kıskanclık krızıne gıren kayınvalıde

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve s.r.n tarafından 8 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Eylül 2008
    Konu Sahibi : s.r.n
  1. s.r.n

s.r.n Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaslar sorunuma yorumlarınızı beklıyorum
    68 gunluk oglum var.ılk bebegım ve ılk buyuk sorunumuz 4 gunlukken oldu.Dogumda kız annesı refakatcı olur evde yıne kız annesı en buyuk yardımcıdır. Annemden rahatca herseyı ısteye bılırım.Kayınvalıde bunu kaldıramadı.Dedım ya 4 gun olmus dogum yapalı sabah evıme gelıyor annemı odaya cekıp olmadık seyler soyledı.Annemde gıttı tabı.Esımde ınanılmaz annecı.Annesını evıme ıstemıyorum oda bana baskı yapıyor sızınkılerde gelmıcek dıyor.Sımdı sadece ıkı kısılık bır hayat yasıyoruz bırde bebegım . Aılemle gunduz gorusuyorum .O da bebegı haftada bır annesıne goturuyor.Annesıne benı goturmek ıcın sureklı baskı kusluk uzun surmıcek gıdıcez dıye ben annesını affedemıyorum enguzel gunlerımı evde yanlız bebegımle gecırdım
    esımıde affedemıyorum annesıne baglılıgı benı bebegımı o gunlerde hıc dusunmemesı.Sızce bosanma sebebı mı kafam çok karıştı.Bu arada kayınvalıdenın kızı benden 12 gun once dogum yaptı refakatcı kendısı kaldı.Tabı kızının evındede bır hafta kaldı ara arada gıdıp kalıyor.Bunun gıbı neler ama Allaha havale edıyorum kendısını.

Son düzenleme: 10 Eylül 2008
  2. 8 Eylül 2008
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    Anneni evimde istemiyorum,cümlesi çok ağır kaçmış bence..benneyaptımki
    Hele ki anneye bu kadar düşkün bir evlat için çok daha zordur bence..
    Belki bir babaanne olarak özeniyordur o da..Ama en azından "üzerimi değiştirmeye çekiniyorum,azıcık rahatsızım yatsam ayıp olur ama anneme ayıp olmaz" deseniz belki eşiniz anlar sizi..:teselli:
    Bebeğinizi güle güle büyütün inşallah..:Saruboceq:

4. 8 Eylül 2008
  5. PAPATYA38

PAPATYA38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım boşver Allahından bulsun o kayınvaliden boşanmayı aklından falan geçirme benim kaynanam yüzünden yuvam yıkıldı eşim hep ondan yana oldu senin anlattıklarının kaç mislini yaşadım ve dayanamadım eşim çok yaptı onlar yüzünden bana ve gücüm yetmedi artık bitirdim 8 ay oldu o adi kadının istediğini yaptım oğlunu ona bıraktım senağlama içim yanıyor günahsız yere bizi birbirimize düşürdü fitnelik soktu aramıza ve eşimde hem onların oyuncağı oldu yuvasını koruyamadı senağlama benim bebeğim yoktu yapmadım çünkü geleceğimi göremiyordum ama bak senin bir bebeğin var aklından sakın geçirme sakin ol eşinle konuşmaya çalış inşallah seni anşar inşallah ve senden yana olur inşallah ve hep mutlu olursun canım inşallah şu mübarek günlerde banada dualarınızı ksik etmeyin ne olur canım öyle çok ihtiyacım varkiiiii senağlama

6. 8 Eylül 2008
  7. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    kayınvalidenizin annenize söz söylemesi çok ayıp olmuş...
    bunun özürüde olmaz sanırım...
    bu davranışı,eşiniz de onaylıyormuş gibi davrandığı zaman,
    haksız siz oluyorsunuz...
    sizin görümceniz yokmu??? aynı durum ona olsa nasıl davranırlar acaba...
    bende bu gibi durumlarda hep annecimi isterim yanımda,ve
    hep annem olmuştur yanımda.(Allah razı olsun)...
    siz bu konuyu eşinizle çözeceksiniz...ama,
    öncelik eşiniz söylediği sözler için özür dileyecek...
    ve annesi de annenizin gönlünü nasıl alır,düşünemiyorum bile...
    Sevgiler...

8. 8 Eylül 2008
  9. ANNEMKIZIYOR

ANNEMKIZIYOR Guest

tabiki kayın validen annene karşı yanlış yapmış ama sen eşinin annesini istemessen doğal olarak oda senn anneni istemez herşey karşılıklıdır kimse annesinden geçmez sen annenden geçermisin bak allah sana bir evlat vermiş ilerde onun eşide seni evine istemessen ne yaparsın evladından geçermisin veya çocuğun karısını tercih edip senden geçse üzülmezmisin bak ne acılarla dünyaya getirdin ve büyüteceksinn eşinide annesi aynı şekilde büyüttü besledi kanun böyle bence daha anlayışlı olmalısın böyle şeylerle yuva yıkmaya değmez güzel bir şekilde kayınvalideni uyarabiirsinn tabi anlayışlı bir insansa anlar yanlışını hayat senin hayatın birde sakin kafayla düşün bence canım

10. 8 Eylül 2008
  11. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Hayır boşanma sebebi değil elbetteki...
    Eşiniz bebeğinizi sizden ayırmamış ki bu kadar ağır yargılıyorsunuz tutumunuz bencilce bana göre..
    Kayınvalideniz annenize ne demiş bilmiyorum tamamen masumda olmayabilir ama anneni evde istemiyorum ne kadar doğru bir yaklaşım sizce...
    Benim annemi babamı istemeyeni bende istemem isteyesim varsa da istemem...
    İnada bindiriyorsunuz çünkü...

Son düzenleme: 8 Eylül 2008
  12. 8 Eylül 2008
  13. bayangraf

bayangraf Guest

Canım bende buna benzer olaylar yaşadım.Eşini tatlı dil ile kendine çek.Bebegini sensiz bir yere yollama görmek isteyen evine gelsin görsün.
    Bende sezeryan ile doğum yaptım bebegim 37 haftalık doğdu ve çok küçüktü annem dogumda yanımda kaldı ama eve çıkınca gitmek zorunda kaldı ilk okula giden kardeşim vardı.Kayınvalidem benimle evde 3 gün kaldı ve ben o 3 günün sonunda ameliyatlı bir şekilde bebegimle hastaneye geri yattım 2,400 gr dogdu ve küçük oldugu için sarılık oldu.3 gece 4gün hastanede kaldım eve bir geldim ev dandini kendince tavır yapıyor.Zaten yorgunlugumu atamamışım üstümden,ameliyatlıyım ve agrım var.Neyse 8 gün oldu böyle ya sabır derken oldu 12.gün annem geldi bizi görmeye kızımın göbegi erken düştü ve kanıyordu aslında bu normal sayılırmış geçicekmiş doktor öyle demişti.Annemin yanında bana göbegini senmi çekip koparttındedi ve benim sinirim tepeme çıktı.Eşimde anneme tavırlı davranınca ,onu odaya çektim biz tartışıyorduk birden annesi odaya pat diye girdi neyse bagrış çagırış felan artık canıma yetti benim.O da gidicem bir daha gelmiyecegim dedi bende defol git dedim ve gitti,bunlar hiç hoş olan şeyler değil tabi keşke bana onları yaşatmasaydı bende ona böyle söylemeseydim.Ben evlerine gitmedim telefon ile konuşmadım.Eşim arada gitti gördü onları,bebegim 3 aylıktı eşim göreve gitti.Kızım 6 aylık oldu o geldi annem çok hasta felan dedi birşey olur felan diye evine gittik ama mesafeli davrandım eskisi gibi davranmadım.Düşün 6 ay ne beni arayıp sordular nede bizim bir torunumuz var dediler.3 ay yanlız kaldım bu kız açmı susuz mu çocuk iyimi bile demediler.Gelde güven işte evlerine mümkün oldugu kadar gitmiyorum,gelirse mesafeli davranıyorum.Sende şimdi kafanı takma bunlara biliyorum ister istemez akllına geliyordur ama bebegine yönel zaten sana bunları düşünmene zaman kalmaz.Eşinle de konuş bak canım sen benim aileme saygı göster bende senin ailene saygı gösteriyim.Sen üzülüyorsun biliyorum arada kalıyorsun ama bende arada kalıyorum ve en mutlu zamanımızı boşyere üzülerek geçiriyoruz de,bak ben üzüldügüm için bebeğimiz bunu hissediyor bu onun beslenmesinide etkiliyor felan de yani durumu sakin ve tatlı dil ile açıkla.Bak ramazan ayındayız güzel ve bereketli bir ay bir akşam kayınvalidenlere,bir akşam kendi annenlere iftara gitmek istediğini söyle,içinden gelmesede bunu yap kayınvalidene karşıda biraz taraflı oyna evet anne,tamam anne felan de yine bildiğini yap ama eşine ters davranma ara ara niye böyle keşke şöyle olsaydı ne güzel olurdu felan de ama tartışmak için söyleme tatlı tatlı söyle bak üzülüyorum felan de.Tabi bunlar benim fikirlerim yinede onları tanıyan sensin kısacası nabza göre şerbet ver bunu yapmayı ögren.Sonra herşey yavaş yavaş düzelicektir tabi bunlar senin kalbinde iz bırakıcak ama minik bebegine bak ve allahtan sabır dile.Canım benim çok konuştum ama mesajını görünce için de birşeyler depreşti.Allah anneli babalı büyütmenizi nasip etsin bebişinizi a.s.

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Eylül 2008
  14. 8 Eylül 2008
  15. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    kayınvalideniz büyük terbiyesizlik yapmış bunun karsılığında çok haklı olabilirdiniz bir kaç mantıklı söz söyleyerek ..
    eşiniz annenizi istememiş olsaydı tepkin ne olurdu?aile ilişkilerinde empati düşünmek gerekiyor..en büyük yardımcı anne de olabilir kayınvalide de farketmez..ben şahsen ikisini de bulundururdum laf olmasın tadında kalsın diye..
    ama bu sorun boşanma sebebi değil

16. 8 Eylül 2008
  17. vicdan

vicdan ~ справе&#1076 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kayınvalidenin annene olur olmaz seyler söylemesi hiç hoş degil,en az senin eşine anneni istemiyorum demen kadar.

Kayınvalide problemi gercekten zor,özellikle hamilelik döneminde yeterince hassaslaşan biri için daha zor,anlarım ama her ne olursa olsun eşinin annesi,kontrölü yitirmeden,sonradan pişman olacagımız sözler söylemeden ve en önemlisi haklıyken haksız duruma düşmeden üstesinden gelinmeli.

Umarım yakın zamanda yoluna girer hersey.
    :Saruboceq:

18. 8 Eylül 2008
  19. ne demek eşinize anneni eve istemiyorum onun da annesi gelsin sizin de anneniz gelsin ne var yani bi de boşanma sebebimi diyorsun bu kadar kolay mı boşanmak adam napmış sana ki hak etmişsin ayrıca küçücük bebek babaanne ziyaretine gidiyor çünkü babaanne eve istenmiyor çok ayıp bence.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.