Kıvırcık saçlarımı düzleştireyim derken çok yıprattım.Çözüm?

Konusu 'Kıvırcık Saçlara Özel' forumundadır ve doroty tarafından 16 Ekim 2008 başlatılmıştır.

16 Ekim 2008
    Konu Sahibi : doroty
  1. doroty

doroty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba, benim saclarımın üstleri düz geri kalan kısmı kıvır kıvır.. Bende kıvırcık saçları sevmediğim için sürekli düzlestiriyorum. Kuaföre gitmekten ve kuaförlerin saçımı çekiştire çekiştire fön çekmelerinden bıktığım için saç düzleştiricilerde aradım çareyi. Ama saçlarım feci yıprandı kestirmeye kalksam kısacık kalıcak. Omuzlarımdan 1.5 karış falan aşağıda ve kısacıkken 2 senede bu boya geldiler. Şimdi kısalmasını istemiyorum ama kırıklardan kurtulmam lazım ve kıvırcık sacı da sevmiyorum. Bana bişeyler önerin yoksa sonunda kafayı yicem :KK43:

2. 16 Ekim 2008
  3. EU1

EU1 Guest

tatlım saçlarını düzleştirmeden önce bakım uygula saç tipine göre.. sonra düzleştiricinin ayarı vardır mutlaka ısısını düşür ve saçlarını kısa değil uçlarından aldırarak mutlaka kestirmelisin cünkü cok kırık varsa uçlar diplere kadar açılır cok tehlikeli canım ya keşke bu kadar yıpranmasına izin vermeseydin ama dediğim gibi saçlarını bakım maskeleriyle toparlayabilirsin ..yerimseniben

4. 16 Ekim 2008
  5. MaViPaTiKLeR

MaViPaTiKLeR Guest

sanki beni tarif ettin....tek fark benim dipleride kıvırcık...hani böyle merdiven merdiven derler ya..öyle beniim...ve aşırı gür....bende yıllardır fön çektiririm en son 2 sene oluyor sanırım düzleştirici aldım...ve 180 derecede düzleştiriyorum kafamçokkarıştı çünkü anca 180 derecede oluyor...aynı senin gibi çok yıprandı çok kurudu...benimde senin boylarda ve asla kestiremem bonus gibi olurum yoksa..kısacası aynı dertten müzdaribim...kelin merhemi olsa başına sürermiş hesabı...sana yardımcı olamıyorum :çok üzgünüm:ama başlığı takip edicem senin sayende bende belki faydalanırım yorumlardan gamyoncuiremsu

6. 16 Ekim 2008
  7. gayee21

gayee21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencede eğer kestirmek istemiyorsan bakım yapları var aktarlarda satılan.. özellikle badem yağı çok ii geliyor. ayrıca ben saçım kızıldan sarıya dönücem derken öle bi yandı ki 5 gün önce resmen işkence çekiorum.. boşwer kırık bunun yanında çerez kalır. sadece uçlarından 1-2 parmak kestirip yağlarla bakım yap.saçın toparlar

8. 16 Ekim 2008
  9. little_princess

little_princess Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar benimde saçlarım kıvırcık. günlerdir kendime uygun düzleştirici arıyorum. philips ve babyliss arasında kaldım. kıvırcık saçlarımı şöyle dümdüz ve parlak yapmak istiyorum. siz hangi düzleştiriciyi kullanıyorsunuz markasını, modelini ve yöntemlerinizi söylerseniz çooooooooook sevinirim.

10. 16 Ekim 2008
  11. Feronia

Feronia İyi ki varsın :) ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    78
    Üstleri düz ise düz olan yere kadar saçlarını kestir bence....
    Hem senin içinde daha iyi olur saçı yıpratmazsın... Hemde zorluk çekmezsin..

12. 16 Ekim 2008
  13. gayee21

gayee21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben şuan philips kullanıorum ama pek de memnun deilim ne yazıkki.. gecenlerde bybiless in bi düzleştiricisini gördüm arkadaşımda denedim de şahane derecede düm yapıyo saçı.. ama tam olarak modelini bilmiorum ince siyah bişeydi dışı..

14. 16 Ekim 2008
  15. infanta

infanta sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ayyy benimde saçım bi garip
    bi ara kazıttırmak moda idi bende ense taraını kazıttrmışdım sonra ordan lüle lüle çıktı,
    diger yerler dalgalı sonuç ütü veya düzleştirici tabi yıranma
    aslında elidorun falan saç bakımını kullnıyorum ama faydası yok
    en iyisi aktarlardaki yaglardan alıp karışım yapacan

16. 16 Ekim 2008
  17. sodi-certila

sodi-certila evli-mutlu-çoçuklu olucak Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yıpranmış saç için kesmek dışında çözüm yok