kızamıkçık çokkkk önemliymiş dikkat

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve çelik198408 tarafından 19 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : çelik198408
  1. çelik198408

çelik198408 iki erkekim iki aşkım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    8 haftalık hamişim bebişi ilk öğrendiğimde dr gittim testler falan dünyam karardı rubella ıgm pozitif çıktı yani kızamıkçık geçiriyodum dr aldır dedi özel dr ünv hast şuan ıgm negatif rubella ıgg pozitif buda artık bağışıklık kazandığımı gösteriyo ama ünv hast dr ve ilk gittiğim dr aldır diğer bi dr bişey olmaz dedi sizin çocugunuz olsa ne yapardınız dediğimde de benim öyle bi durumum yok dedi

şuan çok zor günler geçiriyorum karar aşamasındayım Allah doğru yoldan ayırmasın ben yandım sizde yanmayın hamile kalmadan önce rutin testleri yaptırın

bide benim durumumda olanlar varsa yardım lütfen sizce ne yapmalıyım acil cvp ve yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

2. 19 Ağustos 2010
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    2 hastanede de farklı sonuç çıkmış acaba testlerde bi hata mı var?igg pozitif bağışıklığın var demek o zaman sorun yok benim de igg pozitif.igm'nin değeri de önemli bildiğim kadarıyla.bence testi başka bi yerde daha tekrar et.sonuçta çok önemli bi karar.inşallah bi sorun yoktur.

4. 19 Ağustos 2010
  5. nurdannurdan

nurdannurdan meleğim geldiii Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım özeline yazdım mesajlarına bak
    çok üzme kendini de bebeğini de
    hayırlısı ne ise o olsun

6. 19 Ağustos 2010
  7. bilgi25

bilgi25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm benim başımdan geçti kızamıkçık ilk oğluma hamileydim
    testlerim temiz çıkmıştı.doğumdan hemen sonra bebekte bir tuhaflık olduğunu farketti doktorumuz anne karnındayken hiçbirşey görünmüyordu.kalp kapakçığında sorun çıktı.gebelikte kızamıkçık geçirmişim ve oğlumu doğumdan 2 gün sonra kaybettim.sonrada kızamıkçık aşısı oldum 3 ay kesin korunman gerek.3 ay sonrada hamile kaldım hemen ve düşük yaptım.şuan 3.cü hamileliğim kızım olacak inş.37 haftalık hamileyim halakorkuyorum yine birşey olacak diye ama allahtan hayırlısı.zor vermen gereken bir karar başka doktorada git emin ol.

8. 19 Ağustos 2010
  9. çelik198408

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkürler inş bi sorun çıkmaz ama aldırmama kararı aldık

glnk testlerde değerler hep aynı çıkıyo ama dr yorumlaı farklı biri riske atma etkilemiştir diyo diğeri daha ilk haftalarda geçirmişsin etkilese bebek düerdi diyo karışık yani 3 dr değiştim test 7-8 kez tekrarlandı

10. 19 Ağustos 2010
  11. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148

hamileliği bilmeden adet gecikmesine kadar olan süreçte bebek etkilenmez derler.hatta ilaçlar için ya hep ya hiç derler.yani bebek ilaçtan etkilenirse düşer ya da hiçbişey yapmaz derler.ama tabi bu bu tür hastalıklar için geçerli mi bilemiyorum.ya da şimdi bebekte bi sorun gözükmeyip allah korusun bilge25'in anlattığı gibi bi etki bırakır mı?gerçekten zor bir karar.allah yardımcın olsun bebeğini korusun inşallah sağlıklı olur.

12. 20 Ağustos 2010
  13. aysenfatos

aysenfatos mucizem okullu oldu Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle moralini bozma ve kadın doğum hastanesine başvurmanı öneririm
    canım aynı durumu yaşadım ilk kontrole gittiğim dokuz eylüll üniversite hastanesinde rubella igm pozitif bulundu doktor bebeği alıcaz dedi ve RUBELLA AVİDİTE testi istedi hastalığın ne zaman geçirildiğini anlayabilmek için Aviditem %98çıktı yani hastalık tarihi eski demekmiş ancak doktor işin içinden bi türlü çıkamayınca benim psikolojimi bozdu sonunda dayanamadık
    ben ve eşim tepecik doğum hastanesine başvurduk yeni testler yapıldı eski raporlarım kontrol edildi konseye karar verildi ve konsey enfeksiyon polikiniğiyle görüşerek hastalığın önceden olduğuna, gebelik dönemime rastlamadığını ve gebeliğimde risk olmadığına dair rapor verdi
    bir kadın doğum hastanesine başvur onlar daha net cevaplıyor soruları dokuz eylül üniversite hastanesi bana doğru düzgün bir cevap versin diye 3hafta uğraştım ancak tepecik doğum hastanesine gittiğim ilk gün doktor bebeğin geleceğine ben değil konsey karar vermeli dedi... ve konsey gebeliğe devam sorun yok dedi....
    şimdi mutluyum bebeğim gayet sağlıklı herşey yolunda darısı başına canımopuyorumnanaktan

14. 20 Ağustos 2010
  15. aysenfatos

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    buarada rubella igm kanda 1yıl boyunca pozitif kalabiliyormuş bunun için avidite testi şartmış avidite ne kadar yüksekse hastalık tarihi o kadar eski sayılıyormuş
    sana avidite testi yapıldımı hiç?

16. 20 Ağustos 2010
  17. çelik198408

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    özelde 2 kez yaptırdık avidite testini sınırda 10 çıktı ve dr um garanti veremedi şimdi ünv hast yapılan avidite testini bekliyorum

önceden tam olarak ıgg ıgm ne nasıl anlammamıstım şimdi daha az korkuyorum inş bi sorun çıkmaz hepinize teşekkürler

18. 20 Ağustos 2010
  19. aysenfatos

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    umarım hiçbir sorun çıkmadan bebeğine sağlığıyla kavuşursun:Saruboceq:
    igg hastalığa karşı bağışıklık
    igm hastalığın şuanda mevcut olduğunu gösteriyor
    inşallah üniversite hastanesinin sonucu çok güzel çıkar ve mutlu bir şekilde hamileliğine devam edersin
    yüreğini ferah tut elbette zor olacak ama senin psikolojin bebek için çok önemli güvenebileceğin herzaman yanında olacağına inandığın bir doktorla hamileliğine devam etmeni öneririm ve lütfen bizi gelişmelerden haberdar et aklımız, yüreğimiz, dualarımız seninleopuyorumnanaktan