Kitap gn Kasm tartmas.

Konusu 'Kitap Günü' forumundadır ve zzeyy tarafından 9 Aralık 2006 başlatılmıştır.

9 Aralık 2006
    Konu Sahibi : zzeyy
  1. zzeyy

zzeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Evet kızlar, Kızıla Boyalı Saçlar'ı bitirenler buraya görüşlerini yazmaya başlasınlar. Ben bitirdim ama erken olduğunu düşündüğüm için şimdi bişey yazmadım. Bekliyorum...

2. 20 Aralık 2006
  3. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    okumadım ki :KK43:

4. 21 Aralık 2006
  5. zzeyy

zzeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Evet arkadaşlar, kimsenin bişey yazacağı yok galiba. Neyse ben de kendi çapımda eğlenirim.

Kitap kişi kadrosun kalabalıklığı ve olayların fazlalığı ile bana biraz gelip geçici bir diziyi anımsattı. Yani tabii olayın ve kişilerin çok olması kitabın iyi olması manasına gelmiyor.
    ama özgür yaşayarak hala yaşamayı ve sevilmeyi başaran Luis'e hayran olmamak da mümkün değil. :) Ama kitap bana popüler olma kaygısıyla yazılmış hissi verdi. Yani biraz zorlama gibi bazı duygular. Samimi bulmadım. Ama aşırı derecede akıcı. Fakat bu akıcılığı acaba çevirisinden mi kaynaklanıyor ? Ne dersiniz? Yunan edebiytını ve yazarı tanımadığımız için ayrıca Yunanca da bilmediğimiz için bu konular biraz havada kalıyor tabi yani.
    NOT: KİTAP HAKKINDA DAHA KONUŞILABİLECEK ÇOK ŞEY VAR. SİZLERİ DE BEKLİYORUM ARKADAŞLAR...

6. 21 Aralık 2006
  7. zzeyy

zzeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Çakıl
    Ebru1903
    Gulara
    Humane
    İclo
    Masal
    Narinim
    Necla
    Olilya
    Pegasus
    Senace
    Serayy
    Sevdaciceği
    Şila
    Therita
    Wondefulgirl
    00001978
    HAZAR
    HALLEY

8. 21 Aralık 2006
  9. humane

humane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kitabın kahramanı luis keske onun kadar yurekli olsa herkez sahsen ben isterdim.yalnız romanda karakter sayısı cok fazla 62 farklı karakter bazen karıstırdım ben deli oldum bu yuzden romanda oyle karakterler yaratılmıs ki bazı ozellikleri kendimde buldum okurken özgürleştiren bir kitap. olaylara ve dünyaya başka pencerelerden bakmayı gösteriyor.hayat bir yandan o kitapta anlatıldığı gibi, bir yandan da değil.

sıradan hayat süren, -doğrusu muhafazakar dielim- insanların bir anda "çember"in dışına çıktığı bölümler oldukça vurucu.......binbaşının kışlada eşcinsel ilişki halinde basılması, hrisanti'nin liakapulos la sevişmesi vesair gibi...ciddi yüksek memur imajını "başarı"yla taşıyan persefone'nin louis'le ilişkileri de çok şey anlatıyor aslında...sıradan insanların uzak durmaya çalıştıkları şeylerle ne kadar iç içe yaşadıklarını vurguluyor.....

kısacası hayata dair pek cok seyi sorguluyor

10. 21 Aralık 2006
  11. Shiilla

Shiilla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    surukleyıcı degılll..şeytan kadının yaptıklarıı ilgı cekıcı geldı ama bk...

12. 23 Aralık 2006
  13. zzeyy

zzeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    şilacım şeytan kadın kim?

14. 23 Aralık 2006
  15. zzeyy

zzeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Humaneciğim aslında hayatı sorgulaması veya olağan dışı veya çarpıcı ilişkiler değil de sorun sanki bunları işleyiş tarzında. Biraz zorlama bir üslup yok mu sence? Yani çarpıcı olma kaygısı varmış gibi geldi bana? Ne diyorsun?

16. 24 Aralık 2006
  17. humane

humane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    karakterlerin hepsi bir sekilde kaybediyor
    Kimi zaman Luis'le özdeşleştiğim erotik yanı bence abartıldığı gibi kurgunun önüne geçmemiş.. Bazı tanımlamaları şaşırtıcı.....
    Birde kendini bir türlü bulamayan yanlış seçimler ve yanlış hevesler yüzünden hayatına yon verememiş yasamın oykusu gibi geldi bana zeycim sence ??

18. 24 Aralık 2006
  19. FindikKurdu

FindikKurdu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Daha önceden okudugum bir kitapti ama hic begenmemistim.Bi kere cok fazla karakter var ve olaylar anlatilirken konudan konuya ziplanilmisti,bu yüzden ana konuyu unutup duruyorsunuz:))Cinsellik cok ucuzca ve fazla kullanilmis.
    Belki de ceviri kalitesizdi bilemiycem ama ben begenmedim...