Kız isteme günü

Konusu 'Kız İsteme' forumundadır ve x_v_b tarafından 21 Ocak 2009 başlatılmıştır.

21 Ocak 2009
    Konu Sahibi : x_v_b
  1. x_v_b

x_v_b sevgi saygı sadakat Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    sizi istemeye geldiklerinde ne durumdaydınız. ben çok heycanlıydım ilk geldiklerinde kapıyı ben açadım kapı çaldı ben mutfağa koştum saklandım onlar girdi içeri oturdular sonra girdim içeri el öptüm. nişanlıma elimi uzattım hoşgeldin dedim oda heycanlanmış elime baktı tutmadı ben çektim elmi o an o elini uzatmış hehe gülüşme oldu ben bi utaaan:eek: sonra kahve yapmayı bilmiorum mutfakta gizli arkadaş çağırdım ona yaptırttım hehe. kahveleri götürdüm ablasının ayağına basmışım ablası ayağımı alabilirmiyim dedi ayyy çok utanmıştım. mutfağa girdim utancımdan içeri giremedim arkadaş içerden çıktı verdiler gel dedi gittim el öptük sırayla nişanlımla beraber. bu kadaaaar a.s.

2. 21 Ocak 2009
  3. JE0911

JE0911 Julide Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bizler, (annem, kaynanam ve ben) o kadar heycanliydik ki, hepimiz birer kafeh raki ictik mutfakta kafamçokkarıştı

Ha ha cok komikti, sonra ben ve teyzemlerim mutfakta takildik, bende sarki söyledim, "Bütün kizlar toplandik toplandik toplandik..." :lepi:

Sonra birden birisi yüzükleri takalim dedi, annemde "Kiz istemeden olmaz ki" dedi. Meger erkekler isteme olayini kendi hallerinde halletmisler, hic kimse birsey duymadi laelaelaelaelae

yüzükleri takarkende, (amcasi takmisti) amcasi dedi ki, birbirinizi ne kadar cok sevdiginizi söyleyin ve birbirinize güzel sözler edin. Nisanlim ve ben birbirimize baktik ve güldük. Nasil olabilirdi ki? sırnaşık şey Annem, Babam, annaannem, teyzemlerim... hepsi ordaydi.
    Sonra amcasi "Bari istediginizi söyleyin dedi" Ha ha ha kopmustuk :roflol:

4. 21 Ocak 2009
  5. divine_time

divine_time Evli Ve Mutlu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    benim istenmem 2009 sonu gibi gerçekleşecek allah nasip ederse ama ben şimdiden çook heyecanlıyım allah yardımcımız olsunnn

6. 21 Ocak 2009
  7. XIXsin_lal

XIXsin_lal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ah ahhhh ne heyecanlı ve güzel bir gündü Allah ım her kıza nasip etsin hayırlısıyla....ogün hepimiz hazırlandık abimler ablamlar yiğenlerim evin içi kalabalıktı, nişanlım ve ailesi biraz geciktiler... ben balkonda gözüm yolda..... Sonunda geldiler bir baktım nişanlım elinde kocaman bir çiçek onu öyle görmek çok heyecan vericiydi.... Kahveler çaylar pastalar derken gözler kayınpederime odaklandı ve kayınvalidemin de ısrarları ile sonunda beklenen cümle söylendi.... Sıra babama gelmişti oda "çocuklar mutlu olsun tek isteğimiz o dedi".... ohhh be rahatlamıştım artık....
    Sonra nişan günü kararlaştırıldı ve çikolatalar ikram edildi.... Gün sona erdiğinde halen olayın şokundaydım nişanlım eve gittiğinde bana mesaj atmış ve mesajın sonuna SÖZLÜM yazmıştı garipsedim önce ama çok mutlu oldum....

8. 21 Ocak 2009
  9. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    yaaa ne hoş anılar... valla okurken ben bile heyecanladım... ben heyecanlandığımda ; sinirlendiğimde filan hemen kıpkırmızı olurum... ayy düşünemiyorum istenmeye geldiğimde ne renk olacağımı...

allah mutluluğunuzu daim etsin kızlar :)

10. 21 Ocak 2009
  11. KIZILCIKLI

KIZILCIKLI Kıskandığım Denizlerdesin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ayyy çok heyecanlı bir gundu benım içimde... kucuk teyzemı cagırmıstık bize yardımı çok oldu saolsun ..
    ben dolabımı alt ust etmstım bı turlu ne gıycegımı bılemıyordum.. altıma etek gıymıstım teyzem yardımcı oldu , ama ustume ne gıydıgımı hatırlamıyorum :roflol:
    eşimin ailesiyle bizim memleket arasında 13.30luk yol farkı var oyuzden yemek filan hazırlamıstık..
    gelceklerıne yakın her kapı çalışa onlar sanıp kosa kosa kapıyı acıyordummm :roflol:
    geldiler cicek ve cikolata getırmıslerdi..
    kaynanam lacivert takım gıyınmıs kıpkırmızı bir gomlek giymişti içine , mavi gozleri ,kızıl sacları çok net hatırlıyorumyaaa :)))
    oglene dogru geldıklerınden biraz muhabbetten sonra yemek yedık sonrada isteme faslına baslandı :eek: ben mutfaga gittin , teyzem kahveleri yaptı ben dagıttım.. kayınpederim sekersiz istedıgı için ona ayrı yaptık.. tutarken unutmustum egıldım beklıyorum diorum nedne almıyor kahveyı :)))
    babam (kayınpedrim) dedi hangisi benım ,, çok utandım dedım unuttum kusura bakmayın şu sizindi filan ama yuzum kıpkırmızı oldu anında :eek:
    kahveleri içtiler , isteme faslı oldu ama babam vermedi benı :kızgın: buyuklere sorcam bahanesi filann oldu...
    aradan 2ay gectı nişanım olcaktı babam vermesede olcaktı işte :))) ay benım çok tuhaf olduyaaa...
    ben aşkım gorumcm nişan alısverısı için çıktıgımızda buseferde dedelerden istemısler benı hanı aile buyuklerı yaaa...
    dedemde olmaz vermıyom demıs :roflol: damadı gormeden vermem demıs :roflol:
    kaynanamda gencler anlasmıs bize adetlerı yerıne getırmek duser demısler , konu orda kapanmıs.. bu arada hala istenmedım been :)))
    nikahım oldu hala veren yok benı , ama vermedende alan onlar :roflol:
    Allah nasip edince onumuzde dag dursa fayda etmıyor ,kızlar...
    Herkese mutluluklar diliorum.. a.s.

12. 21 Ocak 2009
  13. x_v_b

x_v_b sevgi saygı sadakat Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkürler küçükböcük sende yaşıcan o günleri unutulmaz anılar darısı başına :) kaydirigubbakcemile5

14. 21 Ocak 2009
  15. alocum

alocum seviyorummm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    :nazar:naniknanik hayatım boyunca geçirdiğim düğünüm bile dahil buna yani.. ennn heyecanlandığım gündür. yaklaşık 30 kişi gelmişlerdi.. başka şehirden geldikleri için herkes bu mutlu günde orda olmak istemişti.. delikafaduldendelikafadulden
    ilk 5 dakika içinde isteme olayı gerçekleşmişşş. eşimin babası olmadığından amcası isemişti rahmetli dedeciğimden istemişti beni.. hihoyyyt amcası da böyle bir görevi üstlendiğinden heyecan yapmış ve gelir gelmez bu olayı bitirmek için hemencik söyleyip kurtuluvermiş. dedem de hayırlısıysa olur demişş. bu da verdim gitti anlamına geliyormuş besbelli :=))
    biz zaten 10 yıldır birlikteydik herkes de biliyordu usulen isteme olmuştu işte..:lepi::lepi:

o günden sonra tarifi imkansız günler tarifi imkansız güzel telefon görüşmelerimiz olmuştu. 10 yıldır birlikteydik güya ama ilk kez evleneceğimizin gerçekten farkına varmıştık neyse neyse neyse artık 3 yıla yakındır evliyiz bu günlerimiz de çok iyi maşallahhhh.. :nazar::nazar:

16. 21 Ocak 2009
  17. bbarbarr

bbarbarr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok aksiyonlu ve heyecan verici anlar yaşamışsınız paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Okumaktan zevk aldım. Umarım bende böyle güzel anlar yaşarım :)

18. 22 Ocak 2009
  19. aksamyildizi

aksamyildizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kuzenim ve daha önce yaşadığım kötü bi kız görme olayından sonra evlenmeyi çok istesemde malesef içimden gelmiyo o an beni bişiler engelliyor.. ve kimseyle yakınlaşamıyorm ama kuzenimde olanları söyleyim de rahat edeyim...

kuzenim yurtdışında yaşadığı için o akşam istemeye geldiklerinde kimseye hoşgeldin demedi bu arada bizde kalıyodu ve babam babası sayılır... neyse kız günlük ev kıyafetlerini değiştirmedi, saçını bile taramadı, kahveleri bana yaptırdı aklıma geldikçe deli oluyorum.. bana ikram ettiriyoduki annem o götürcek sen değil dedi gözünü korkuttu :))) sonra o götürdü, istendi ve bizim burda adettir evdekilere tatlı ikram edilir tatlılar ikram edildi falan... bütün bulaşığı tek başıma yıkadım bu arada evde en az 20 kişi vardı... onlarla beraber kuzenim oturdu lak lak etti... bana kuzenimin eltisi yardım etmek istedi ama utandım ben bitiririm dedim, herşeyi ben yaptım.. güya kuzenim gönülsüzdü.. ertesi gün sabah nişan için kıyafet almaya gideceklerdi işte bi de ne göreyim giderken sokakta el ele kol kolalar... can sıkıntımdan oturup ağladım... onlarınkide bu tarz bişeydi... bu arada kuzenim sizler kadar heyecanlı değildi... tam tersi umursamazdı.. :KK70: şimdi kendim için ne kadar korkuyorum anlatamam...