kız anneleri kızların kulaklarını ne zaman deldireceksiniz????

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve zeynep vural tarafından 5 Şubat 2009 başlatılmıştır.

5 Şubat 2009
    Konu Sahibi : zeynep vural
  1. zeynep vural

zeynep vural GÜZEL KIZIM BÜYÜYOR Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar siz kızlarınızın kulaklarını nezaman deldirmeyi düşünüyorsunuz
    ben şaşırdım kaldım kayınvalidem torununa küpe almış ve dogdugun günden beri sürekli kulaklarını deldirin diye ısrar ediyor hatta tuzlarken iğneyle deldirin kurtulun demişti ben bağırmamakÇok üzgünüm çoook için kendimi zor tuttum şimdi her aradığında soruyo bizde daha deldirmedik deyince küsüp telefonu kapatıyo 1 ay sonra ziyarete gelicekmiş ve zahmet olmazsa geldiğide kulaklarıni deldirmiş olucakmışız:eek:klava: eşime telefon edip söylemiş bugün şimdi eşimde baskı yapıyo delirmemek içten değil el kadar bebeği acı cektiriyorlar zaten yavrum sürekli aşı iğne oluyo heray birde kulak acısımı çektircem kızıma sizce ne yapmalıyım:uhm:

2. 5 Şubat 2009
  3. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    walla ben de cok kararsızım bu konuda..
    ama mecbur olmasına rağmen aşı olurken bile acı çekmesine dayanamazken,
    küpe takması için deldirmek hiçiçime sinmiyor.
    sanırım bırakıcam böyle..
    ileride kendi isterse deldirsin..

4. 5 Şubat 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    benim kulağımı annem 2 aylıkken deldirmişki anlamayayım oynamayayım yara etmeyeyim diye..
    bende kendi kızıma kısmetse öyle düşünüyorum.

6. 6 Şubat 2009
  7. byata

byata Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Zeynepcim hislerini çok iyi anlıyorum canım. Ama birgün kulaklarını deldirmeyi düşünüyorsan eğer bence en iyi zaman en yakın zamanda bu işlemi yapman canım. Çünkü bebek ne kadar küçükse yaraları o kadar çabuk iyileşiyor. Büyüdüğünde deldirince kıyabilecekmisin ki acı çekmesine. Hem de kulaklarıyla oynayamayacağı için asla canını da acıtamayacaktır. Sen de kaynananla bu kadar ufak bişey için boşuna takışmamış olursun. Ama ileride de kulaklarını deldirmeyi düşünmüyorsan ayrı tabi...

8. 6 Şubat 2009
  9. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızım 6 yaşında. geçen sene deldirdik ama çok ağrısı oldu sonra da kapandı yarası.. bu aralar küpe takmak istiyo.. yazın deldiririm artık diye düşünüyorum..

10. 6 Şubat 2009
  11. f_a_s

f_a_s Gergin gördüm seni:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ya zeynepcim valla ben de bu konuyu sormayı düşünüyordum sizlere.. benim annem de kayınvalidem de sağolsunlar hiçbir konuda baskı yapmadıkları gibi bu konuda da baskı yapmıyorlar ama deldirsen iyi olur, henüz küçükken acıyı daha az hisseder diye tavsiyelerde bulunuyorlar fakat ben de çok kararsızım. şimdiden 3 tane küpesi varkızımın. ilerde kendi deldirsin diyorum, ama büyükken de elleri ile filan çok oynayıp mikrop kapmasına sebep olabilirler. şimdilerde deldireyim diyorum bu sefer de bhk cımın da dediği gibi aşısına dayanamazken çok da gerekli olmayan bi sebeple canını yakmak istemiyorum. kısacası boşa koysan dolmuyor, doluya koysan almıyor.

12. 7 Şubat 2009
  13. gxuxlbeyza

gxuxlbeyza benim güzel ailem Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ben kızlarımı 3aylık olunca hemen deldirdim

ve inanın öyle can yakıcı değil rahat olun bir ilaç sürüyolar tbanca gibi bir aletle hemen küpesiyle hem deliniyor hemde küpeside takılıyor..

14. 7 Şubat 2009
  15. ilkim_1983

ilkim_1983 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sanırım ben 4.5aylarda yaptırırım.şimdikten kıyamam,ama zamanı uzatmanında bi anlamı yok bence.bayılırdım kız çocuklarında top küpelere çok öncelerden.şimdi neleri var o küpelerin ne kadar şirinler,ne sevimli görünürler nede yakışır prenseslerimize.ben şimdi biraz daha erken diye düşnüyorum kendimce.hele bi yaz gelsin.

16. 7 Şubat 2009
  17. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    ben kizimin kullaklarini iki aylik vardi yokdu deldirdigimde
    eczaneye gittik annemle ve ordaki sorumlu doktor yani eczanenin sahibi beni bile taniyo bebekligimden sordum delinirmi diye oda daha iyi dedi bukadar kücükken delinmesi hem daha az aci ceker hemde elleriyle oynamadigi icin ne yara nede mikrop kapar dedi ve cabukda iylesir dedi
    deldirdik hic aglamadi bile yavrummmmmmm sadece delindigi an gözlerini acdi fal tasi gibi sok oldu gibi ama aglamadi
    ve cok sükürde bi problem yasamadik.........

18. 7 Şubat 2009
  19. kSo

kSo Guest

benim alerjim var o yüzden hiç küpe takamıyorum (altın da dahil) o yüzden küpeyi severim ama kızıma kıyamam geçende eşimle konuştuk bu onuyu ilerde kendi isterse deldirir dedik ben kıyamam kızıma