"Kız" denilince "olsun" diyenler

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ipekseco tarafından 11 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ipekseco
  1. ipekseco

ipekseco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Cinsiyetini sorup "Kız" yanıtını alınca "olsun" diyen insanlara gıcık oluyorum. üstelik bunu yapanların hepsi kadın. kendi cinsiyetinizden mi memnun değilsiniz nedir. aksine "Ne güzel, ne mutlu sana" demeniz gerekmez mi?

2. 11 Mayıs 2010
  3. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bende hiç anlamıyorum nedir bu erkek egemenliğini sürekli göze sokmaya çalışmak.
    Dediğin gibi bunu diyenler de hemcinslerimiz yani.
    En son bunu komşumdan duydum nasıl yani dedim şaşırdı o da beklemiyordu heralde öyle bir tepki , ne diycektim ki kısmet böyleymiş napalım falan mı demeliydim acaba.
    Gerizekalılık diye nitelendiriyorum başka kelime bulamıyorum..

4. 11 Mayıs 2010
  5. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    şimdi yaşlı kadınlar yeni bişey bulmuşlar
    kızmı diye değil de
    adını ne koyacaksın diye soruyalar
    atıyorum azra deyince direk
    olsun olsun diyorlar

tövbe yarabbi

6. 11 Mayıs 2010
  7. esmerkz29

esmerkz29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    evet ya banada çok söylediler kaadınlar kız olunca ne oluyosa ya valla bende gıcık oluyorum ya böyle ınsanlara.

8. 11 Mayıs 2010
  9. bulut

bulut Allah büyüktür.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynen ya valla bu başlığı görünce güldüm aynı şey benimde başıma geldi hamileyken cinsiyetini soranlara kız diyince olsun diyolardı tabi hepsi değil ayy gıcık oluyodum ne salakça bi yaklaşım hiç anlam veremiyorum doğrusu:eek:lmaz:

10. 11 Mayıs 2010
  11. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende gıcık olanlardanım erkekler neden hep üstün görünür.benimde kızım olacak kısmet olursa daha şuana kadar böyle diyenle karşılaşmadım ama soran olursa nedenini soracağım mutlaka.

12. 11 Mayıs 2010
  13. Lugesya_lin

Lugesya_lin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynen arkadaşlar bende şimdi 20 haftalık hamileyim cinsiyeti ne diye soruyolar kız diyorum 'Olsun eli ayağı düzgün olsun' diyorlar yani sinir olmamak elde değil,size daha vahimini anlatayım bir arkadaşım 9 aylık kordon dolanmasından bebeğini kaybetti,soranlar teselli etmek istiyenler diyorlarmışki 'Bi de erkekti ha ? yazık yazık gitti koca erkek çocuğu!' yani kız olsa daha az üzülmemiz gerek hatta at çöpe gitsin... Bunları söyleyen yine annelerimiz teyzelerimiz kötükedihüso:eek:klava:

14. 11 Mayıs 2010
  15. portakal_suyu

portakal_suyu Oğluşum Kollarımda Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Koca karılar ne düşünür neden öyle söyler henüz yaşamadım kestiremiyorum ama.
    Ben kız olacağını duyunca daha mutlu oluyorum,kız çocukları daha cicili bicili olduğundan o an çok güzel şeyler hayal ediyorum.

Öyle densizler çıkarda sizi sinir ederlerse: biz zaten kız istiyorduk Allahın sevgili kuluymuşuz dualarımızı kabul etti ve gönlümüze göre verdi diyin kızlar :KK66:

16. 11 Mayıs 2010
  17. yaren35

yaren35 YAĞIZ'IM&YAREN'ÍM.. Üye

Beğenildi:
    1.614
    Ödül Puanları:
    188
    ALLAH öncelikle herkese sağlıklı anasına babasına hayırlı evlat versin.ben 30 haftaya kadar kızım olcak diye biliyodum yani 7.5 aya kadar.sonra oğlum olcagı ortaya çıkınca gözünüz aydın diye telefonlar gelmezmi.üstelik bunların çogu akrabam..inanmıyorum sizlere yaaaaa...ahmak insanlar...

18. 11 Mayıs 2010
  19. yaren35

yaren35 YAĞIZ'IM&YAREN'ÍM.. Üye

Beğenildi:
    1.614
    Ödül Puanları:
    188
    benim anneme düşkünlüğüm kadar bin erkek kardeş olsa düşmez.ben sabaha kadar agladıgımı bilirim neden kızım olmuyo diye buda yanlış ama ne bileyim 7.5 aydan sonra olunca heralde.elin kızı alır gider oğulları.hepsi olmasada nankör olur çogu karıköylü oluverir biranda.