kıslar bana yardım edin kurtulayım şu illetten

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve lebis tarafından 6 Ekim 2008 başlatılmıştır.

6 Ekim 2008
    Konu Sahibi : lebis
  1. lebis

lebis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    :çok üzgünüm:arkadaşlar ya ben ilk üc ay hiç sigara içmedim ama yine başladım sigaraya. her seferinde bu son diyorum ama olmuyor. aranızda benim gibi sigara kullanan var mı? bi türlü bırakamıyorum ne olur bana akıl verin... cok üzülüyorum kendimle savaş veriyorum resmen. bebeğime bişey olursa kendimi affetmem....

2. 6 Ekim 2008
  3. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    bende sigara içen biriydim ilk üç ay kaçamaklarım oldu hiç içmedim diyemem ama şimdi içmiyorum aklıma bile gelmiyor bırak bence canım bebeğini düşün erken doğum riski yaratıyor biliyorsun ve bebeğin çok zayıf doğar benim arkadaşım hamileyken içti şimdi kızı 3 yaşında olmasına rağmen yaşıtlarından ufak gözüküyor bir kere dene ve bırak morelim bozulduğu zaman aklıma gelmiyor değil ama bir şekilde geçiştiriyorum içtikten sonraki vifdan azabı daha kötü

4. 6 Ekim 2008
  5. selinay2002

selinay2002 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    lebis doktorunla bi konuş günde 3 taneye kadar izin veriyor sanırım ama içmesen daha iyi canım....

6. 6 Ekim 2008
  7. urla

urla 3 'Ü 1 ARADA...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bende nisan 2009 annesiyim 12 haftalık hamıleyım ve günde 3 tane içiyorum

8. 6 Ekim 2008
  9. aleyna19

aleyna19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    içme şekerim bizim arkadasta bırakamıyorum deyip sürekli içti sigarayı ve oglu dogdugunda çocuk rahatsızdı ve kulakları iki büklümdü halada düzelmedi çocugunu seviyorsan içme

10. 6 Ekim 2008
  11. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hayatım bende içiyorum maalesef...doktorum 5 taneye kadar pek ses çıkarmıyor...pall mall in turuncu slimm i piyasadaki en düşük nikotin oranına sahip..ondan günde 5 tane içiyorum...okuduğum birçok yazıya göre plasenta bu kadar adet sigarnın nikotinini süzebiliyormuş...asıl zorluk emzirme döneminde...çünkü o zaman direkt anne sütünden çocuğa geçecek nikotin...çok mücadele ettim ama maalesef bu 5 sigarı içiyorum...önceleri içip hamileyken ağzına sürmeyenleri de çok takdir ediyorum...

12. 6 Ekim 2008
  13. sunseet

sunseet ARDA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende hamile kalmadan önce içiyordum ilk üç ay arada eşimden çektim ama şuan hiç ağzıma bile sürmüyorum ona zarar vereceği korkusu çok korkutuyo beni canım istemiyo değil ama sabretmek zorundayım ona bile bile zarar veremem buna hakkım yokyasakkelime

14. 6 Ekim 2008
  15. nilocan

nilocan Efe nin Annesi (Nilay) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bende ilk 3 ay içmiyordum ama şimdi arada sırada içiyorum ama içim hiç rahat ddeğil yarıda söndürüyorum, bari sonunu içmeyeyi,m die

16. 7 Ekim 2008
  17. lebis

lebis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kıslar hepinize çok teşekkür ediyorum yazılarınız ve görüşleriniz için. içmeyenleri taktir ediyorum. galiba benim iradem zayıf birz sigaraya karşı gerçi bende cok içmiyorum. eşimin sigarasından 3 tane en fazla içiyorum günde. ama her içtiğimin arkasındanda 'bu sondu bi daha içmicem' diyorum bu beni sinir ediyor. bebeğimi elbette cok seviyorum ve bu kadar azaltabildim. umarım daha iyisini yapabilirm... doktorum 2-3 tane içiyorum dediğimde bişey olmaz dedi ama onu orda boğmaya hakkım yok değil mi? hepinizi öptüm kıslar

18. 7 Ekim 2008
  19. symslow

symslow Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    lebiscim ben de günde 3-4 tane içiyorum kendimden utanıyorum bir anne ve bir eğitimci olarak bebeğin doğduğunda ağzına sigara yakıp verir misin deseler cevabım hayır olur yanında sigara içer misin deseler yine hayır derimama şu anda ben de beynimde atamıyorum yarım yarım içmeye çalış benim gibi belki öyle öyle bırakırız.çevremde günde 3e kadar 5e kadar birşey olmaz diyo doktorlar diyen arkadaşalrım var ama doktorum öyle demedi bana sadece tebrik ederim ederim sizi dedi ve gülümsedi acı acı.en sonunda olabildiğince az iç dedi azdan kasıt 2 yi geçme dedi canım dilerim hepimiz kurtuluruz bu illetten