kıskançlık ve kızımın değişen huyları

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve MelisaMelisa tarafından 27 Haziran 2010 başlatılmıştır.

27 Haziran 2010
    Konu Sahibi : MelisaMelisa
  1. MelisaMelisa

MelisaMelisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba, benim 2,5 yaşında bir kızım var. Kızımın sorunu kuzenleri.. ablamın 1,5 yaşında bir oğlu var, eltiminde 9 aylık bir oğlu. Kızım inanılmaz kıskançlık yapıyor. ablamın çocuğuna annem baktığı için sürekli beraberler ve kızım anneannesinden tam olarak istediği ilgi ve sevgiyi göremiyor ne yazıkki. babaanne ilgi sevgi aşırı göstersede diğer toruna bi zarar verir diye aşırı korumacı ve kıskandıran bir tutum sergilemekte. yani kızıma hep sen ablasın diyolar. bu duruma ben bile bozuluyorum açıkçası çünkü hiçbir hatası kabul görmüyor. kimse kızımın 2,5 yaşında olduğunu düşünemiyor. sürekli çok şımarık,çok yaramaz gibi tabirler ediliyor. sorun şu ki kızımın psikolojisi bundan sizce çok etkilenir mi? çünkü sokakta bile bir bebek görse bebek uyuyosa özellikle çığlık atıp ağlatıyor. çok sinirleniyor. herşeye itiraz ediyor, ve sürekli gözünü kırpıp öksürmeye başladı.sanırım ilgi çekmek için. çünkü doktora götürdüm bişeyi yok dediler. tecrübeli anneler lütfen yardım edermisiniz...

2. 27 Haziran 2010
  3. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    tabıkı bu durumdan olumsuz etkılenır kızın...
    benım bebegım henuz kucuk ama aılemızde benzer durumlar yasanıyor. kuzenlerımden 2 sınınde kızı war. bırı 9 bırı 7 yasında. buyuk olana sureklı sen ablasın ıdare et alttan al denıldı cocuk agresıflestı gıt gıde. en son annesı pedagogla gorustu ve bu tutum ve davranıslardan kacınmaları gerektıgını,ılgıyı ve sevgıyı esıt vermelerı gerektıgını,taraf tutmamalarını,onunda cocuk oldugunu hıssettırmelerını soyledı. hepımız bu konuda cok tıtız davrandık sımdı ıkısınınde arası cok ıyı. abla kardes gıbı oldular.
    aılenlekılerle konusup onları uyarrmalısın. kızın daha cocuk. bu tıp davranıslarona agır gelır...

4. 8 Temmuz 2010
  5. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    benim de 6 yaşında kızım yeni doğan kardeşini çok kıskanıyor, sürekli ona zarar vermek istiyor. canını acıtmaya çalışıyor. Halbuki ona da bazı paylaşımlar veriyorum ama nafile napacamı şaşırdım. Bu yüzden anane ve babane de bize gelmek istemiyorlar bile