Kistim tekrarladı, CA testim 181 çıktı kistin biri süpheli

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve deryainci tarafından 18 Ekim 2010 başlatılmıştır.

18 Ekim 2010
    Konu Sahibi : deryainci
  1. deryainci

deryainci bebek geldi :)))) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba hemen derdimi anlatayım
    ben 2 yıl önce kist ameliyatını oldum çikolata kisti çıktı kurtuldum diyordum
    geçen hafta doktora gittim ağrılarım vardı inanılmaz derecede ve bu kistler yine tekrarlamış bir tane 4cm bir tanede 3 civarı
    ameliyat dedi 2. kez olmak istemiyorum yaşım 30
    doktor bebek düşünüyormusun dedi hemen tedavine başlayalım doğumda alırız dedi artık yaşın ilerlemiş dedi... CA testim 181 çıktı kistin biri süpheli dedi
    rahmim tersmis bazı ağrılarım bu yüzden
    sizinde fikrinizi almak istedim
    ben istesemde eşim bebek fikrine sıcak bakmıyor

2. 19 Ekim 2010
  3. deryainci

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ayrıca Endometriozis hastasıyım :KK43: bana konu ile ilgili öneriniz var mı?

Son düzenleme: 19 Ekim 2010
  4. 21 Ekim 2010
  5. deryainci

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    cevap bekliyorum kimse bakmıyor mu?

6. 6 Kasım 2010
  7. deryainci

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    kimse bakmıyor sanırım buraya cvp hala gelmemiş :KK43:

8. 8 Kasım 2010
  9. _HaNDaN_

_HaNDaN_ Allah oL der ve oLur !! Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    148
    bence yaşında müsait hemen bebek düşün.eşinide ikna et.ameliyatlarla anne olma ihtimalini daha da düşürüyorsn.hem doğum annenin vücudunu yenilermş belki sana da şifa olur.tabi yinede karar senin..sağlıklı günler..

10. 20 Aralık 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba geçmiş olsun. bence ameliyat için acele etmeyin bahsedilen boyutlar büyük değil. muhteel ağrıların sebebi mevcur endometriozis hastalığınızın ve geçridiğiniz ameliyatın yarttığı yapışıklılar oolabilir. ancak kistin biri şüpheli demeniz ikinci bir göz tarafından da kistinizin değerlendirilmesini gerkli kılar. bebek sahibi olmak için de doktorunuza katılıyorum biraz hızlı davranmanızda fayda var. yaşınız30 ama bu hastalık yumurtalıkları yaşından önce yaşlandırır.

12. 21 Aralık 2010
  13. deryainci

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    Mustafa Bey,
    yanıtınız için teşekkür ederim
    ben 2. bir doktora gittim doktor testler istedi hormon testi yaptırdım sorun yok
    şimdi hsg çektircem ve arkasından eşimden istedi bunlarda temiz çıkarsa 3 ay yumurta takibi yapıp bebek denemesinde bulunacağız ama olmassa bu kistler yüzünden olmayacağını ve 3 ay sonra ameliyat için konuşabileceğimizi söyledi..
    sizcede bu yöntem uygunmudur.

14. 21 Aralık 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba evet tedavileriniz uygundur, bol şans diliyorum

16. 6 Mart 2011
  17. rena_27

rena_27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Salam, bende de endometriozis hastaligi cikdi, subatda doktora gitdim, ondan once cok agriyodum, bazen acili bile ariyoduk,doktor bi OK yazdi 3 ay ic, dogum kontrolu ilacini dedi, deneyelim, ama bana hic bi hormonal tahlil yapdirmadi, simdi internetden arastiryorum da her hastaya ozel olarak hormonal tedavi yazilmali, bilmiyorum, ilaclar cok etkiliyo beni..3 aydan sora tekrar muayine olacakmisim, ve Insallah gerekirse laproskopiyle endometriozis odaklarim yakilacakmis,bu tedavi yontemi nekadar dogrudur, simdi bilmiyorum, aslinda Istanbulun en iyi hastanelerinden birine gitdim, ama cok endiseliyim...doktorumuzdan da tavsiye bekliyorum...Insallah hayirlisi olur

18. 6 Mart 2011
  19. elfkaya

elfkaya nefes aldığm süre seninim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende aralık ayında laparoskopi ameliyatı geçirdim 30mm bi endo kistim vardı ve yapışıklık varmış ameliyatla alındı 2 ay d. kontrol kullandım bugun yarın adet olmam lazım ve bebek düşünüyorm hemen hamile kalmam lazımmış dr öle dedi bende çok istiyorum ama inş. olurr
    ameliyat sırasında ne yumurtalıklarda nede rahimde bi sorun olmadığını ve dr um bana tüp bebek önermediğini söledi normal yolarla olur dedi inş. tekrarlamadan hamile kalırım :KK43:

Allah herkese şifa versin