Kist

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve MxuxebbetSevdam tarafından 16 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Haziran 2010
    Konu Sahibi : MxuxebbetSevdam
  1. MxuxebbetSevdam

MxuxebbetSevdam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba Hocam,
    11 aylık evliyim ve 2 aydır bebek düşünüyoruz. ocak ayında adetim 2 hafta geçikti ve doktorum bana kist olduğunu söyledi. farlutal ve yasmin verdi. kullandıktan sonra kontrole gittiğimde kist temizlenmişti. ardından adet 2 kez adet oldum. daha sonra mayıs ayında da adetim gecikince önce bebek sandım ve dr gittiğimde bana tekrar kist oluştuğunu söyledi. ama önemli kist olmadığını sadece farlutal içmemin yeterli olacağını söyledi. adet ile o kist gidermiş. ben farlutalı bitirdim ve adet oldum. normal yapmam gerekenleri yaptım. ve şimdi de bebek istediğimiz için bir yandan da tedirginlik var. kistin bu ay da tekrarlarsa eğer yapmam gereken başka ne olabilir? birde halk arasında rahim küsmesi diye birşeyden bahsettiler o konu hakkında da bilgi verebilir misiniz ?

iyi çalışmalar...

2. 16 Haziran 2010
  3. Phi1618

Phi1618 askim~ben~bebegimiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim bende kist yoktu ama devamli adet gecikmesi yasiyordum az buz da deil 12- 13 gun farlutal kullandim gecen ay ve bu ay hamile kaldim. Bence doktorunun dedigi gibi onemli bisey deildir cunku kistler artik herkeste oluyor nerdeyse rahat ol ve cok fazla dusunme ben 4 ay kafaya taktim hic bi sorunum olmadigi halde hamile kalamadim ama bu ay hic sallamadim oldu. psikoloji cok onemli yemene icmene uykuna dikkat et. kist tekrar ederse de yine doktoruna danis icin rahat etmiyosa farkli doktora da gorun bence ... ins en kisa zamanda bebegine kavusursun :Saruboceq:

4. 16 Haziran 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Rahim küsmesi mi? Literatürüme birşey daha eklediniz ya varolun. Bu rahim kime küsmüş, nasıl barışırmış bilen varsa anlatsın. Tedirgin olmayın. Beklentiler patolojileri arttırır. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

6. 16 Haziran 2010
  7. MxuxebbetSevdam

MxuxebbetSevdam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim teşekkür ederim. inşallah sağ salim bebeğini kucağına alırsın. bende takmamaya çalışıyorum ama ister istemez takıyorum :KK43: bende adet düzensizliği yoktu. ilk kist olayından sonra çıkmaya başladı. bakalım allah büyük olur inşallah.

sizinle beraber benimde eklenmişti hocam :) bir tanıdığın kardeşi 8 ay korunmuş şimdi 5 yıllık evli ve bebeği olmuyormuş da doktor öyle demiş. rahim küsmesi. bende ilk defa duydum :)

Teşekkür ederim Hocam. inşallah bu ay kist yerine bebeğimin haberini alırım :Saruboceq:

8. 21 Haziran 2010
  9. ceylin33

ceylin33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba dr bey ben 23 yaşındayım ve 5 aylık evliyim dr um bana pco olduğunu söyledi ama pek bilgi vermedi internetten araştırdığım kadarıyla biraz korktum bebeğimiz olmazsa diye . bekarlığımdan bu yana adet düzensizliğim oluyordu farlutal kullandığımda adet oluyordum . biz normalde 1 yıl bebek düşünmüyorduk ama şimdi bebek istiyoruz ve çalışmalara başladık geçenle ilişki sırasında çok az ve pembemsi renkte kan geldi tedirgin olduk.o kan neden geldi acaba ve pco hastalarda doğumdan sonra iyileşme oluyor mu ?:uhm::uhm:

10. 21 Haziran 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    PCO doğum yatıktan sonra iyileşmez (belli bir süre düzenli adet görür takiben düzensizlikler yeniden başlar)
    Yumurtlamanızın doktorunuz tarafından takibi veya ilaçla düzenlenmesi gebelik şansıonızı arttırır
    Kanın neden geldiği ancak muayene ile anlaşılır...

12. 21 Haziran 2010
  13. ceylin33

ceylin33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    tşk ederim doktor bey en kısa zamanda tekrar kontrole gideceğim...

14. 22 Haziran 2010
  15. ceylin33

ceylin33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba doktor bey bir sonraki ilişkimizde her şey yolundaydı ben size bir şey daha sormak istiyorum en son13 haziranda adet oldum ve 35 güne bir adet oluyorum bazen geçiktiğide oluyor böyle bir durumda yumurtlama tarihlerim nedir ve nasıl hesaplayabilirim ? ilk korunmasız ilişkimiz 19 haziranda oldu kendimi bi tuhaf hissediyorum ara ara midem bulanıyor sizce neden olabilir herhangi bir rahatsızlığımda yok yani midem karışıyor yüzüm bir anda ekşiyor sebebini bilemedim yardımcı olur musunuz? gebelik istiyoruz ama onun çok erken bir belirti değil mi?:uhm:

16. 23 Haziran 2010
  17. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    13 Haziran da adet gördüyseniz 4 Temmuz da yumurtlamanız beklenir. Mide ve ekşime şikayetlerinizin sebebini bilmiyorum. Dahiliye doktoruna görünmeniz önerilir...

18. 20 Temmuz 2010
  19. destina77

destina77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hocam merhaba bende 4 bucuk 5 santimlik kist var bir sene takip edildi 4 kutu yazz 24 kullandim bu arada iyi huylumu degilmi bakildi iyi huylu ici sivi dolu olan zararsiz bir kist dedi ama kist hala duruyor rahatsiz degilim varligi seni rahatsiz etmiyorsa kalabilir dedi bebek dusunuyoruz bir problem olmaz dedi ben yinede cok tedirginim korunmuyoruz su anda ama bide size danismak istedim bilgilendirirseniz sevinirim. bu arada benim 11 yasinda bi kizim var ve 8 sene spiral kullandim 3 aydir bebek yok. bunlar engelmidir.kist ve spiral saygilar

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.