kistim büyüdü lütfen yardım

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve sunset tarafından 30 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    30 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : sunset
  1. sunset

sunset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    iyi günler süleyman bey, benim çikolata kistim vardı haziran ayında usg çektirmiştim kistin boyutu 64*71*87 olmuştu o arada dr izinli idi şimdi dr geldi ve gittim ameliyat diyor usg çektirelim dedim gerek yok diyor böyle olur mu? birde diyor ki 9 cm olmuş kistin pek anlamadım açıkçası kafam çok karışık. bilmiyorum kistimle. usg den önceki adetlerim düzensiz oldum=19 şubat-31 mart- 28 nisan- 9 haziran şeklinde oldum. daha sonra 7 temmuz- 8 ağustos oldum. ama mart-nisan ve haziran dönemlernde karımda şişlik falan ve ağrı oldu. şimdi bayağı şişlik azaldı ağrı falanda yok. ne yapmamı önerirsiniz. yeniden usg çektirsem diye düşünüyorumbenneyaptımki

2. 1 Eylül 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

tabiki tekrar usg yapılsın ona göre operasyona karar verilsin

4. 1 Eylül 2010
  5. sunset

sunset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cevabınız için tşkler tekrar slm süleyman bey ameliyatta sadece kistin içinin boşaltılıp yakıldığını veya kistin soyulduğunu duymuştum bu operasyonlar yapılabilir mi yumurtalığıma dokunulmadan:uhm:birde kist küçüldüğü zaman dondurulabilir mi:uhm:

6. 3 Eylül 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    evet bu ameliyatlarda 2 yolda seçilebilir.Kist soyulup çıkarıldığında tekrarlama riski çok azalır ancak yumurta rezervinden kayıp olabilir.Kist boşaltılıp yakıldığında yumurtalarınız fazla hasar görmez ama tekrarlama riski artar.Bence ameliyat olacak ise hangi yolun seçileceğine yumurtalık rezervinize göre karar vermek daha doğru olur.Endometrioma kistleri kolay kolay kendiliğinden küçülmez ancak doğum kontrol hapları ile büyümesi engellenebilir.

iyi günler dilerim

8. 3 Eylül 2010
  9. sunset

sunset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    iyi akşamlar süleyman bey.dr kanserden şüpheleniyor.dosyama not aldığı yere şöyle yazmış septalı kist.usg septalı kist yazıyor ve kistin büyüklüğü.dr biyopsi istemedi dr gidip biyopsi istesem kanser olup olmadığı mı anlayabilir miyiz.:uhm:birde dr doğum kontrol habını önermiyor yan etkileri var diyor acaba ben doğum kontrol habı isteğimi tekrarlasam mı:uhm:doğum kontrol habının yan etkileri nelerdir:uhm:birde radyoterapi ile kist küçültülebilir mi:uhm:sorularımı cevapladığınız içinde tşkler.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.