kışlıklar hurçlara, yazlıklar dolaba

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve Efsane tarafından 13 Nisan 2009 başlatılmıştır.

13 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Efsane
  1. Efsane

Efsane bendeniz,güneş55 Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    Ağaçlar çiçek açıyor, güneş yüzünü gösteriyor. Yaz mevsimi kapımızda! Kışlıkların gardırobu işgalinden kurtarıp, yazlıklara yer açmanın tam zamanı.
    Kışlıklar Hurçlara, Yazlıklar Dolaba!

Kışlık giysilerinizi kaldırmadan önce mutlaka yıkayıp, iyice kurutun. Aksi durumda, kıyafetlerdeki nem, çürümelerine neden olabilir.
    Kaldırmak istediğiniz giysileri hurçlara, valizlere, baza altlarına ve yerde tasarruf etmek için vakumlu poşetlere koyabilirsiniz. Eğer valiz ve hurç kullanacaksınız rutubetsiz bir ortamda saklamaya özen gösterin. Kışlık kıyafetleri bazada tozlanmaması için üstlerine temiz bir kumaş örtmeyi ihmal etmeyin.
    Kıyafetlerinizin bozulmaması için aralarına naftalin ya da güve kovucu yerleştirin.İhtiyaç duyduğunuzda aradıklarınızı kolayca bulabilmek için gruplandırın. Kazaklar, triko elbiseler gibi kışlık kıyafetleri ayrı yerlerde saklayın.
    Triko kıyafetlerinizi poşetlerin içinde değil kumaştan yapılmış kılıfların içinde saklayın. Böylece sararmalarını önleyebilirsiniz. Trikolar sarkmaya müsait oldukları için asmak yerine katlayarak kaldırın.
    Kışlık çoraplarınızı file torbaların içinde saklayabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz anda kolayca bulabilir ve zarar görmeden muhafaza edilmelerini sağlayabilirsiniz.
    Kalın kumaşlı kışlık pantolonlarınızı yine gruplayarak kaldırın. Yaz günlerinde ihtiyaç duymayacağınız için dolabınızda yer kaplamalarına izin vermeyin.
    Bot, çizme gibi kışlık ayakkabılarınızı temizledikten sonra kutuların içine koyarak kaldırın. Uzun çizmelerinizin şeklinin bozulmaması için içlerine gazete kağıdı doldurun. Kış geldiğinde kolaylıkla bulabilmek için kutunun üzerine ayakkabının adını bir kağıda yazıp, üzerine yapıştırın. “siyah topuklu çizme”, “kahverengi bot” gibi.
    Kışlık giysilerinizi elden geçirirken, eski olanları ya da artık giymek istemediklerinizi gözden geçirin. Her hangi bir kusuru olmayan, kış mevsiminde giymeyi istemediğiniz kıyafetleri yıkayıp, paketleyip ihtiyacı olan insanlara verebilirsiniz.

2. 14 Nisan 2009
  3. saftirik

saftirik rütbesiz... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Benim en nefret ettiğim işlerden birisi bu 1 hafta sonun sadece bu işle ugraşarak geçiyor. Herkese kolay gelsin

4. 14 Nisan 2009
  5. biricixgxim

biricixgxim tatlı HUZUR almaya geldim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayyyyyy evet bende hiç hoşlanmıyodum ...ama burda öyle bir sorun yok hep yaz en soğukta sadece yün kazak giydim..allah kolaylık versin arkadaşlar şimdiden.......

6. 14 Nisan 2009
  7. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    ablacım hatırlatmasan olmazdı dimi...offf ne kadar çok işim var yarabbim...

8. 14 Nisan 2009
  9. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ayy benim de aklımda kaç gündür ama daha serin buralar,haftaya veya 15güne yaparım her halde :)

10. 14 Nisan 2009
  11. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Bugün bile yün kazak giyiyorum daha yazlıkları çıkartmayı düşünmüyorum ama ben çok severim mevsim değişikliklerinde yazlık-kışlık unuttuğum kıyafetlerimi görüp mutlu olurum çocuk gibihihoyyyt
    Ayrıca paylaşım için teşekkürler Güneş55'im
    kaydirigubbakcemile5

12. 14 Nisan 2009
  13. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148

Kışlıkları kaldırırken hepsini aynen yaparımdelikafadulden
    Ayakkabılarımın kutusuna da etiket yapıştırıp rengini-modelini yazar dolabın üst rafına kaldırırım :sm_cool:bulmak kolay oluyor
    kaydirigubbakcemile3

14. 14 Nisan 2009
  15. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Aynen yaÇok üzgünüm çoook, çocuklarınki, bizimki, offff daraldım, tıkandım:nazar:

16. 14 Nisan 2009
  17. Lyre

Lyre TuğçEgehan Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ayy hiç sevmiom su ev islerini :kızgın:

18. 15 Nisan 2009
  19. kuzum