Kız Çeyizinde neler kesinlikle olmalı... Kız tarafı neler alır, Erkek tarafı ne alır?

Konusu 'Çeyizimiz için biz neler aldık ?' forumundadır ve mxixz mxixz tarafından 22 Ekim 2007 başlatılmıştır.

22 Ekim 2007
    Konu Sahibi : mxixz mxixz
  1. mxixz mxixz

mxixz mxixz Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm kızlarrrr benım bu aralar gundemımımde sey var kız tarafı evlılıkde sunu alır yok erkek tarafı bunu alırrrrr cok merak edıyorummmm bennnn herkes bısey soluoooo kafam karıstıııııı bız annemle bu aralar ceyızlık ıcın bakınıozzzzz ama kafam karısık kız tarafıııııııııı evlenınce neler alır neler almak zorundaaaaa bır kızın ceyııııııızınde neler kesın olmalııııı herkes anneme kızıoooo ayyyyy bır ole yatak odasıymıs yokkk beyaz esyaymıs almayın sadece ceyız pohcasını verırın dıooooooo ama yazık yaww herseyde erkek tarafı olmaz dıoooo annem evlenen arkadaslardan veya evlılık hazırlıgı yapan arakadaslar yardım edın ceyızıne ne koydunuz ne koymayı dusunuonuz yada nele rmecburrrr solersenız sevınırm

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Temmuz 2011
  2. 22 Ekim 2007
  3. MXIXHRXIXMAH

MXIXHRXIXMAH Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anacım ne alırsan al maşayı unutma kadı kızının bıle maşası yokmuş malum sende eksık olmasın
    hehe

4. 22 Ekim 2007
  5. mxixz mxixz

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saol bacularrr haklısın ama ne bılıyım herkes sey dıooo ya butun mutfak seylerı kıza aıtttt cogu kısı yatak odasııııı almıoooooo annem dıokıı ben sunları alalım sadece dıo:
    yemek takımı
    kahvaltı takımı
    tencere takımı
    catal bıcak takımı
    bornoz takımı
    bulasık makınası
    kucuk ev esyaları( ketıl,blandır,utu,sac kurutma makınası,
    duduklu ıvır zıvır esya
    halı mutfak ıcın oda ıcın
    bırde annem perde aldııı butun eve yeter
    ocak(set ustu)
    masa sandalye
    ortuler fılan
    baska neler olur kı

6. 22 Ekim 2007
  7. MXIXHRXIXMAH

MXIXHRXIXMAH Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bişi daha dıyım sana canımcım bastan kocaya bolluk gosterme ne demışler evlendıgınde kocanın ıkı kasıgı varsa bırını kırcaksın acıma
    calışıp evıne bakmayı ogrensın hersey olunca adama rahatlık gelır mıskınlesır
    bak 14 senelık tecrube konusuyo bıde yatak odasını kız tarafı alıyo ya hıc hoş degıl ben cok pısmanım zaten keske almayaydım bırak yapabıldıgını yapsın yapamadıklarınızı yavas yavas yaparsınız hem daha tatlı hem daha kıymetlı olurlar sımdı esyalarada deger verılmıyo sık sık degıstırılıyo
    ama zor alınıp zor odenen bı esya kıymetlı olur ıyı kullanılır
    benden tavsıye opuyorum hayırlı olsun fazla sandık ceyızıde yapma kullanacaklarını al optum

8. 22 Ekim 2007
  9. yxuxrexgxim rehin

yxuxrexgxim rehin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla güzelim ne alırsan al ama ilk önce şans olacak şans:))zaten annen evin ihtiyaçlarını almış bunlar hem maddi güce hemde geleneklere bağlı mesala bizde kız tarafı yatakodası almaz geri kalan herşeyi alır(mutfak eşyası buzdolabı hariç,sandık eşyası vb )

10. 22 Ekim 2007
  11. mxixz mxixz

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya yatak odası ısınd bıraz kararsız annemmmm yok almayalım dıoooooo benmkııııı bızım orda kız tarafı alır dıooooooo annem yok almam dıooooo bakalımm

12. 22 Ekim 2007
  13. mxixz mxixz

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben begendım ank mıgrostooooo yatak odasıııı takımııı 2500 mılyarrr cok hostuuuuu

14. 22 Ekim 2007
  15. mxixz mxixz

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayyyyyy cok para harcıooooz yaaa kız tarafııı bence erkek tarafından daha cok para harcıoooooo

16. 22 Ekim 2007
  17. mxixz mxixz

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    annem bıseylerını eksık olsun kendınız yapın herseyı bız yaparsak sızın ıcın hıc kıymetı olmaz dıoooooo

18. 22 Ekim 2007
  19. bezgincik

bezgincik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bizde şunu erkek tarafı alır bunu kız tarafı tarzından söylemler olmadı.Herkes birşeylerin ucundan tuttu,biz de çok taksit ödedik aileler de...ama gelenekler açısından sorarsan yatak odasını ve mutfağı kız tarafı yapar diye biliyorum.Aslında annenin çıkardığı liste güzel bir liste olmuş.Yatak odası bakıyorsan Arstil'e bir bakmanı tavsiye ederim.Benim eşimin kardeşi evleneceği için biraz eşya bakmıştık.Herkesin zevki farklıdır elbette ama Arstil'de güzel ürünler var...