Kisti Varken Hamile Kalan Var mııı???

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve hasret... tarafından 24 Ocak 2008 başlatılmıştır.

24 Ocak 2008
    Konu Sahibi : hasret...
  1. hasret...

hasret... elveda istanbul:( Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar,uzun süredir moralim çok bozuk.geçen yıl başka bi şikayetle gittiğim doktor sol yumurtalığımda 5 cm büyüklüğünde kist gördü ve laparoskopi dedi..1 yıl sonra gittiğim başka bi dr ise büyüklüğü 5 cm ama bunu ancak açık ameliyatla alabiliriz dedi. bugün gittiğim doktor ise myralon doğum kontrol hapı verdikafamçokkarıştı
    ama ben bebiş istiyorumm.. sizce napayımm??ameliyat olmalı mıyımm??:çok üzgünüm:

2. 24 Ocak 2008
  3. SodaLemon

SodaLemon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    ben kistlerimden dolayı 2 yılımı kaybettim ve tedavi gördüm yani laparoskobi oldum ve şimdi hamileyim...:nazar:

tabii sizin durumunuz farklı olabilir kistin ne tür bir kist olduğuda önemli
    ...

4. 24 Ocak 2008
  5. hasret...

hasret... elveda istanbul:( Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    cevabn için sağol sodalemon. diğer dr lar yumurtalık kisti demişti ama bugünkü çikolata dedi:bbo: senin kistinin çapı kaçtı da lap. yaptılar??

6. 25 Ocak 2008
  7. camdan kalp 85

camdan kalp 85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar benim de nsağ yumurtalığımda basit bir kist varmış normal boyutlarda ama bunun gebe kalmayı etkilemediğini söyle di doktorum ve biz 6 aydır deniyoruz olmuyo dr normal diyo

8. 31 Ocak 2008
  9. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende geçen sene çikolata kisti yüzünden çok sıkıntılar çektim. gitmediğim doktor kalmadı. kist yaklaşık 4 cm di ve emaliyettan başka çare yok dediler. bende laporoskopi yöntemiyle ameliyat oldum 2 günde ayağa kalktım. ameliyetım çok rahat geçti korkulacak bir şey yok yani . bende çocuk istiyordum ama bu kist yüzünden olmuyordu. amaliyattan 2 ay sonra hamile kaldım. şu an 8 aylık hamileyim. doğumu bekliyorum dört gözle. sende sakın moralini bozma.

10. 1 Şubat 2008
  11. gxuxlxuxm12

gxuxlxuxm12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya bende de var küçük sanırım yorumlarda hep cm konuşuluyor benimki mm ve cinsinide bilmiyorum doktoruma sordum söylemedi basit bi kist dedi. Bunların tedavilei doğum kontrol hapımi gerçekten 6 aydır kullanıyorum nerdeyse. yaz aylarında bebek düşünüyoruz gerçi kontrole gidince doktoruma sorcam ama ne kadar önce bıraksam hap kullanmayı hamile kalırım size. deneyimleriz den faydalanmak istedim.

12. 1 Şubat 2008
  13. ayxsxe&serkan

ayxsxe&serkan BİRİCİKLERİMMMMM.. :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    slm arkadaşlar benimde sol tarafımda var dı fakat dr ufak dedii.. suan hamişim allahıma şükürlr olsun....

14. 1 Şubat 2008
  15. freeflame

freeflame Guest

ben değil ama çok yakın bir arkadaşıma kist teşhisi söylendiğinde korktu ve daha iyi tedavi almak için ankaraya gitti.veeeeeeee doktorun ilk söylediği şey:siz kist için mi geldiniz yoksa hamileliğinizi mi değerlendireceğiz? arkadaşımın kisti 5-6 cm. idi ve şu an 6. ayında gayet iyi gidiyor.
    fakat bazı kistlerin de bebekle birlikte büyüdüğünü, doğumda alındığını söylüyorlar. ne kadar doğru bilemem.

16. 1 Şubat 2008
  17. EU1

EU1 Guest

benimde sol yumurtalığımda yapışıklık varmış,,ne demek olduğunu anlamadım,,hamile kalmıştım ama bebeğin kalbi durdu...acaba o yapışıklıktanmı olmuştur bilen arkadaslar varmı...benimde laparoskopi yaptırmam lazım acaba...acıkcası cok korkuyorum

18. 1 Şubat 2008
  19. sultan49

sultan49 ben geldim :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    selm kızar bende bebiş stiyrumdr gttm 1.5 yıllk evlym bende yumurtlık kisi ardı adet olunca geldedi dr.gittim kistler yok olmuş dedi. a bu hamile kalmam için gonaphene diye bi ilaç bekliyorum şimdi baalım bebişim annese bu ay mı mrb dyecek çok istyorum kızlar.