kizariklik

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve serpil2008 tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

24 Nisan 2009
    Konu Sahibi : serpil2008
  1. serpil2008

serpil2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba 5,5 aylik bir oglum var ve bir kac gundur poposunda ve bacakalrinin kenarinda sivilce gibi kabarikalr var ve gecmiyor piisik sandim psik ialci suruyorum ama gecmiyor sizce ne olabilir böyle bir durum yasayan varmi mikropmu kapti aceba doktorada götürmedim daha

2. 24 Nisan 2009
  3. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    yedirdiğin şeyler arasnda alerji yapacak bişey varmıydı cnm.bi yazarmısın son yedirdiklerini.geçmiş olsun

4. 24 Nisan 2009
  5. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Havalar ısındı ya, terli kaldıysa isilik olmuş olabilir canım. Pudra sürmeyi ve sık sık yıkamayı dene bence...

6. 24 Nisan 2009
  7. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    canim ben üc gün üst üste yumurta vermistim hemen alerji yapti,bir süredir kestim yumurtayi geciyor simdi kizarikliklarimiz.

belki seninkiside alerjiktir.

8. 24 Nisan 2009
  9. beklemek

beklemek Aşklarım İrem ve Eymen Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sormayın kızlar ya alerjiyle bizimde başımız dertte hatta alerji ilacı kullanıyoruz ve daha hiç yumurta bile vermedim muzdan şüphelendim ama kestim sebzelerini ve kaşık mamaları kestim dr. hepsinin yapabileceğini söyledi moralim çok bozuk başında konak tarzı vücudunda bir sürü kızarıklık öf ya öf çok moralim bozuk sinirden sanki çatlayacağım

10. 24 Nisan 2009
  11. ececem

ececem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    beklemek merhaba
    aynı sorun benim oğlumdada var.. oğlum 5,5 aylık ve hem başında konak tarzı beyaz kepeklenmeler var hemde vücudunda kızarıklıklar.. yaklaşık 2 aydır yaşıyoruz biz bu sorunu. doktoru atopik dermatit dedi yani bir çeşit egzama.. dermatolağada götürdüm... en az 2 yaşında geçer dedi.. ürederö lip %10 verdi ve bepanten.. günde en az 2 defa ikisini karıştırıp sürüyorum. cildi sürekli nemli tutmak gerekiyor. banyoyu haftada 2 ye düşürdü.. cildi çok kurutmamak için su önermiyor doktor. şampuan sabamed baby kullanıyoruz. birde dermatop basissalbe diye bir ilaç var almanyadan getirtiyoruz.. 2 yaşına kadar kullanacak. aslında bepanten gibi bir ilaç ama özellikle egzamaya iyi geliyor ve içinde kortizon yok. kaşıntı için zyrtek diye bir damla verdi günde 4 damla gece yatarken veriyorum. son olaraksa egzaması çok azaesa günde 2 defa maksimum 2 gün olmak üzere çok ince bir tabaka halinde advanten krem sürüyorum. Kortizonlu olduğu için ince süremk gerekiyor ve 2 günden fazla kullanılmıyor. ben hala sadece emziriyorum. bu hafta zar azar milupanın muhallebisine başladık. onuda sadece gece az birşey alışsın diye veriyorum. doktor egzama için emzirmek çok önemli dedi... çok sinir bozucu bir durum biri batıyor biri çıkıyor.. son olaraksa mutlaka deniz havası dedi doktor iyot soluması çok önemli dedi.. odasındaki halıyıda kaldırttı. toza alerjisi olmasın diye.. birde evi elektirik süpürgesiyle süpürme toz kalmasın silerek temizle dedi.. %60 2 yaşında geçeri geçmezse %90 6 yaşında geçer, yada 14 yaşında geçer dedi. çok azı ömür boyu devam eder dedi.. biz dermatologdan çok memnun kaldık istanbulda oturuyorsan sana telefonunu verebilirim götürebilirsin. ama bence kesin doktora götür en doğrusu teşhisi koydurt eğer egzamaysa kaşıntısı çok olurmuş.. büyük insan zor dayanır dedi en azından tedavine hemen başlamış olursun.
    umarım yardımcı olmuşumdur
    çok geçmiş olsun

12. 24 Nisan 2009
  13. beklemek

beklemek Aşklarım İrem ve Eymen Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

Selam canım bu konuda ayrıntılı bilgi verdiğin için öncelikle çok çok çok ama çok teşekkür ediyorum çünkü çıldırmak üzereyim birkaç gündür iyiydi ama besinlerimizi tekrar deniyoruz ve neyin dokunduğunu bulmaya çalışıyoruz 3 gündür ıspanak deniyorum ve bugün tekrar çıkmaya başladılar aslında tam olarak hiç yok olmadılar ama çok azalmıştı şimdi yine pul pul deri kabardı kızarık bir şekilde ve en genişi küçük tırnağımız kadar ayrı ayrı kızarıklıklar da var sanırım aynı şey banada gittiğim çocuk dr. atopik dermatit dedi zaten ve sadece zyrtec damla verdi ve impeteks diye bir krem sadece kızarık bölgelere dedi ama onlar kortizonlu kremler kullanmak istemiyorum ama kullanmadan da olmuyor öf ya çıldıracağım

dr.un telefon adres ve ismini verirsen sevinirim biran önce gitmek istiyorum

14. 25 Nisan 2009
  15. serpil2008

serpil2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    daha 2 haftadir kasik mamasi veriyorum simdiye kadar elma, armut muzlu elma ve seftalili elmali pirinc verdim en son seftalili elmali pirinc vermisdim alerji olsa tum vucutta olmazmi bunun sirf popoda var pisik olan yerlerde yani belkide sildigim islak mendilden oluyordur yada gecen ishal olmusdu ondan oldu bilmiyorum pazartesi doktora götüreyim en iyisi

16. 28 Haziran 2016
  17. mnurcin

mnurcin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar Arkadaşlar,
    Benim 5 aylık bir oğlum var son 5 gündür vucüdünda sivilce gibi kızarıklar başladı doktora götürdüm korkulacak bir sey yok dediler kızamık veya su çiçeği değilmiş.,
    Ama şimdi ayaklarında çıkmaya başladı sizce ne yapmalıyım?