Kız kardeşim evli bir adamla kaçtı evde kıyamet kopuyor!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve piyar tarafından 22 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : piyar
  1. piyar

piyar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    en kötüsü kactigi kisinin babasi ve benim babam amca cocuklari, yani akraba ayle birbirine girdi, herkez beni sucluyo, ama benim hic haberim yoktu görüstüklerini tahmin ediyordum, kiz kardesim ben den 1 yas kücük 21 yasinda ve 14 yasindan beri bu cocugu seviyordu hata sözlü sayilirlardi, ama o oglan türkiye de yasiyordu ve kardesimin türkiye de yasamasini istiyordu o yüzen bide baska sebebler yüzünden anlasamadilar, ayrildilar, 2 sene önce baskasiyla evlendi o cocuk kiz kardesim bunalima girdi hergün agladi, evlenirse unuturum diye sanmistim ama icim daha bi beter yaniyo diyodu, ben hep teseli etmeye calistim zamanla unutur dedim intahar eti 1 hafta yogum bakimda yati, anem le ben babama sebebini anlatmadik, anem babama intahar sebebini biseyler uydurdu o yüzden babam anemi de sucluyo simdi, el aleme rezil olduk burda ki millet hepsi bizi konusuyo türkiye deki akrabalar hepsi bizi konusuyomus, babam anem perisan bizim icin herseyi yaptilar bu yasa getirdiler babam hic biseyimizi eksik etmedi, kiz kardesim bizi resil eti cok güzeli burda büsürü kisi vardi pesinde, onu unutamadi, ama bi yandan anliyorum onu nasil maff oldugunu kendim görüyodum cok cökmüstü odasina kapaniyodu hep agliyodu ama bunu bize yasatmicakti babami akrabalariyla birbirine düsürdü, onlar telefonda babama kardesim icin demedikleri küfür hakaret birakmadilar, cok korkuyorum nolcak bilmiyorum, ama bunu biliyorum ki o bidaha bu eve dönemez
    hem o adamin iyer kaindan bi kizi da var, belki kiz kardesimi birakip da karisina döner ama babam onu asla bidaha kabul etmez

2. 22 Temmuz 2010
  3. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    113
    Ilk once konuyu yanlis yere acmissin canim.
    Kiz kardesine gelince de ne diyim bilmiyorum ama
    ALLAH annenize babaniza sabir versin.
    Zor bi durum...

4. 22 Temmuz 2010
  5. okypete

okypete Popüler Üye Yönetici Editor

Beğenileri:
    5.190
    Ödül Puanları:
    113
    çok kötü olmuş. Allah kardeşinize akıl fikir versin. o adam onu o kadar sevseydi gidip başkasıyla evlenip birde çocuk yapmazdı zaten. yaşıda o kadar küçük değilmiş kardeşinizin. o kadıncağızı ve bebeği hiç düşünmemiş . yazıklar olsun.
    madem yaptı sonuçlarınada katlanacak. şahsen affedilmeyecek şeyler vardır. buda bunlardan biri. babanız eve almamakla geri dönerse yerden göğe kadar haklı bence. ben olsam bende almam.

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Temmuz 2010
  6. 22 Temmuz 2010
  7. piyar

piyar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya yanlis yere yazdin dediginiz icin baska yere actim bu nu nasil silebilirim, evet dogru söylüyosunuz afedilemez de, ama kardesim o benim, onun icin cok eniseliyim

8. 22 Temmuz 2010
  9. meldam

meldam Kaderimin Efendisiyim Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    kızkardeşin ve o çocuk birbirlerini gerçekten sevseydi ilişkilerinin arkasında dururdu evlenip 2 çocuk olduktan sonra ne ilişkisi :eek:klava:
    ailenin içine sindireceği bir durum değil

10. 22 Temmuz 2010
  11. ipektuncer

ipektuncer Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kızkardeşiniz dönüşü çok zor bir hata yapmış, bu yaptığının sonuçlarını da muhtemelen acı çeke çeke ödeyecek.
    Ama size bir kardeş olarak düşen, "o bir daha bu eve dönemez, bizi perişan etti" gibi sözler değil..

Benim kızkardeşimin başına gelse böyle bir olay, ona küfür ve hakaret edenlerin alnını karışlarım, ne hadlerine be!
    O küfredenler varya, bu yaşadığınız kendi kızlarının başına gelse pek bir anlayışlı oluverirler..!!

Kardeşiniz depresyona girmiş, intihara bile kalkışmış. Keşke bir psikolaga götürseydiniz ve antidepresan kullanmasını sağlasaydınız. Avrupa'dasınız bir de, orada bu uygulamalar daha yaygın.. Belki o zaman daha sağlıklı düşünebilirdi.

Kardeşiniz hatasını anlayıp, geri dönmek isterse lütfen ona destek olun.

12. 22 Temmuz 2010
  13. ipektuncer

ipektuncer Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    okypete haklısın, affedilir bir hata değil kız kardeşin yaptığı..
    (O çocuklu herifin yaptığını saymıyorum bile, kendi zevkine kaç kişinin hayatını harcıyor, boyu devrilesice..)

Ama bu kızkardeşin akli dengesi yerinde değil herhalde, baksana intihara falan da kalkışmış. Hasta olarak değerlendirmek gerek belki onu.

14. 22 Temmuz 2010
  15. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşiniz intihar ettiğinde babanıza sebebini söylemeliydiniz. bu saklanacak birşey değil, kardeşiniz canına kast etmiş, nedenini babanız bilmeliydi.
    niye zamanında psikolojik destek almasını sağlamadınız?

hem akrabaların küfür etmeye ne hakkı var, onlara ne oluyor?
    bu sizin ailevi mevzunuz.

yaptığı çok yanlış hem de çok. bunun sonuçlarına katlanacak

16. 22 Temmuz 2010
  17. okypete

okypete Popüler Üye Yönetici Editor

Beğenileri:
    5.190
    Ödül Puanları:
    113
    doğru söylüyorsunda. bilemiyorum ipek. ailemin başını yere indirecek benimde.
    yuva yıkacak.ki benim en kabul edemediğim şeydir bu. kardeşim bunu yapacak.
    hasta evet ama hastalığı,doğru düşünememesi,hastalığı zayıflığı,,hastalığı ailesini bir kalemde silebilmesi,hastalığı,o kadını ve kızını düşünememesi.
    kızkardeşim yok. belkide o yüzden böyle konuşuyorum ipek. olanlar belki daha insaflı olacaklar tabii.

18. 22 Temmuz 2010
  19. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    113
    Peki ailen neden seni sucluyor?