kıskandım ben de yazacağım...

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve anka_misali tarafından 6 Ocak 2009 başlatılmıştır.

6 Ocak 2009
    Konu Sahibi : anka_misali
  1. anka_misali

anka_misali Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.432
    Ödül Puanları:
    238
    Oğlum 4 aylık oldu ama ben de paylaşmak istedim.

Uzun ve zorlu geçen hamileliğimin sonuna nihayet gelmiştim. her geçen gün heyecanım artıyor ve daha fazla sabırsızlanıyordum. Kasık ağrılarımdan ve idrar yolu enfeksiyorum yüzünden sürekli erken doğum ihtimalimin olduğunu söylüyolardı ve biz her an tetikteydik. Nitekim hiç de öyle olmadı. Hamileliğimin 40. haftasına girdim bebeğim hala gelmiyor, 41 e girdim hala yok. Beyefendinin keyfi yerinde olacakki hiç gelesi yoktu. Daha fazla dayanamayıp doktora gittim. Doktor bana bebeğimin iri olduğunu ve normal doğumun zor olacağını söyledi. Ama ben denemek istiyordum. Saat 11:00 di ve bana suni sancı verilmeye başladılar. saat 12:00 oldu herhangi bir sancı hissetmiyordum hala. Sonra hemşireler geldi ve suni sancının damlasını çoğalttılar. Dakikada 14 damla veriyorlardı ve ben yavaş yavaş sancıları hissetmeye başladım. geldiler açılmamı kontrol ettiler 5 cm olmuştu. Gittikçe sancım çoğalıyordu. Saat 13:00 gibi geldiler açılmam hala 5 cm di. ama bi aksilik vardı sanki. Bize NST de bi ışık sarı olursa haber verin dediler ve gittiler yeniden. sonra doktorum geldi. Suni sancıma baktı ve hemşirelere kızdı. kafayı yedirteceksiniz 14 damla verilirmi 8 damla yeter diye. Gerçekten dayanılamayacak sancılarım gelmeye başlamıştı. Sonra doktorum açılmama baktı 8 cm olmuştu. Benim serumumu 8 damlaya indirdiler. Ama benim sancılarım 3 dk ya inmişti. Doktor doğumhaneyi hazırlayın doğuma çok az kalmış dedi.

Biraz süre geçtikten sonra hemşirelerin sarı olunca haber verin dedikleri ışık kırmızı oluverdi ve NST den inanılmaz derece yüksek sesler geliyordu. Annem kapıya koşarken hemşireler koşarak içeri girdiler. Acil doktoru çağırdılar ve beni apar topar doğumhaneye aldılar. NST hala bağlıydı ve bana hiçbirşey söylemiyorlardı. açılmama baktılar 8 cm. fakat NSTden gelen sesler daha fazla yükselmeye başladı. bebeği kaybediyoruz sezeryana alıyoruz ekibi toplayın dediler. herkes koşuşturmaya başladı. artık sancılarımı hissetmemeye başlamıştım. doktorum sancıya başlamadan önce sezeryan olabilir ekip hazır olsun demesine rağmen hemşireler kimseye haber vermemişti... Ne anestezi uzmanı vardı ne çocuk doktoru. telefon açtılar tahminen 10 dk içinde geldi herkez. Ama hepsi çok telaşlıydı ve NST den gelen sesler dayanılacak gibş değildi. Çabuk olun diye bağırıyordum ben ve o sırada uyumuşum. 45 dk sonra kendime geldim şükürler olsun ki bebeğim sapasağlamdı. Kerata kordonu boğazına dolamış o yüzden inememiş bi türlü aşağıya.

kendime geldiğimde bebeğimi kucağıma verdiler o an herşeye bedeldi. O kadar büyük mutluluğu hayatta hiç bir şey veremez insana. Şükürler olsun şimdi sapasağlam oğlum. Rabbim herkese tattırsın inşallah. Çok güzel bi duyguymuş.

2. 6 Ocak 2009
  3. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım gözün aydın Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin

4. 6 Ocak 2009
  5. Movenpick

Movenpick suzi19 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gecmis olsun canim Allah anali babali büyütsün:nazar:

6. 6 Ocak 2009
  7. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım çok geçmiş olsun. Rabbim analı babalı büyütsün...

8. 6 Ocak 2009
  9. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun rabbim herkesin bebeğini korusun

10. 7 Ocak 2009
  11. anka_misali

anka_misali Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.432
    Ödül Puanları:
    238
    çok teşekür ederim arkadaşlar... Rabbim sizlerinkinide hayırısıyla kucağınıza almayı nasip eder inşallah...

12. 7 Ocak 2009
  13. Cerennn

Cerennn Berke'nin Annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    gözünaydın allah analı babalı büyütsün hayırlısıyla.bizde o günleri bir görebilsek

14. 8 Ocak 2009
  15. buket-26

buket-26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    323
    Ödül Puanları:
    153
    Şükür kavuşmuşsun yavruna. Allah uzun -sağıklı ömürler versin.

16. 8 Ocak 2009
  17. civciv1981

civciv1981 **BALLI BADEMİMM** Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canımm ya inan okurkenn gözlerim dolduu :çok üzgünüm::çok üzgünüm: nasılda heyecanlı dakilalar yaşatmışlar sana öyle kötükedihüso neyseki sağ sağlim bebişini kucağına almışsınn Rabbim analı babalı sağlıcakla büyütsün inşallahh Şeniz

18. 8 Ocak 2009
  19. ekinsu

ekinsu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çok geçmiş olsun epey zorlu bir doğum olmuş ama dediğin gibi sonucu güzel Allah analı babalı sağlık içinde büyütsün inşallah