kıskançlık bir hastalık mı? ilerde geçer mi?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve littlewise tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

22 Nisan 2010
    Konu Sahibi : littlewise
  1. littlewise

littlewise Guest

erkek arkadaşım daha ilişkinin başında olmamıza rağmen çok kıskanç ve sanırım bu yüzden biran önce evlilik istiyo, en ufak bişeyde sorular soruyo mesela okuldayken yanıma erkek oturmasın istiyo erkek arkadas edinmeyecekmişim artık erkeklerle konusmayacakmışım bi de yüzük verdi kendi aramızda taktık, hiç çıkarma dışardayken dedi ilk zamanlar taktım hep ama alışamadım çıkardım yüzüğü ona da söyledim "tamam çıkar ben de takmam o zaman ama çok yanlış yaptın benim için değerli olan bişey senin icin değilmiş, ya kızlar bana bakarsa hiç rahatsız olmayacakmısın, ya dışarda sana bakarlarsa nolacak" falan bissürü konustu durdu, hala durup durup yüzük konusu açılıyo çok ayıp etmişim öyle diyo... artık ben taksam da o takmazmış bi daha yüzük falan çok kızmış... bunalıyorum ya resmen boğuluyorum
    biz aile olarak, hatta akraba olarak kıskanç değiliz, normal kıskançlık var ama birbirimizi takip etmeyiz eleştirmeyiz o kadar. annem-babam kardeşimle bizi rahat yetiştirdi, kendi işimizi kendimiz halledelim insanları tanıyalım diye hep özellikle bizi başkalarıyla muhatap ediyordu, kendi başıma şehir dışına çıkmama bile izin veriyordu ama şimdiki sevgilimle okula bile yalnız gidemiyorum. şimdiki haline göz yumup onunla evlliğe gidersem daha mı kötü olur yoksa değişir mi bu kıskançlığı?

çok dile getirdim ilk başlarda bunu ve her defasında sevgisinden dolayı kıskandıgını söyledi "senin icin de iyi bi sey değil ki hep stres içindesin" dedim bişey demedi, seven insan kıskanırmış....

2. 22 Nisan 2010
  3. umran80

umran80 Zayıflamalıyım Üye

Beğenildi:
    637
    Ödül Puanları:
    188
    düzelmez heralde canım ama düzelende var evlenince güvenirse sana örnekleri var ama tabii riske atmak istemezsen tanımadan evlenmezsin bu sebeple evlenemem bana güven dersin ne bileyimki seviyosan ayrılamazında hakkında hayırlısı canım

4. 22 Nisan 2010
  5. littlewise

littlewise Guest

saol canım cevabın için, seviyorum onu kıskanılmak da güzel bişey ama fazla olunca çekilmiyor...

ve bunun bi kötülüğü daha var ben de kıskanç olmaya başladım ben de diken üstünde olmaya başladım bana bulaşıyo sanırım ondaki kıskançlık ama ben rahat olalım istiyorum

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Nisan 2010
  6. 22 Nisan 2010
  7. moxis

moxis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    off çok zor seni çok iyi anlıyorum, kıskançlık dozunda olduğunda güzeldir. başka türlüsü sıkar can yakar.. bence ciddi manada rahatsızlığını dile getir, en kötüsü de sana güvenmemesi olur sanırım.. evlendikten sonra belki değişir diye umud etmek çok büyük bi risk.. ya deişmezse?? sen şimdiden tedbirini al ve samimi bir dille rahatsızlığını dile getir, çünkü zamanla ilişkiniz yıpranır.. ayrıca bu durum seni istemeden yalan söylemeye iter :nazar: bugünün işini yarına bırakma derim cnm

8. 22 Nisan 2010
  9. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Bu sorunu halletmeden evliliği düşünmeyin.Evlenseniz yarın öbür gün sizi bakkala bile yollamayabilir.Etrafımızdaki her adam ya da kadın potansiyel suçlu değildir.ış kişide biter.Bunu ona anlatın.Anlarsa amenna...bayanssulusmile​

10. 22 Nisan 2010
  11. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    evliligin 10. yilinda kiskanclik azalir

Son düzenleme: 22 Nisan 2010
  12. 22 Nisan 2010
  13. Queen.

Queen. Rüzgâr.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kıskançlıktan öte bişey sanki.. Biraz hastalık haline getirmiş
    ayrıca bi insan 7sinde neyse 70inde odur canım aldırma ilerde düzelir laflarına

14. 22 Nisan 2010
  15. Sebelaa

Sebelaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    bu kadar abartısı elbette hastalık ve inan ki geçmez...

16. 22 Nisan 2010
  17. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Bu kişi senin ömrünü yer bitirir...
    ınanmai güvenme, aldanma...

18. 22 Nisan 2010
  19. concordia

concordia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Zor düzelir açıkçası. Çünkü onda saplantı halini almış anladığım kadarıyla...
    Ayrıca yüzükle seni başka erkeklerden,ya da kendini başka kızlardan nasıl koruyacak ki ?
    Çok saçma bir mantık bu. Evli insanlar bile aldatıyor eşlerini,evli insanlara bile göz koyuluyor yeri gelince. Sizin taktığınız yüzük mü koruyacak sadakati... ??
    Önemli olan senin tavrının ne olduğu;sonuçta sen yüzük takarken de kötü şeyler yapabilirsin.
    Her neyse... Ufak tefek kıskançlıklar sorun değil hatta güzeldir ama böyle erkek yanına oturma,şöyle yapma demesi düşündürücü. ılerde senin kimseyle görüşmene izin vermezse napıcaksın ? bence iyi düşünmelisin....