Kız kardeşim...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gxuxl_endam06 tarafından 19 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : gxuxl_endam06
  1. gxuxl_endam06

gxuxl_endam06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    [COLOR="DarkOrchid"]Merhaba arkadaşlar. Bu aralar aklımı aklımı kurcalayan bir mesele var. Sizlerle paylaşmak ve fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Kız kardeşimin görüştüğü ve ciddi olarak düşündüğü birisi var. Çocuk doğulu ve ailesinin tek oğlu. Farklı bir kültürle yetişmiş olması ve dediğim gibi bir evin bir oğlu olması sonra sonra değişik sorunları da beraberinde getirir mi? Siz ne dersiniz bu konuda???benneyaptımki:uhm:[/COLOR]

2. 19 Ağustos 2009
  3. RooSE

RooSE Rabbime emanetsiniz Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Benim eşimde doğulu ama şimdi kararsız kaldım canım evin tek oğlu olması biraz sorun olabilir.Ben kendi annemden örenk vereyim bizde doğuluyuz bir erkek kardeşim var annem ona deli olur.babamda aynı banada ilgi gösterirler ama onun yeri hep ayrıdır.Tüm özgürlükler ona verilmiştir sorumluluk pek yüklemezler üstelik daha 17 yasında bu yasında sorumluluk almazsa ileride hiç alamıycak bence kardeşin iyi düşünsün canım.Ailesine güvenerek yaşıyorsa annesine çoooook düşkünse daha çok düşünsünn öpüyorum tatlımm

4. 19 Ağustos 2009
  5. gxuxl_endam06

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim, çocuk kendince sorumluluk almaya çalısıyor sanırım. Daha öğrenci ve benim ailemin karsısına bu sekilde cıkmaya çekiniyor, okurken de bir yandan çalışmak istiyor ve memuriyet için uğrasıyor. Ama dediğin gibi ailesine cok düşkün mesela annesi kız kardeşi var ama halıları koltukları bu silermiş, perdeleri asarmış onlar yorulmasın diye. Bir yandan kulağa hoş geliyor bunlar evlenince de eşine yardım eder herhalde diyorum ama bir yandan da bu kadar düşkünlük nasıl olur ki diye düşünmeden edemiyorum...

6. 19 Ağustos 2009
  7. RooSE

RooSE Rabbime emanetsiniz Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Ne bilim canım ben garipsedim doğrusu sen tekk tarafından bakıyorsun bide söle düşün eğer annesi ve kızkardesı senın kız kardesını sevmezse ki eğer bukadar düşkünler sevmeme oranı yüksek ozaman kardesını zor günler bekleyebilir.Çünkü çocuk kendi ailesine hayır diyemez bana öyle geliyor yine çok m u karamsar oldum kusura bakma tatlım ama aklımdan bunla rgeçtifisfisfis

8. 19 Ağustos 2009
  9. EU2

EU2 Guest

doğulu olmasımı sorun yani?ayrıca tek oğluda olabilir ailenin..görümce yada kayın derdi olmaz daha ne:nazar:

10. 19 Ağustos 2009
  11. EU1

EU1 Guest

alkisalkisalkis
    katılıyorum...
    hem hayat bu hiç belli olmaz kendi kültüründen biriyle evlense mutsuz olucak belkide...
    farklı kültürler sorun değildir birbirini sevdikten sonra...
    opuyorumnanaktan

12. 19 Ağustos 2009
  13. gxuxl_endam06

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Roosecim benimde aklımdan da bin türlü şey geçiyor seninkilere benzer, o yüzden zaten endişeleniyorum. Görümce var zaten bir kız kardeşi var. Ama doğu kültüründe erkek çocugun yeri başkadır biliyorsunuz.

14. 19 Ağustos 2009
  15. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    1-Doğulu olup olmaması kızkardeşinizin ve ailesinin görüşüne göre sorun olur veya olmayabilir bazı aiilerler vardır doğulularla dünür olmak istemezken bazı aileler için bu sorun olmayabilir.....

2-ailenin tek oğlu olması hem çok iyi hem çok kötü bence iyi yönü; kayın elti görümce derdi yok kötü yönü ise; allah korusun bi hastalıkta kötü günde yanınızda kimsecikler olmaz....

3-ailesine çok düşkün evde koltukları bile o yıkıkyo demişsiniz; eğer sağlık dışı veya önemli bi sebep olmadan bunları yapıyorsa ve aşıırı düşkün olduğunu söylüyorsa bence bu bi artı değil eksidir.tabiki ailesini düşünmeyen bi adamdan eş olmayacağını düşünüyorum ama fazla düşkünlükte zarar getirir...

16. 19 Ağustos 2009
  17. candy43

candy43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende doğuluyummmm:))) acaba sevgilim sorun yaptımıki.ben yapmadım o batılı diye üstelik bide o da evin tek oğlu. ya önüller bir olsun ne saçma bi ayrım batılı doğulu ne fark eder ayn memleketten evlenenlerin kusursuz bi evliliği olcak diye bişe yok ki...

18. 19 Ağustos 2009
  19. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.669
    Ödül Puanları:
    163
    Sorun çıkacaksa doğulusunda da., batılısında da çıkar. Mühim olan birbirlerini sevmeleri.