kız çocuğunun jenital bölgesinde tortu gibi birikinti oluyor mu?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ayl@ tarafından 15 Şubat 2008 başlatılmıştır.

15 Şubat 2008
    Konu Sahibi : ayl@
  1. ayl@

ayl@ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar,
    Küçük kızımın genital bölgesinde birkaç günde bir bir miktar birikinti oluşuyor. İdrar testleri filan temiz ama... :1shok:Siz benzerini yaşadınız mı, ne yapılmalı? Cevaplarınızı bekliyorum lütfen.

2. 16 Şubat 2008
  3. ayl@

ayl@ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bu normal birşey mi? Kaç yaşlarında normal?

4. 20 Şubat 2008
  5. xoxykxux bebek

xoxykxux bebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadsım benm kızmda 7,5aylık bende farkettim onu oluyo.doktoruna söledim.genital bölgeyi kesinlikle ii temizle.ordan mikrop kapar dedi.normalmiş o birikinti olurmuş yani.pamugu ıslatıp temizkle dedi.malum zardan korkuyo insan dedim.korkma temiz tut dedi.yıkamak çözüm bence ama pamugu ıslatıp bolca silcanım.

6. 21 Şubat 2008
  7. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım dogdugunda resmen adet gördü akıntı 3 hafta filan sürdü doktor kız cocuklarında anneden gecen hormonlar yüzünden olur dedi ama ben cok korkmustum belki oda öyle bir seydir bence korkma geciyor cünki

8. 21 Şubat 2008
  9. kedijik

kedijik CüMLe_-_MüHeNDiSi Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Benım kızımda da olmusdu.Ilk once cok korktum cunkı ılk oldugunda 4 gunlukdu daha.Doktoru ewe geldıgınde gosterdım kız cocuklarında bunun normal oldugunu genıtal bolgenın gelısımı sırasındada zaman zaman olusacagını temızlıgıne dıkkat etmemı soyledı.yaklasık ucuncu ayında gectı..

10. 21 Şubat 2008
  11. EU3

EU3 Guest

aylacım telaşlanma benim kızımdada olmuştu ama korkulacak bir şey değil.bak test sonuçlarıda iyi çıkmış senin yapacağın tek şey bezini her açtığında yukardan aşagıya doğru tertemiz silmendir.zamanla geçecektir buna inan.

12. 21 Şubat 2008
  13. ayl@

ayl@ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Biraz rahatladım. Tek sıkıntım sanırım sizinkiler hep bebek ya da bebekten olmuş bunlar, benim kızım 4 yaşında. Cinsel gelişimin tam da etkileneceği bir dönem, o yüzden çok sıkıldım. Tekrar tşk ederim.

14. 27 Haziran 2008
  15. ayl@

ayl@ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Doktor bu yaşlardaki çocuklarda da son derece doğal olarak vücudun ürettiği zararsız bir salgı olduğunu söyledi.Yani kız çocuğu anneleri, çocuğunuzda bunu görüyor olmanız normalmiş, bilginize, benim gibi telaşlanmayın farkettiğinizde:)