Kıskançlık ve şüphe

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve miadolu tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

13 Ocak 2010
    Konu Sahibi : miadolu
  1. miadolu

miadolu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar benim sorunum bana göre çok büyük ve bana çok acı veriyor..aşırı derece paranoyak ve kıskanç düşüncelerimle başa çıkamıyorum..her seferinde yanıldığımı anlıyorum ama bir gün yaa...diye başlayan cümlede takılıp kalıyorum ne yapacağımı ne edeceğimi bilemez durumdayım başa çıkamıyorum ve ızdırap veriyor bu durum bana yardım istiyorum dr a gitmiyorum ilaç verip yolluyor kullanmak istemiyorum ama çok bunalıyorum

2. 13 Ocak 2010
  3. oryeku

oryeku Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    neleri sorun edip kıskançlık yapıyosun biraz detay

4. 13 Ocak 2010
  5. miadolu

miadolu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    en basit annemi bile kıskanabiliyorum sürekli şüphe içinde geziyorum erkek arkadaşımı kıskanıyorum ama çocuğun yaptığı hiç bişi yok 2 yıldır birtek yanlışını bile yakalamadım ama beynimden bu düşünceleri atamıyorum

6. 13 Ocak 2010
  7. oryeku

oryeku Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hııım vakit kaybetmeden bir uzmanla görüşmelisin bence anladığım kadarıyla kendin kurgulayıp oynatıp sonrada rahatsızlık duyuyosun mutlaka yardım al ihmal etme sakın

8. 13 Ocak 2010
  9. miadolu

miadolu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    annemin bile başka bi erkekle görüşebileceğini düşünüp sıkıştırıyorum sonra utanıyorum bu yaptığımdan internette deli gibi erkek arkadaşımı aratıyorum bi yerden bişey çıkarmı acaba diye ama yok olmadığınıda biliyorum çocuk her dakka benimle nerdeyse 10 yıldırda tanıyorum üstelik melek gibi bi insan annemde çok çekmiş bi kadın öğretmen aynı zamanda paranoyak mı oldum deli mi oldum şizofren mi oluyorum anlamıyorum ama çok canım yanıyor

10. 13 Ocak 2010
  11. oryeku

oryeku Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu sorun gerçekten seni aşmış kendi çabalarınla hallolcak gibi değil yani elinde olan bişey değil engel olamıyosun anlayabiliyorum annenede anlatıp birlikte hareket edebilirsiniz kendine zarar vermekten kurtul biran önce

12. 13 Ocak 2010
  13. miadolu

miadolu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    annemede anlattım zaten anlatmasamda fark edilebiliyo bi kaç kere bu konu için bi dr a gittim bana senin çaren yok dedi prozac verdi onuda biraz kullanıp bıraktım.erkek arkadaşım çok anlayışlı yardımcı olmaya çalışıyo ama nereye kadar ona bunu fazla belli etmeden durabilirim ki offff dayanamıyorum artık

14. 13 Ocak 2010
  15. oryeku

oryeku Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    'senin çaren yok' bu ne biçim bi yaklaşımdır sen inancını yitirme tabiiki çareler var sen en iyisi başka dr. lara görün sen yeterki umudunu yitirme iyi olucağına inan sen istedikten sonra üstesinden gelinmicek şey yokyerimseniben

16. 13 Ocak 2010
  17. oryeku

oryeku Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ne kadar çok sen demişim yaaa he he heh

18. 13 Ocak 2010
  19. miadolu

miadolu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :KK70: inşallah en yakın zamanda düzelir bu durum çünkü artık rahat uyumak istiyorum evde ses dinlemek istemiyorum çok teşekkür ederim