kız bebişlerde İYE???

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve celen35 tarafından 2 Haziran 2009 başlatılmıştır.

2 Haziran 2009
    Konu Sahibi : celen35
  1. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bebğim 2 aydır idrar yolu enfeksiyonu gecirmekte.bezindeki kakanın öne bulasmasıyla kapmıs kızım bu hastalığı mafoldumben ilk ay antibiyotik şurup ikinci ay antibiyotik iğne kullandık.hatta bugun iğnemiz bitiyor.ama kokusu ve rengi deişmedi.yani tedaviye cevap vermedi.persembe günü kültür vericez yine.doktor bundada iye cıkarsa sondayla veya karından iğneyle girererk idrarını cekicez dedi senağlama baska bi alternatifi varmı lütfen bu konuda acil ama coook acil cevap bekliyorum anneler senağlama kızımın karnında kocaman bir iğneyle ağlamasını düşünemiyorum senağlama veya ona sonda takılmasını senağlama nolur bi akıl verin bana?

2. 2 Haziran 2009
  3. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmiş olsun canım..farklı bir yerde yaptırmanı öneririm...sondayla alım..bebeğin psikolojisini,kızlık zarının zedelenme vs..gibi etkileri olabiliyo..benim kızımda aylarca çekti..sonunda kurtulduk gibi..yaz geldi kızın kaka yaptığında altını iyice yıka bol su ıhlamur ver canım..inşallah atlatır bebişin..çok acı çekiyolarmafoldumbena.s.

4. 2 Haziran 2009
  5. celen35

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    saol arzucum :1hug: offf o sonda ve iğne işi cok kasıo zaten beni mafoldumben siz nasıl gecirdiniz?neler yaptın?sizede sonda yapıldımı?

6. 2 Haziran 2009
  7. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bize sonda önerdiler kabul etmedim..yan etkilerini öğrenince başka özel bi hastaneye gittik..altını iyice yıkayıp öle yaptılar..bizde baya antibiyotik kullandık..bitti diyoruz yeniden ürüyodu..3 kez negatif çıkması gerekiyor bittiğine emin olmak için 2 kez yaptık negatifti..3. yaptırıcağız 1 ay sonra inşallahoda negatif çıkarda kurtuluruz..çok fazla yapabilceğin bişey yok canım.altını temizlerken muhakkak yukardan aşağa temizle ..yaz geldi yıkaman daha ii olur..bol sıvı ver canım..inşallah geçer..a.s.

8. 2 Haziran 2009
  9. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Çok geçmiş olsun. Bence bir pediatrik nefrologla görüşün bu hastalık çocuk doktorlarının değil çocuk nefrologlarının işi.. Çok yakın bir arkadaşımın kızının bu hastalığına yıllardır göğüs geriyoruz. Bizim yaptığımız hatayı sizde yapmayın

10. 2 Haziran 2009
  11. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Bu arada bebeğinizi oturtarak yıkamayın. Yani kirli suyuna genital bölgesi temas etmesin

12. 2 Haziran 2009
  13. celen35

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ozaman bede persembe sabahı iicene yıkiim altını ööle gidiim.oofff inşallah sizde bidaha yasamazsınız :Saruboceq:

hmmm CADIARZU cok saol xenocum..demek cocuk nefroloğuna gidicez.acaba bu gatada varmıdır ki?kendi doktoru gatanın cocuk servisinin şefi.ona söliim bakiim nefrolopğa götürücem die CADIARZU
    yerimseniben

14. 2 Haziran 2009
  15. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    cok gecmis olsun canim ya cok uzuldum inan
    bir haftam kaldi benimde doguma kizim olucak icim gitti valla
    umarim en kisa zamanda gecer iyilesir

16. 2 Haziran 2009
  17. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ben kızımda senelerce çektim bu illeti. Ne varsa yapıldı, sondalar, iğneler, böbrek filmleri, en nihayetinde kurtulduk ama canımdan can gitti onca zaman.

Benim kızım yaklaşık 5 yaşındaydı sondayla film çekildiğinde. Popodan bir uyuşturucu gibi bir şey veriyorlar, iğneyle de verilebiliyor ama benim kız çok korktuğu için iğnesiz popodan verdiler. Sonra idrar yolundan bir boru sokarak idrar kesesini ilaçlı suyla doldurup sonra da çocuğa çişini yaptırıyorlar geri. Amaç çiş yaparken böbreğe idrarın geri kaçıp kaçmadığını (yani reflü olup olmadığını) kontrol etmek.

Reflü yoksa çok iyi, varsa ekstradan tedavi gerektiriyor, dilerim çıkmaz öyle bir şey ve dilerim bu tahlile gerek bile kalmaz. Ayrıca kızlık zarına bir zarar vermiyor bu işlem, endişelenme. ıdrar yolundan yapılıyor o tahlil. Çocuk yarı baygın olduğu için zaten hissetmiyor.

Çok geçmiş olsun canım, çok sıkıntılı bir durum bilirim... bu hastalık konusunda uzmanlığım var sayılır artık :) dilerim en kısa sürede atlatırsınız.

18. 2 Haziran 2009
  19. celen35

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    saol boncukum :1hug: inşallah atlatıcaz :Saruboceq: kız bebeklerde cok sık rastlanan bir durmmuş.o kadar dikkat etmeme rağmen yakalndık :çok üzgünüm: inşallah senin minik prensesin bu ve diğer hastalıkları yasamaz.aslında bi yerde şükrediyorum allahım dermansız dert vermesin :Saruboceq: ne anneler var bebeği için ne dualar ediyorlar allahım esirgesin onlarada şifa versin :Saruboceq:
    cok cok saol canımın içi...bize böbrek usg si cekildi.kacak varmı die.bi sorun cıkmadı.bu sondayıda acaba torbayı takarken mi mikrop bulasıo die emin olmak için yapmak istiyor doktoru :çok üzgünüm: ama ben hiç razı deilim senağlama sondayı takarken bayıltıyolarmı :1shok: senağlama peki bitkisel bişelerv versem :çok üzgünüm: ya bide cok küçük kuzum :çok üzgünüm: 8. ayında :çok üzgünüm: ama minyon minicik bi kız bebeği işte senağlama
    geceleri uyuyamıyorum kızlar.valla cok üzülüyorum senağlama