Kıskanılıyor musunuz? Ya hiç kıskanmasaydı?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve yaren_76 tarafından 4 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  4 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 1. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  148
  Kıskanılıyor musunuz?
  Sevgilinizin ya da eşinizin kıskançlığından durmadan şikayet ediyor, size koyduğu yasak ve kısıtlamalardan yakınıyor, özgürlüğünüzü elinizden aldığım düşünüyorsunuz. Keşke her şey çok farklı olsa. Size hiç karışmasa, giydiklerinize müdahale etmese, akşam kimlerle nereye gideceğinizi sormasa, sizi restoranlarda gözleriyle yiyen erkeklere aldırmasa... Kendinizi ne kadar rahat hissederdiniz. Öyle değil mi? Hayır, hiç de öyle değil.

  Sevme ve sahiplenme
  Aşkın doğasında sahiplenmenin de olduğunu hangimiz inkar edebiliriz ki? Birlikte olduğu kadının bir yönden kendisine ait olduğunu düşünmeyen erkek sayısı herhalde parmakla gösterilecek kadar azdır. İşte bütün o kıskançlık gösterilerinin, çıkan tatsızlıkların, koyulan kısıtlamaların, surat asmaların temelinde yatan da bu sahiplenme duygusu. Üstelik biz kadınlar aksini iddia etsek de bu duygudan hoşlanıyor, hatta zaman zaman birlikte olduğumuz erkeği kışkırtacak hareketler yapmaktan çekinmiyoruz.

  İlişkinin heyecanını kaybetmeye başladığı zamanlarda ufak ve masum numaralarla onların kendilerini tehlikede hissetmelerini, dikkatlerini yeniden ve tamamen bizim üzerimizde toplamalarını sağlıyoruz.

  Ya hiç kıskanmasaydı?
  Sevdiğiniz insanın kıskançlığından bunaldığınız zaman gözünüzün önüne bir erkek tipi getirin. Bu öyle bir erkek ki sizi hiçbir şekilde kıskanmıyor. "Akşam beş tane erkekle yemeğe, oradan da bara gidiyorum, üzerimde ise süper mini bir etek ve bir büstiyer var" deseniz de, onun önünde başka erkeklerle son derece sıcak diyaloglar kursanız da sizinle hiç ilgilenmiyor. Her ilişkinizi doğal karşılıyor, hiçbir zaman hesap sormuyor, asla açıklama istemiyor, nerede olduğunuzu bile merak etmiyor. Böyle bir erkekle birlikte olsaydınız mutsuz olur, üstelik kendinizi onun bir parçası gibi de hissedemezdiniz. Serbest ilişki adı altında birlikte olan insanlar için bu ilişkinin bir süre sonra son derece saçma sapan ve yıpratıcı hale gelmesinin nedeni de bu zaten.

  Dozu iyi ayarlamalı
  Sahiplenme ve kıskançlık hepimizin doğasında var. Önemli olan dozu iyi ayarlayabilmek. Kıskançlığı rahatsız edici bir unsur haline getirmek yapılabilecek en büyük hata. En iyisi hem ortada bir sahiplenmenin, düşkünlüğün ve büyük bir aşkın olduğunu gösteren, hem de karşı tarafın özgürlüğünü kısıtlamayan, yaşam alanını işgal etmeyen, kişiliğini hiçe saymayan, tatlı bir kıskançlık. Aksi takdirde ilişki iki taraf için de bir kabusa dönüşebilir. Kıskançlığın temelinde güvensizlik olduğunda çiftler birbirlerine gittikçe yabancılaşıyor, büyük kavgalar ediyor ve bir süre sonra ilişki bitiyor. Oysa birbirini hoş bir şekilde kıskanan çiftlerde bu duygu ilişkiye renk katan hoş bir ayrıntı haline geliyor. Yani aslında önemli olan kıskançlığın dozunu iyi ayarlayabilmek. Bunu becerebilen erkeklerin birlikte olduğu kadınlar bir yandan sahiplenilme ihtiyaçlarını tatmin ediyor, bir yandan da özgürlüklerinin tadını çıkarıyorlar. İnanın, bunu becerebilen erkekler var.

  lobinet
   
 2. 4 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 3. _Satenay_x

  _Satenay_x Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  122
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Kesinlikle dozu ayarlanmalı... Belki yazındaki kadar abartılı değil ama eski eşim beni hiç kıskanmazdı. Hatta buna onu zorlasam da hiç kıskandığını görmedim. İnsanı sinir eden bir durum. Kıskanılmayı hazeden biri değilim ama hiç kıskanılmamak da insana değersizlik hissini veriyor.
  Güzel yazı, teşekkürler...
   
 4. 4 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 5. yares

  yares Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Kasım 2006
  Mesajlar:
  221
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  88
  kıskansın ama abartmasın lütfen bazende boguyor sanki uff cok zor bi denge ayarlanması sart
   
 6. 4 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 7. aLLeGRia

  aLLeGRia Yeni Üye Üye

  Katılım:
  27 Mart 2007
  Mesajlar:
  9.764
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  bence de kıskansın kıskanılmak hoşuma gider ama abartmasın arkadaşların da dediği gibi aşırı kısıtlamasın
   
 8. 3 Mart 2010
  Konu Sahibi : yaren_76
 9. Grimsi_

  Grimsi_ ••● Ήuzuя ••● Üye

  Katılım:
  26 Şubat 2010
  Mesajlar:
  5.636
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  146
  yeterli derecede kıskanılmak iyidir ... olumunekankayizsmile
   
 10. 3 Mart 2010
  Konu Sahibi : yaren_76
 11. Gunicen

  Gunicen Ve aşk,eş anlamlı adınla! Pro Üye

  Katılım:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  7.422
  Beğenildi:
  1.118
  Ödül Puanları:
  188
  Ahh ahhh kıskanmakta laf mı..

  Ben uyanıksam o uyuyosa bunu bile kıskançlık sebebi yapabiliyo düşün yani :))
   
 12. 4 Mart 2010
  Konu Sahibi : yaren_76
 13. _NURUM_

  _NURUM_ Guest

  sewmiorumm abartanlarıı.hiç kıskanmasada olmazz yanee.

  ii ayarlasınnn dozunu :KK70:
   
 14. 4 Mart 2010
  Konu Sahibi : yaren_76
 15. challenger

  challenger anladım ki herşey sensin. Üye

  Katılım:
  7 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  6.776
  Beğenildi:
  402
  Ödül Puanları:
  188
  ben sevgılımı buyuzden seçtim aslında desem yerıdırı.Eski erkek arkadaşım acayıp rahat bır ınsandı umursamazdı.Fakat suankı erkek arkadaşım hıc dıkkat etmedıgım anda bana benı kıskandıgını ıtıraf ettı ve bellı etmemıştı.kıskanılmak guzel bırsey.

  yazında süper .teşekkürler.