kızamıkçık aşısı ile boş gebelik

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve canan27 tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

4 Mart 2010
    Konu Sahibi : canan27
  1. canan27

canan27 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba kızlar ben 6 ay önce kızamıkçık aşısı olmuştum. bebek istiyorduk ve sonunda hamile kaldım diye çok sevinmiştim.ama ne yazık ki boş gebelikmiş:KK43: kürtaj olmam gerekiyor...
    kızlar benim merak ettiğim bir şey var özellikle son zamanlarda boş gebelik olayı çok arttı. çevremde 2 kişi daha 2 ayda boş gebelik yaşamış ilk hamileliklerinde. biz kızamıkçık aşısında şüphelendik. çünkü 5-6 ay önce kampanyası vardı ve birçok kişi yaptırdı. yaptırıpta boş gebelik yaşayan var mı arkadaşlar ama ilk gebelikte? çok merak ettim....

2. 4 Mart 2010
  3. seydam

seydam Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba canim gecmis olsun benim saglikli bir oglum var allaha sükürler olsun ona hamileligimde kizamikcik asisi testi yapilmis ve gerek duyulmamis raporlara göre bu böyle ama ben beli araliklarla oglumdan sonra tam 5 kez hamile kaldim ama kalp atimi durmasi sonucu kaybettim en sonuncusu24 eylülde oldu gectigimiz ve simdi detayli arastirmalardan geciyorum kan verdim ve vurulmam gerektigi söylendi kizamikcik asisini bagisiklik kazanmadigim icin ve 21 ocakta vuruldum kesinlikle hamilelik yasak ilk 3 ay onun icin halen beklemedeyim nisan ayinda basliyacagim ins bu asiyla ilgili bilgim bukadar canim allah yardimcin olsun hayirli evatlar nasip etsin ins

4. 4 Mart 2010
  5. canan27

canan27 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkürler canım. ben kontrol olmadan aşıyı yaptırmıştım. sonra pişman oldum çünkü çocuk sahibi olmayı çok istiyordum ve bana 1 ay beklenecek demişlerdi ama internette araştırmalarımda 3 ay bekleyin demişlerdi oyüzden o riski göze almak istememiştim. sana da sağlıklı hamilelik diliyorum canım.ama ilk gebelikle bir bağlantısı olup olmadığını merak ediyorum.ALLAH sağlıklı hamilelik nasip etsin herkese

6. 5 Mart 2010
  7. seydam

seydam Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    sagol canim cümlemize kizamikcik asinin düsüklere yol actigini söylemisti doktorum yazmamisim yinede dikkatli ol doktor kontrolu altinda eniyisi canim allah yardimcin olsun ins

8. 5 Mart 2010
  9. Zynpmrt

Zynpmrt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba boş gebeliğin kızamıkcık aşısıyla alakası olduğunu düşünmüyorum. ılk 3 ay gebeliğin yasaklanmasının nedeni aşının tam olarak vücüda etki etmesinin beklenmesi ve bildiğim kadarıyla o aşı canlı aşı o yüzden o sırada hamile kalınırsa bebeğe zarar verir ama bu boş gebelik anlamında olmaz. Benim çok arkadaşımın başına geldi boş gebelik olayı hiçbiri kızamıkcık aşısı olmamıştı. Bu sadece tesadüf sen içini ferah tut canım aşınıda olmuş olman çok iyi olmuş. esasında boş gebelik çok uzun zamandır artmış durumda çevre faktörü yediğimiz içtiğimiz bunların hepsinin etkisi var. Umarım birdahakine sağlıklı bir hamileleik geçirirsin Allah kalbine göre versin canım.

10. 5 Mart 2010
  11. canan27

canan27 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkür ederim canım. son zamanlarda artınca ilgisi olabilir mi diye düşündük... ALLAH herkese sağlıklı sorunsuz bir hamilelik nasip etsin