneyle hayat geçmiyor. kavga etmek istemiyorum. güzellikle hoşlanmadıklarımı anlatıyorum ozaman benden hayırsız evlat olmuyor. çok titiz biriyim. birinin giydiği şeyi tekrar ben kullanamıyorum. buda benim bir huyum. ne yapmalıyım. bu yarışışın içine girmek istemiyorum o anne ben kızıyım. bu düzeni istiyorum. aramızda bunun bir mesafesi olması lazım ama malesef yok. artık düşünemiyorum sorunsuz bir gün yaşamak için ne yapmalıyım. senağlama çok kolay ağlamam ama artık bu fazla geliyor bana. bir anne kızını kıskanırmı ya. :çok üzgünüm:

2. 23 Aralık 2008
  3. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Hımmm....

Anlıyorum seni ama aslında çok kafana takmana gerek yok bence....

Çünkü alışkanlıkları ya da huyları değiştirmek zordur canım....

Ama seni aşağılaması, senin yaptıklarınla gururlanmaması benimde dikkatimi çekmedi değil....

Acaba psikolojik sorunları mı var? Yine onu en iyi sen tanıyorsun.

İstersen bir uzmandan yardım almasına yönelt...

Hakkında hayırlısı olsun...

4. 23 Aralık 2008
  5. min

min Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    allah allah..herhalde genç yaşta doğum yaptığı için seni kızı değil de arkadaşı olarak algılamış...

karakter farkınızdan da bunları yaşıyorsun...başkası kıyafetlerin giyilmesinden çok da rahatsız olmaz senin gibi.hele de annesinden ...

bence kendini hala genç hissetmek istiyor ve bunu da seninle yarışarak ispatlamaya çalışıyor.belki de yaşlanma korkusu var....gençlerle beraber olmak istemesi de ondan olsa gerek..

ve içindeki çocuğu da öldürmemiş anlaşılan...

6. 24 Aralık 2008
  7. Lyre

Lyre TuğçEgehan Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    hım çok zor durum valahi aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık durumu
    birlikte bir aile danışmanından yardım almayı deneseniz belk yardımcı olur

8. 24 Aralık 2008
  9. Feronia

Feronia İyi ki varsın :) ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    78
    Ne zor bir durum...
    Bazı insanlar böyledir...
    Kimi annesini kıskanır...
    Kimi çocuğunu kıskanır...
    Aralarında bir yarış başlar...
    Anne kendini çocukla bir görür.Ama bunun bir kaç tane sebebi vardır bana göre...
    Birincisi gerçekten çocuğunu kıskanıyor.
    İkincisi yaş kompleksi başlamıştır gençlerin yaptıklarına özeniyor(giyim-kuşam, gezmek eğlenmek yer mekan gibi)
    Üçüncüsü ruhu hala çok genç...
    Ama ne olursa olsun bana göre insan yaşına göre davranmasını bilmelidir.kolay gelsin ve allah sabır versin diyorum..

10. 24 Aralık 2008
  11. newlife

newlife Guest

benim annemde ablamla kaşık yarıştırırdı..eve arkadaşları gelince güzel, bakımlı,gülüp eğlendiklerinde sinirden kudururdu..içeri gelir kırk laf sokardı.."ben sizin yaşınızdayken tek rujla istanbulu sallardım,vakkodan bilmem nerden giyinirdim,sizde kadınmısınız bee..heyt bee "der giderdi..:)) durup duruken ama..dışarı çıkarken onu götürmessek surat yapardı..götürürsek yüzünde güller çardı..bizim kıyafetlerin büyük bedeni yokmu diye sorardı..bende giysem olmaz mı filan derdi :)) hey Allahım ya..durmadan gençliğini,çengelköyü,bağdat caddesini,şaşkın bakkalı,hayranlarını filan anlatırdı bizim ortamlarda..yaşla ilgili tamamen..hele bide menopoz evresindeyse..değme teline...sabır diliyorum canım

12. 24 Aralık 2008
  13. jeyloo

jeyloo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Genc anne de zormus yaaa.

Bence konusmaya calis, baktin takmiyor sende takma.

14. 24 Aralık 2008
  15. mltm87

mltm87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bence annen seni kıskanmıyor sadece seninle arkadaş olmak istiyor
    ama yılbaşında babanı bırakıp kendinden küçük erkeklerle birlikte olucak olması bana çok tuhaf geldi
    dışarıdan da öyle gözükücektir eminim
    ben olsaydım annemle konuşurdum annene söyle durumun hoş gözükmeyeceğini
    anneyle evladı tabi ki biraz arkadaş olmalıdır ama ben pek sevmem bu durumu
    annem sonuçta o benim arkadaşım olmasın o benim annem olsun isterim
    hele bi de anne kız olduklarını unutup gerçekten arkadaş olduklarına inanlar var ki o çok fecaat bi durum

16. 24 Aralık 2008
  17. kulitta

kulitta İlahi Adalet Pro Üye

Beğenildi:
    2.241
    Ödül Puanları:
    238
    Sanırım sorun babanla olan ilişkisinden kaynaklanıyor
    Baban onun duygularına hitap edememişki o boşluğu bu şekilde davranarak
    doldurmaya çalışıyor. Uğraşacak hobileri olsa - seninle rekabet edecek zaman bulamaz.
    Küçük yaşta evlenerek - gençkızlığını yaşayamamış olmasının verdiği özlem de
    bu şekilde davranmasına sebep olabilir. Genç kız olmadan anne olmak hiç te kolay
    değildir herhalde. Annenin kendince haklı sebepleri olsa da bunun yükünü sen çekecek
    değilsin elbet. Bir uzmandan yardım alması gerekir diye düşünüyorum.
    Umarım en yakın zamanda sorununuza çözüm bulursunuz
    :nazar:

18. 24 Aralık 2008
  19. zahter

zahter tazedagkekigi.blogspot Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    dışardan nasıl göreneceğini hoş olmadığını söyledim. ama nafile benim hayatı yaşamaya hakkım yokmu diyor. bir uzmandan yardım alması lazım ama asla onu götüremem. doktoru anneme getirmem lazım ancak.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.