kız mı erkek mi tartışmasına açıklık...

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve Harpy tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

8 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Harpy
  1. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    regliden hemen sonra ilişkiye girerseniz kızınız hemen sonra ilişkiye girerseniz oğlunuz olur tartışmasının mantıklı ve bilimsel bir açıklaması var;

spermler fallop tüplerin içinde 4 güne kadar yaşayabiliyorlar... ama varsayıma göre y kromozomu taşıyan (erkek) spermler daha hızlı hareket edebiliyor ama daha kısa ömürlü oluyorlar ancak x kromozomu taşıyan (kız) spermler çok hızlı hareket edememelerine ramen daha uzun ömürlüler... bu da demek oluyor ki yumurtlamadan 2 gün önce ilişkiye girerseniz y kromozomu taşıyan (erkek) spermlerin sayısı düşük olduğu için kızınız olma ihtimali, yumurtlama günü ilişkiye girerseniz x kromozomu taşıyan (kız) spermler daha yumurtaya ulaşamadan döllenme olacağı için oğlunuz olma ihtimali daha yüksek...

yani regliden değil yumurtlama gününden 2-3 gün önce ilişkiye girerseniz kızınız, yumurtlamadan sonra 24 saat içinde ilişkiye girerseniz oğlunuz OLMA İHTİMALİ DAHA YÜKSEK.. ama bu kesin bir bilgi değildir. sadece ihtimaldir...

sevgiler a.s.

2. 8 Şubat 2010
  3. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    ooff şu yumurtlama gününü de bir anlayabilsem..

4. 9 Şubat 2010
  5. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    ben cinsiyet için değilde çocuk yapmak için doktornevra.com sitesindeki otomatik hesaplayıcısını kullandım gerçekten en ayrıntılı hesaplayıcı onunki... Tabi daha kesin bilgi için eczaneden edinebileceğin bir cihaz var sanırsam...

6. 9 Şubat 2010
  7. mutter

mutter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben biri annem biri arkadaşım olmak üzere iki kişi biliyorum we ikiside reglisi biter bitmez ilşkide bulunup tek seferde hamile kaldına emin. yumurtlama günü falan değil yani.
    arkadaşım reglisi biter bitmez tek sefer ilşkiye giriyo we cenaze dolayısı ile eşi şehir dışına çıkıyo. we oğlu oluyo. annemde reglisi biter bitmez tek ilişkiden hamile kaldını idda ediyor we ben doğuyorum yani kızı oluyo. cinsiyetin hiç bir formulu oldunu sanmıyorum ben. yumurtlama dediğimiz şeyde ay içerisinde çok değişiklik gösteren bir dönem olmalıki böyle durumlar olabiliyor.

8. 9 Şubat 2010
  9. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    erkek olması için genellikle tam yumurtlama günü yada bir gün önce ilişki olması gerekiyor bu doğru. ama reglden hemen sonra hamile kalıp erkek çocuk doğuranlarda olabilir. yumurtlama gününün önemli olması kadar başta sperm kalitesi olmaqk üzere, erkeğin kaç gün arayla boşaldığı, krem vs. kullanılıp kullanılmalıdığı ve kişilerin beslenme şekilleride de çok önemli. bunları gözardı etmemek lazım

10. 9 Şubat 2010
  11. Tontirik

Tontirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    101

bende seni merak ediyordum
    belli oldumu bebeginin cinsiyeti?

12. 9 Şubat 2010
  13. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    arkadaşlar regliden hemen sonra olabilir bu mümkün değil demedim... sadece yüzde olarak daha düşük... zaten hamile kalmakta zorlanan birisinin oğlum olacak diye yumurtlama gününden 5 gün sonra ilişkiye girmesi durumu daha da zorlaştırır... sadece kız-erkek çocuk tartışmasına uydurma değil biraz daha bilimsel yaklaşmaya çalıştım... isteyen araştırabilir böyle bir teori var ama yazımda da belirttiğim gibi sadece ihtimal...

14. 5 Ağustos 2011
  15. Miralll

Miralll ♥ uğraşmam dünümle Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    31
    az ilişkiye girmekle oğlan olma çok ilişkiye girme olasılığı ile kız olmak saçmalığı çok aptalca biz eşimle hergün sex yapıyoruz ve oğlum oldu peki buna kim açıklık getiricek ne saçma şeyler bunlar