Kız ya da Erkek bebek diyeti......

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve DryaSzr tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

  28 Haziran 2010
  Konu Sahibi : DryaSzr
 1. DryaSzr

  DryaSzr Edeple gelen lütufla gider Üye

  Katılım:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.937
  Beğenildi:
  17
  Ödül Puanları:
  148
  :nazar:Bilimsel yönü ya da etik yönü nedir bilemeyeceğim ama eminim kzı bebek isteyenlerin ya da erkek bebek isteyenlerin zamanında uygulamış olduğu çeşitli yiyecek grupları var ve bunlar kız & erkek bebek sahibi olma olasılığını yükseltiyor.Bir dergide okumuştum mesela kız bebek için bol süt ve türevleri ama yumurta peynir hariç.Erkek bebek için ise bol tuz süt ve peynirden uzak durun bol yoğurt yiyin diye yazıyordu..

  Sizin de bu tür bilgileriniz ,test edilip 9.ay sonra onaylanmış uygulamlarınız varsa paylaşalım kızlar böylece bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen hamile adaylarına da yardımı olur...a.s.
  Tabi ki herşeyden önce HAYIRLISI ALLAH'dan.... :Saruboceq: :Saruboceq:
   
 2. 28 Haziran 2010
  Konu Sahibi : DryaSzr
 3. DryaSzr

  DryaSzr Edeple gelen lütufla gider Üye

  Katılım:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.937
  Beğenildi:
  17
  Ödül Puanları:
  148
  mesela ben bunları biliyorum KIZ bebek isteyen anne adayları ve baba adayları da dahil hamilelik öncesi ve sırasında uyguluyorlar-mışş.....
  Günde bir kahve, çay, kakao.
  * Maden suları.
  * Yumurta ve peynir dışında tüm sütlü besinler, sade yoğurt.
  * Tuzsuz ekmek.
  * Mayasız ve tuzsuz evde yapılmış unlu mamüller.
  * Pilav ve makarna.
  * Taze sebzeler.
  * Badem, ceviz ve fındık gibi tuzsuz kuru gıdalar.
  * Taze meyveler.
  * Bal, reçel, tereyağ, baharat.
   
 4. 29 Haziran 2010
  Konu Sahibi : DryaSzr
 5. DryaSzr

  DryaSzr Edeple gelen lütufla gider Üye

  Katılım:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.937
  Beğenildi:
  17
  Ödül Puanları:
  148
  Antik çağdan beri bebeğin cinsiyetini önceden saptayacak formüller aranmıştır.


  Bebek cinsiyetini önceden belirleme konusu çok hassas bir konudur. Doğanın hassas dengesi bozulmamalıdır. Bebek cinsiyeti ayırt etmek etik açıdan çok yanlıştır. Bu yöntem yalnızca X'e bağlı geçiş gösteren ve %100 hasta olacağından emin olunan kromozomal bozukluk durumunda kullanılmalıdır.

  Beslenme önemli mi?

  Bebeğin cinsiyetini belirlemek için uygulanan özel beslenme rejimi erkek bebek isteyenler için potasyum ve sodyumdan zengin gıdaların (muz, kuru fasulye, nohut, mercimek, kayısı ,ananas, her türlü et vb), kız bebek isteyenler için kalsiyum ve magnezyumdan zengin gıdaların ( süt ve süt ürünleri, yumurta, patates, hamur işleri, sütlü tatlılar vb, tuzsuz besinler) doktor kontrolünde uygulanması esasına dayanır. Beslenme rejimi yalnız kadınlar tarafından uygulanır, erkekler rejime dahil değildir.

  Bu rejim üç ay yapıldıktan sonra doktor tarafından ilişki günü tesbit edilir ve gebe kaldığı kanıtlanıncaya kadar belirlenen beslenme rejimine devam edilir. ılişki gününe kadar erkek korunma yöntemine devam etmelidir.

  Gebelik kesinleşince istenilen besin yenilebilir, rejime devam etmenin hiçbir anlamı kalmaz. Gebelik oluşmazsa beslenme rejimine altı aydan fazla devam edilmez. Alınmayan besinlere karşı vücutta bir takım eksiklikler ve devamlı yenilen besinlere bağlı olarak da bir takım kan değerleri artabilir ve çok önemli sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Örneğin erkek çocuk diyetini kalp hastaları, böbrek hastaları, hipertansiyonlu olanlar asla kullanamaz.

  Beslenme rejiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da rejim süresince asla listede önerilen besinler dışına çıkılmamasıdır. Beslenme rejiminde başarı oranı, annenin sabırlı olmasına verilen listeyi uygulama durumuna bağlı olarak %80-%90 dır.

  Duşun etkisi

  Erkek bebek isteyenler için cinsel ilişkiden önce karbonatlı su ile vajinal duş yapılması, erkek bebek isteyenlerin özellikle yumurtlama günü ilişkiye girmeleri önerilir. Bunun için piyasada bulunan ovulasyon kitlerini kullanabilirler veya doktora giderek yumurtlama gününü tesbit ettirebilirler.

  Kız bebek isteyenler için cinsel ilişkiden önce sirkeli su ile vajinal duş yapmaları ve yumurtlamadan önceki günler yani adet kanamasından sonra sık cinsel ilişkiye girmeleri önerilir. Kız çocuk isteyenler için yumutlama takibine gerek yoktur.

  Ankara
  Doktor Kadın Hastalıkları ve Doğum - Jinekoloji
  Op.Dr.Kutlugül YÜKSEL