kızamıkçık aşısı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zeynep183 tarafından 15 Kasım 2009 başlatılmıştır.

15 Kasım 2009
    Konu Sahibi : zeynep183
  1. zeynep183

zeynep183 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gebeliğimin ilk haftasında kızamıkçık aşısı vuruldum bu durumda olan başkaları var mı doktorlar onlara ne dedi acaba??

2. 15 Kasım 2009
  3. kdvrkl

kdvrkl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    benim bildiğim aşı olduktan sonra ilk üç ay korunmak gerekiyor, umarım hiçbir sorun olmaz salıkla bebişini kucağına alırsın

4. 17 Kasım 2009
  5. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    kızamıkçık aşısı canlı virüs içeren bi aşı olduğu için hamilelikte yapılması sakıncalı.hamile kalmadan yapılırsa kimi doktora göre 1 ay kimi doktora göre 3 ay hamile kalmamak gerekiyo.mutlaka doktoruna bilgi ver.eğer küçükken bu hastalığı geçirmişsen yani bağışıklığın zaten varsa aşı zarar vermez diye biliyorum.mutlaka ama mutlaka doktoruna danış.allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bebeişini.

6. 19 Kasım 2009
  7. zeynep183

zeynep183 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doktora gittim tahililerimin sonucu geldi çok oldu zaten %81 olasıkla geçirmişsin dedi doktor bir sorun olmaz bu aşı. ama yinede içim rahat olmuyor.bende acaba bu durumda olan benim gibi başkalarıda var mı onlardan bu durumda olupta amniyosentez yaptıran oldumu çevrenizde varsa lütfen cvp.sonucu ne geldi.ben amniyosentez yaptırdım ama down sendromu için bu durumuda söyledim ama sadece biri içn test yapılabiliyormuş.maddiyat çok önemli bende öcelikli olarak down sendromunu gördüm.lütfen bu aşıyı olupta sonra amniyosentez yaptıran varsa sonucu ne geldi.senağlama

8. 20 Kasım 2009
  9. dnzece

dnzece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    günlerdir bende bunu arıorum. her yere yazdım. bu başlığı yeni gördüm. bende bu aşının mağdurlarındanım arkadaşlar. hamile olduğumu bile 10 haftalıkken öğrendim ben. o günden beri çok araştırdım. bazı doktorlar ya düşük olur ya da mutlaka bebek etkilenir diyor. görme, işitme problemi, zeka geriliği olabiliyormuş. bazıları kanıtlanmış bie etkisi yok. yüzde yüz etkiler diye birşey yok diyor. şu an doğuda görev yaptığım için iyi bir doktorla görüşebilmiş değilim. o yüzden kafayı yemek üzereyim. hatta 60 kadının bu aşı yüzünden kürtaj yaptırmak zorunda kaldığını okudum. umarım bebeklerimiz sağlıklı olur. bunun için dua ediyorum sürekli. lütfen sizde sizde bilgilerinizi paylaşın. özellikle doktoruyla görüşenler lütfen durumlarını yazsınlar. şimdiden teşekkürler.

10. 20 Kasım 2009
  11. rapuzel

rapuzel pırlanta Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 3 aydır bu sorunlayım arkadaşlar gitmediğim dr kalmadı çok zor günler yaşadım çok şükür biraz atlattım bazı dr bebek etkilenir diyo bazıları düşük bir risk var diyo kime inancamızı şaşırdık anlıcanız ben izmirliyim izmirde 100 kadından 60 kürtaj olmuş biz aynı mah 3 kişiyiz 3 ümüzde doğurcaz inşallah birde kızlar avidite değeri çok önemli önceden bağışıklığınız varsa birşey olmaz diyolar allaha emanet inşallah bebişlere birşey olmaz benim aviditem yüzde 80 çıktı önceden varmış bağışıklığm bu sitede bizim gibi olan arkadaşlar vardı yazışmıştık ama birdaha cvp alamadım neyse sizle paylaşalım artık yaşadıklarmızı

12. 20 Kasım 2009
  13. rapuzel

rapuzel pırlanta Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    zeynep arkdaşım amiyosentez yaptırman için 3 lü testin yüksek gelmesi gerekmiyomu eğer aşı zarar verdiyse amiyosentezle bunu anlıyolarmı

14. 21 Kasım 2009
  15. dnzece

dnzece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    amnionsentez riskli bişeymiş ööle okudum bende. bu testi yaptırdıktan sonra düşük olabiliyormuş. ama en kesin sonucuda o veriyormuş galiba. ancak 3 gün sonra doktora gidip test yaptırabileceğim. sonuçları sizlerle paylaşırım. bu konuda bir bilgi edinen lütfen paylaşsın. umarı bebeklerimiz sağlıkla dünyaya gelir.

16. 21 Kasım 2009
  17. rapuzel

rapuzel pırlanta Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    dnzece sen kaç haftalıksın aşıyı hamile iken mi yedin
    yoksa aşıdan sonramı hamile kaldın

18. 21 Kasım 2009
  19. dnzece

dnzece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    suan 12 haftalığım. asıdan sonra korunmuş olmamıza rağmen yaklaşık bi 15 gün sonra falan hamile kaldım.