kistlerle başım dertte

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve minikkedicik tarafından 21 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : minikkedicik
  1. minikkedicik

minikkedicik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aytun hanımcım.beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.
    öyle bir sıkıntının içindeyim ki anlatamam...
    ben pcosluyum.ayrıca her ay düzenli kistim olur.klomen kullandım 5 gün günde 2 tane.
    klomen bittikten sonra gittim yumurtam oluşmuştu 2 tane 22 mm.dr gün aşırı ilişki dedi.
    adetimin 15.ve 16. günü kasık ağrılarım başladı ve ilişki esnasında da çok fena ağrım oldu.
    dr gittim 3-4 tane kistin oluşmuş üstelik biri çok büyük patlama olasılığı da var.patlarsa ameliyatlık olursun dedi.
    şuan ilaç veremem sana kistin için adetle atılır dedi. kistlerim adetle atılır biliyorum çünkü her ay aynı şekilde devam ediyorum.
    yalnız bu seferki kistler çok ve büyük olduğu için korkuyorum
    --bana destekleyici olarak kist için ilaç vermesi gerekmezmiydi.
    --kistimin patlama olasılığı varmıdır.
    --bu kistlerin oluşmaması için çatlatma iğnesi vurulma daha mantıklı değilmi
    çok uzun yazdım .sabrınız ve cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

2. 27 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : minikkedicik
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba geçmiş olsun, kistler ilaca bağlı oluşmuşlar ve gerileyecektir endişelenmeyin, ben böyle durumlarda hastalarıma gerekli uyarıları yaptıktan sonra doğum kontrol hapı başlıyorum. fl-olikül büyüklüğü uygun hale geldiğinde de çatlatma iğnesi öneriririm. her doktorun yakşalımı farklı olabilir bu hatadır denmez. doktorunuz sizi böyle takip etmeyi uygun bulmuştur. şiddetli kasık ağrıları ama dayanılmayacka halde olur kistin yırtıldığının habercisi olabilir bu ndenele ağrınız olursa ağrı kesici almadan takip edip doktorunuza haber veriniz. sevgiler.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.