Kız Kardeşi Olan Daha Dengeli ve Mutlu!

Konusu 'Bunları biliyor muydunuz ?' forumundadır ve canayakxixn tarafından 21 Nisan 2009 başlatılmıştır.

21 Nisan 2009
    Konu Sahibi : canayakxixn
  1. canayakxixn

canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    İngiltere'de Ulster Üniversitesinden bilim adamlarının, yaşları 17 ila 25 olan 571 kişinin katılımıyla yaptığı araştırma, kız kardeşlerle büyüyen kişilerin daha mutlu ve dengeli olabileceklerini gösterdi.

Kız kardeşlerin, ailede iletişim ve bağlılığı kuvvetlendirdiği, sorunları içselleştirme eğiliminde olan erkek kardeşlerin sıkıntı verdiği belirlendi.

Kız kardeşlerin, aile bireylerine mutluluk saçtığı, erkek kardeşlerin ise sıkıntı verdiği belirtildi.

İngiltere’de Ulster Üniversitesinden bilim adamlarının, yaşları 17 ila 25 olan 571 kişinin katılımıyla yaptığı araştırma, kız kardeşlerle büyüyen kişilerin daha mutlu ve dengeli olabileceklerini gösterdi.

Araştırmada, kız kardeşlerin olduğu bir ailede büyüyen kişilerin, daha açık fikirli ve duygularını tartışmaya daha istekli oldukları da gözlendi.

Katılımcılara, olumlu bir görünüme ve akıl sağlığı sorununa sahip olup olmadıkları dahil olmak üzere psikolojik değerlendirme yapan sorular sorulduğu, kızların bu etkisinin, özellikle boşanma gibi aileye acı veren olaylarda önemli olduğu belirtildi.

Araştırma ekibinin lideri Profesör Tony Cassidy, "Kız kardeşlerin, ailelerde daha açık bir iletişim ve bağlılığı kuvvetlendirdiği görülüyor" derken, sorunları içselleştirme eğiliminde olan erkek kardeşlerin tam ters bir etkiye yol açarak, aileye sıkıntı verdikleri kaydedildi.
    kaydirigubbakcemile

2. 22 Nisan 2009
  3. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    bencede çok doğru:lepi::lepi::lepi:
    benim bir kızkardeşim var ve onu çok seviyorum.her sorunumu onunla paylaşabiliyorum tabi o da benimlea.s
    bu arada benimde 3 kızım var evdeki tek erkek eşim.sanırım kızlarım ve ben çok şanslıyız
    bu araştırmaya göre evde hep huzurlu olucaz inşallah:Saruboceq::roflol::roflol::roflol:

4. 22 Nisan 2009
  5. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    kessinlikle katiliyorum kiz kardesim 19 ben 26 yasindayim ama herseyimizi paylasabiliyoruz birbirimizle
    sadece abla kardes diil
    can yoldasi sirdas arkadas hersey oluyoruz birbirimize

iyiki var iyiki dogmus ve iyiki benim kizkardesim
    baskasina deyismem asla ve onsuz bi hayat bi yasamda düsünemem
    fikirlerimiz zevklerimiz tarzimiz kisaca herseyimiz ayni bir elmanin iki yarisiyiz biz aramizdaki tek fark o manken gibi zayif ben ise duba gibi siskoyum :)

6. 22 Nisan 2009
  7. canayakxixn

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    İncim ne kadar sanşlısın.Bende bir kızkardeşimin olmasını çok isterdim.Ama yok .Çevremdeki izlenimlerimde bu yazıyı doğruluyor.Anlaşamayan kızkardeş azınlıkta.Kıymetini bilin valla.: Ben bu konuda ne yazık ki çok üzgünüm:

8. 22 Nisan 2009
  9. canayakxixn

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Hayatınız boyunca kardeşinizle hep huzurlu ,mutlu paylaşımlar diliyorum.:1hug:

10. 22 Nisan 2009
  11. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    benimde kız kardeşim yok:'((((((((((((((((((

12. 22 Nisan 2009
  13. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    canimsin ya kiyamam sana gel ben senin ablan olayim yada kizkardesin hic farketmez yerimsenibena.s.:teselli:

14. 23 Nisan 2009
  15. canayakxixn

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim çok iyisin.Zaten hissettiriyorsun tatlım.Sana kardeşinle mutlu sağlıklı paylaşımşarınızın ömür boyu devam etmesini dilerim.

16. 23 Nisan 2009
  17. Molia

Molia Faded color of dreams ... Üye

Beğenildi:
    748
    Ödül Puanları:
    153
    ßenim de yok ama oLmasını cok isterdim fakat ALLAH ßöyle nasip etmi$, isyan etmemek gerek.... Napak yane öLek mi $inci ?

18. 23 Nisan 2009
  19. gullerdiyari

gullerdiyari hayat beni nden yoruyosun Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bizde 3 kiz kardesiz ben ortadayim herseyimizi paylasiriz cok güzel bir duygu ben cok sansliyimhihoyyyt
    ama malesef benim 1 oglum 1 kizim var kizim icin üzülüyorumherseyini paylasacak bir kiz kardesi olmayacak :çok üzgünüm:neyse artik oda abisiyle paylasir hernekadar kiz kardes gibi olmasada hic yoktan iyi:sm_confused: