kist probleminiz ne kadar surede geçti ne tedavi uygulandı??

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve gultun tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

10 Şubat 2010
    Konu Sahibi : gultun
  1. gultun

gultun allahım şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    slm arkadaşlar 7 aydır bebek istiyoruz hiç hap kullanmadım evlendiğimden beri.1,5 yıllık evliyim.ocak ayında adet olmadım hayatımda ilk kez ve doktora gittim 3,5cmlik kist oluşmuş bu yuzden olmamış adetim ve sokturucu kullandım adet oldum.adetimin 4.gunu gittim ama kaybolmamış kist 3cme duşmuş.bana doğum kontrol hapı yazdı yazz marka.bir ay kullancam tekrar bakacak.benim gibi kisti olanlar varmı ne gibi tedaviler kullandınız lütfen yazarmısınız.

2. 10 Şubat 2010
  3. ayse_73

ayse_73 tamara Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhab canım bemnim ilaç kuladıyım için klomen yumurta büyüt
    cü bi sürü kistim oldu hatta bi taneside patladı sağda solda vardı hemde 6 santimdi ilaç aldım doğum kontrol hapı geçmedi adete soğan suyu içtim 10 gün ve kontrole gitiyimde kistler yoktu ve yeni yumursaalr olmuş daha ge kalmadım am kistler yok oldu sanada avsiye edrim bide geb kalmda yardımcı oluyor

4. 10 Şubat 2010
  5. gultun

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım aralıkta adetimin 15-16-17gunlerinde içtim sadece akşamları soğan suyunu yemekten evvel.ve ocak ayında adet olamadım 2şubatta doktora gittim kist oluşmuş dedi.daha once hiç olmamıştı kist problemim.acaba soğan suyu buyuttude bırakınca çatlayamadımı yumurta diede duşunuorum aslında ama bilemiorum.normalde ocak sonunda adet olmalıydım gelmedi sokturucu içtimde oldum bu hafta.
    peki sana doğum kontrol hapı verdide sen onun yerinemi soğan suyunu içtin?

6. 10 Şubat 2010
  7. ayse_73

ayse_73 tamara Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben doğum kontrol apı içtim bi ay geçmedi sadec 1 santim küçüldü am 10 gün soğan suy içtim geçti

8. 10 Şubat 2010
  9. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar soğan suyunu bende içiyorum ama bende kist yok sanırım belirtisi nedir acaba ayın 24ünde usg çekilcek o zaman öğrencem ama gecen yıl yoktu.

10. 11 Şubat 2010
  11. LEYLA3842

LEYLA3842 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende de sağ tarafta kist varmış 3 cm arada sağ tarafta baskısını hissediyorum hafif adet ağrısı gibi..doktor kist varken ilaç tedavisine başlayamayız dedi..ilaç tesavisi kisti daha çok büyütüyormuş..tek taraftan hamile kalabilirsin dedi 2-3 ay daha süre verdi..hamile kalamazsam tedaviye başlicakmış..eee ne tedavisi bu anlamadım doğrusu..kisti yoketme diye bişey varsa niye ona başlamadı...

12. 11 Şubat 2010
  13. gelincik204

gelincik204 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım meajını aldım ama ben özel mesaj yollayamıyorum ben lokman hekime gittim ama bana bişey yapmadı doktor kendiliğinden geçti daha önceleri hep akay hastanesine gittim gül hanım var gayet iyi ilgilendi ama şuan bendede adetim çok azaldı sanki olmuyor artık ped bile kullanmıyorum okadar azaldı linayı duydum sen memnunmusun bende oraya gitmeye karar vermiştim

14. 11 Şubat 2010
  15. ehm

ehm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Geçmiş olsun.Bende de 2 tane 4cm lik kist vardı.Dr doğum kontrol hapı verdi.2 ay kullandım.Sonraki kontrolde geçmişti.

16. 11 Şubat 2010
  17. gultun

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

18. 11 Şubat 2010
  19. gultun

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence biran evvel git canım doktora adet olmaman sorun.mine hanıma gidiorum memnunum inşallah hamile kalınca dahada memnun olacam:)kendiliğinden geçti demişsinya peki kisti oğrendiğin zamanla geçtiğini oğrendiğin zaman arası çokmu ?