Kız bebek beklemek suç mu????

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Mev*Can tarafından 5 Eylül 2007 başlatılmıştır.

5 Eylül 2007
    Konu Sahibi : Mev*Can
  1. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle bütün hamişlerden yorum yazmalarını istiyorum..

ilk bebişini 15 günlükken kaybeden ve bu bebişinide 4,5 aya kadar her an aldırma durumunda olan anne ve baba olarak şu an en mutlu günlerimizi geçiriyoruz...
    ama anlamadım nasıl bir erkek egemen toplumunda yaşıyoruz.. dışarda binlerce kadın evlat evlat diye yanarken allah bana böyle büyük bi duyguyu nasip etmişken insanların verdikleri tepkiler beni artık çileden çıkardı..
    eş dost akraba gibi benim durumumu çok çok iyi bilen insanlar bebeşimin kız olacağını öğrenince beni o kadar üzen tepkiler veriyolarki..
    aaa kızın mı olacak (surat eğerek),senin ilkide kız deilmiydi allah allah yoksa oğlun olmayacakmı,kızmı hadi neyse hayırlısı en sinirimi zıplatanda üzülme inşallah bi dahaki erkek olur vb.gibi asıl üzücü olan ise bu tepkileri ağırlıklı olarak kadınların vermesi.biz karı koca olarak sağlıklı bi evlat olsun bu seferki diye allaha her gece dua ederken insanların bu tepkileri beni çok yaralıyor bide hepsi bizim sorunumuzu biliyor...
    acaba diyorum benim çevremde mi hep bu kadar cahil insanlar var yoksa sizde bu tarz şeylerle karşılaşıyormusunuz..

2. 5 Eylül 2007
  3. medine

medine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım üzülme sakın maalesef toplumumuzun kuralı bu ben bodrum gibi bi yerde yaşamama rağmen erkek çocukları maalesef daha kıymetli bizim çevremizde herkesin kızı var hatta hamileler bile kız bekliyor sadece ben erkek bekliyorum ve çok bi marifet gibi kıskananlar var ama allah hayırlısını versin sen takma kafana sadece bebeğini düşün

4. 5 Eylül 2007
  5. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım heryerde var böyleleri sen canını sıkma kızlar daha tatlı oluyor yaa cici cici giydirirsin süslersin önemli olan sağlık bende ikl bebişimi kaybettim seni çok iyi anlıyorum sen kimseye kulak asma boşver

6. 5 Eylül 2007
  7. burcuavcxix

burcuavcxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    88
    bence senin çevrende bu tür insanlar mevcut ben hiç böyle bir durum yaşamadım.bebeğim erkek ama hiç kızmış erkekmiş ayrılmaz

8. 5 Eylül 2007
  9. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    hayır canım sadece senin çevrende değil her yerde var bence takmamaya çalış bende kız bebek bekliyorum ve sen gibi imalı bir sürü laf duydum ama kulağımı kapatıyorum insanların ağzı torba değil ve ben onlara laf yetiştirecek kadar seviyesiz değilim Allah evlatlarımıza sağlık versin gerisi boş hiç sıkma canını...

10. 5 Eylül 2007
  11. marul

marul HAYALLERİM,EYLÜL VE BEN:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ya bak yine sinirlendim , tepem diken diken oldu . bırak sen o cahiliye dönemi beyinlerini , onlar örümcekleriyle ve ağlarıyla yaşasınlar . sen keyfine bak , allah hayırlısıyla doğduğu günü göstersin size . kız çocuk nimettir , şanstır . kızım 5 nisanda doğdu , 7 nisan sabahı eşim bizi hastaneden aldı , eve gelirken telefon geldi maaşına zam yapıldı diye , hem de iyi bir zam . şanstır şans . üzme kendini , tıka kulaklarını , keyfine bak ...

12. 5 Eylül 2007
  13. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Böyle düşüncelere inanki bütün anneler gibi iflit oluyorum. Nasıl bir mantıktır bu ağız bükmeler filan. Rabbim hayırlısını versin demek yerine aaaaa kızınmı olacak demek ne demek:mymeka:Bu tür insanlarla kesinlikle muhatap olmamanı dilerim arkadaşım.Biz kadınlar bile böyle söylersek (ki erkekler söylemez kanaatimce ben hiç duymadım bir erkekten aaa kızınmı olcak lafını) vay bu dünyanın haline.:kızgın:

14. 5 Eylül 2007
  15. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çavrendekı ınsanlar gercekten cok cahılmıs canım ,ama senın bu cehalete kulak asıp canını sıkman cok uzucu,cok mutlu olmalısın bır kızın olacagı ıcın
    inan kız cocugu baska bır seye benzemıyor Allah hepimize once saglıklı ve hayırlı evlatlar nasıp etsın,sende unut bunları ve esın ve bebısınle bu zamanların tadını cıkarmaya bak,Allah saglıkla kucagına almayı nasıp etsın canım.

16. 5 Eylül 2007
  17. soytarxix

soytarxix Deniz Anası :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ne kadar saçma ama gerçek bende hamileyken kız dediğimde eh hayırlısı olsun...üzülme boşver(üzüldüğümüde nerden çıkardılarsa)..bidahaki erkek olur inş...bunun gibi bi ton gereksiz laf söylüyorlar....ama bilmiyırlarki kız evlat annenin arkadaşıdır yarenidir dert ortağıdır...
    hangi çağda yaşıyoruz allah aşkına yaa..
    bence hiiiiiiiiiiiiiiiç üzülme canım keyfini çıkar...kız evladı olanlar şanslıdır der hem kaynanam..

gamzealper bunu beğendi.
  18. 5 Eylül 2007
  19. Pamuk

Pamuk Guest

senin istersen 10 tane kızın olsun, bi zaman sonra kızların kada oğulların olucak, damatların. ne demek kız çocuk bekliyosun diye yüz düşürmek burun kıvırmak. sağlıklı olsundur edilicek tek dua. takma kafana sen...