Kız anneleri dikkat! Mutlaka okuyun..

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve eylulum tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

5 Haziran 2008
    Konu Sahibi : eylulum
  1. eylulum

eylulum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    Kızlar aşağıdaki yazıları çocuk hastalıkları konulu forumdan aktardım.Bana çok ilginç geldi.İlk defa duydum. İlginizi çeker ve bilmeyenleriniz vardır diye 2 arkadaşın yazdıklarını buraya yapıştırdım.Bu hastalığın adı labial şinesi'ymiş.İdrar deliğinin ince bi zarla kapalı olması.İnternetten araştırabilirsiniz.
    Alıntı:
    selam kızlar benim bebeğim 10 aylık.geçen gün yeni bir doktora gittim.kızımı muayene ettikten sonra kukusunun (yani cinsel organının) kapalı olduğunu söyledi.ve vajinal bir krem verdi.sabah akşam sürmemi söyledi.kime sorsam şaşırıyor bende şaşırdım.aynı doktor başka bir kız arkadaşımın bebeği içinde aynı şeyi söylemiş.kafan karıştı.ben bakınca hiçbirşey anlamıyorumki yorum yapayım.böyle birşey duyan bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa bana yazarsa sevinirim.sağlıkla kalın..

Alıntı:
    selam arkadaşlar.bu arkadaşın sorunu bendede oldu.bildiğiniz gibi kadın cinsel organı iç ve dış dudaklardan oluşur.bu iç dudak zamanla bebeklerde olmayan ostrojen hormonu eksikliği,pişikler,sıkı bez bağlama gıbı nedenlerden dolayı bırbırıne boyle ınce bırr zar gıbı tutma şeklinde kapanabılıyor..bunun kızlık zarıyla bır alakası yok.krem verdı doktorumuz hafıf kapalı yerı açarak kremı suruyoruz acıp kapatmak suretıyle yavas yavaş açılıyor bızım acıldı boylece..ben bır haftalık kapandığında fark etmıştım.özellıkle kakasını yaptıgında hertarafını ıyıyce temzılıyorum.bebeğim o zaman bır haftaya yakın kakasını yapmamıştı bende gliserin verip kakasını yaptırdım o gece ınternette pedıatrı portalında okurken bırde boyle bır srunun oldugunu gordum bende bebeebğim arada ıhı ıhı yapıyordu nıyeacaba dıyordum kakasından sanıyordum ama değilmiş birde iç dudakların boyle tuttugunu gordum. hemen doktora goturdum hormonal bır krem verıyorlar zaten 15 gun kullanın dedı .sürüp acmaya calışıyorsunuz bır kac defa ama bebeğinizin canını yakmadan tabı .akşam sabah yıkayıp uyguladım.doktor bana bır başka bebeğin dış dudaklarının tututgunu soylemişti..hadi bizimki içindendi kurcalamıyorduk sadece kakadan kakaya ıclerını ıyıce temzılıyorduk. dışdakılerı nasıl farketmıyorlar anlamadım gıttı..basıt muayene ıle herkes farkedebılır bunu .. doktorum kremle acılmassa hafif bir narkoz verıp hanı ufak bı kesı şeklinde açılır demişti ama şükür ki açıldı..

2. 5 Haziran 2008
  3. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım duymustum bunu kız bebek annelerının mutlaka ya kendısının yada doktorunun bunu kontrol etmesı gerekıyormus

4. 6 Haziran 2008
  5. tearful

tearful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ilk defa duyuyorum ilginç hemen kontrol etmem lazım teşekkürler

6. 6 Haziran 2008
  7. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    şükür ben kontrol ettim sorun yok minikiminnnn ama yinede doktora gittiğimde göstermek lazım

8. 8 Haziran 2008
  9. tearful

tearful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ya galiba bizimki azcık yapışık ne bileyim anlamadım tamammen ayrımı olması gerekiyor bizimki ters V şeklinde normalmi çok öenmli bir durum olmadığı müddetçe açtırma gerekmezse müdahele etmek istemiyorumki şuan hiçbir şeye engel değil dahada ilerlememesi için ne yapmamız lazım?

10. 6 Temmuz 2008
  11. ttthxuxlya

ttthxuxlya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk kez duydum bende ama sağol ya.bakarım artık dikkat ederim bende