Kitap Seçiminde Neleri Dikkate Alırsınız?

Konusu 'Kitap Kurdu' forumundadır ve atlantis tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

24 Mart 2010
    Konu Sahibi : atlantis
  1. atlantis

atlantis bab-ı esrar Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Belirli bir türü mü tercih edersiniz yoksa farklı türlere de açık mısınız?

Tavsiye üzerine mi yoksa çok satan listelerini mi dikkate alırsınız?

Kapak tasarımı ya da isminin dikkat çekici olması kitap seçiminizde etken midir?

Yazarları takip eder misiniz yoksa gelişigüzel seçimler mi yaparsınız?

Evet arkadaşlar sizin kitap seçerken kriterleriniz nelerdir?

2. 28 Mart 2010
  3. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    önceliğim sevdiğim yazarların kitaplarındadır her zaman.
    bir yazara başlayınca peş peşe pek çok kitabını okumaya çalışırım.
    tavsiyeleri dikkate alırım.
    daha çok roman türünü tercih ederim ama roman türünde konu çok fark etmez. aşk romanıi macera, polisiye vs. önemli olan ilgimi çekmesi
    hakkında hiçbir fikrim olmayan yazarların kitaplarını biraz tereddütlü alırım.
    içlerinde iyi ki okumuşum dediğim çok olmuştur.

4. 28 Mart 2010
  5. maiberf

maiberf piyuvvvvv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    kitap seçiminde tavsiyelere önem veririm ama tavsiye eden kişiyle aynı zevklere sahipsek,yoksa çoğu insanın muhteşem bulduğu bir eseri hiç beğenmediğim çok olmuştur.sevdiğim ve takip ettiğim yazarlar vardır onların yeni esere vermelerini sabırsızlıkla beklerim çünkü seri bir okuyucuyum

6. 29 Mart 2010
  7. tuba88

tuba88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende öncellikle yazara bakkıyorum..bu konuda seçiciyim..özellikle sevdiğim yazarların kitaplarını alıyorum..

8. 9 Mayıs 2013
  9. dygnyn

dygnyn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    188
    Ödül Puanları:
    48
    oldukça eski bir konu ama yine de dikkatimi çekti. kişisel deneyimlerimden yola çıkarsam ben kitapları değil kitaplar beni seçiyor diyebilirim. kitap alışverişine çıktığımda içsel gündemimde hangi sorular varsa bir şekilde ona cevap veren bir kitabı çok da bilinçli olmadan alıvermiş oluyorum. Bu durumu en son kendime, ben nasıl bir kadınım, güçlü mü zayıf mı yoksa sadece kaybolmuş mu gibi sorular sorarken ece temelkuran'ın son kitabı "düğümlere üfleyen kadınlar" kitabını; daha önce kitapçıda defalarca görüp de almadığım halde alıverdim ve bir baktım ki benimle aynı ikilemleri yaşayan,kafası karışık bir grup kadının hikayesi.
    tabii bununla beraber kitabın dili benim için çok önemli eğer yabancı bir eserse iyi çevrilmiş olmasına dikkat etmeye çalışıyorum.isimlerini bildiğim çevirmenlerse sorun olmuyor ama yok eğer bilmiyorsam da rasgele bir kaç sayfayı okuyup bu konuda fikir edinmeye çalışıyorum. kötü yapılmış bir çeviri insanın okuma keyfini çileye çevirebiliyor.

10. 19 Ağustos 2013
  11. kedicikcns

kedicikcns Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    518
    Ödül Puanları:
    113
    önce kapağı ve kitabın adı dikkatimi çeker sonra arka kapağını okurum hoşuma gittiyle fiyatı da uygunsa alıyorum.ama severek okuduğum yazarlar da var onları da takip ederim.aşk hikayelerini severim.kişisel gelişim kitapları da hoşuma gider özellikle aykut oğutun kitaplarını çok beğenirim.. :119: okurken sıkılmamam lazım etkileyici ve yalın olması lazım

12. 22 Ağustos 2013
  13. BenArabesk

BenArabesk Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    kendi ailemin evime yada kardeşimin evine gittiğimde hemen gözüm kitaplığa kayıyo..ordan bakıyorum.. macera,siyasi,yazar denemeleri vs beğendiklerimi çıkartıyorum bi sıraya koyuyorum okumak için.. bazende dini kitapları... savşaları veya tarih içeren kitapları.

okumadan ilk önce kitabın arka sayfasını okurum..sonra yazarını,ön söz varsa onu okuyup kitaba başlarım .

14. 29 Ağustos 2013
  15. azize222

azize222 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    kitap yorumlarına bakarım.

16. 17 Eylül 2013
  17. cimseve

cimseve Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Ben kitap alırken önce internetten araştırırım. Sonra giderim kitaba bakarım. Öyle alırım.Yani gitmeden önce aklımda bazı fikirler belirmiş olur.:KK55:

18. 9 Ekim 2013
  19. Surrender

Surrender Guru Pro Üye

Beğenildi:
    24.976
    Ödül Puanları:
    318
    konusuna göre alırım. tavsiyeler benım için önemsizdir