Kızı olan tecrübeli anneler, bir el atar mısınız lütfen?

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve Herbela tarafından 9 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

9 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : Herbela
  1. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Benim dört yaşındaki kızımla problemim. Yeni kıyafet giydiremiyorum çocuğa. Paçalar kısa, kollar kısa bir pejmurdelik ki sormayın.

Nasıl başa çıkacağım? Bu dönem iki yıl önce başladı. Yani önceleri etek giymiyor, toka takmıyordu şimdi kendisine seçtirmemize rağmen yeni kıyafet giydiremiyorum. Evin içinde hadi idare ediyoruz ama dışarı çıkınca mahçup oluyorum. İnsanlar diyorlardır paraya kıyıp da çocuğa kıyafet almamış diye:eek:

3-4 yaş ve üstü kız çocuk anneleri size danışmak istiyorum. Ne yapabilirim de kızıma yeni kıyafet, etek giydirip, saçlarına toka takmayı veya kestirmeyi kabul etmesini sağlayabilirim? Ödüller, telkinler işe yaramıyor. Bu hale nasıl geldi onu da bilmiyorum. Bu konuda yanlış birşey yaptığımı düşünmüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

2. 9 Mayıs 2007
  3. trimini

trimini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben bu cevaba ne diyecegimi bilemiyorum benim kızım 7 yaşında ve pek süsüne düşkün bu yaşta .Bence kız arkadaşlarla daha fazla zaman geçirirse heveslenir diye düşünüyorum.benim kızım o yaşlarda çanta hastasıydı çantasız dışarı çıkmazdı daha küçük ama düzelir ilerki yaşlarda

4. 9 Mayıs 2007
  5. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108

Meltem Hanım çocuğunuzun giyim zevki var zorlamayın dedi ama nereye kadar.
    Ben de zaten hiçö zorlamadım onun yerine sabır sınırımı zorladım.

6. 9 Mayıs 2007
  7. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Yok hayatım kız arkadaşları da var ama banamısın demiyor. Makyajı pek seviyor. Ben yapmam ama teyzelerinden görüyor. Ama süslü ve yeni
    elbiselere tahammülü yok :1no2:

8. 9 Mayıs 2007
  9. seyda_66

seyda_66 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    148
    valla benim3.5yasi yasinda kizim var ama cok süslü
    yani tam kokos
    giyinmeyi süslenmeyi cok sever
    inan yardim etmek isterdim ama
    bu ara dügünlere gidiyoruzzzz
    aksam babasina baba bana gelinlik alirmisin
    tamam kizim
    baba bana gelin arabsi alirmisin
    taman kizim
    baba bana damat alirmisin
    biz burda koptuk gülmekten yerlere serildikkk

10. 9 Mayıs 2007
  11. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Valla benim 5 yaşındaki kelebeğimde pek bir süslü püslü olduğundan öyle her kıyafeti giymez, takıp takıştırıp öyle çıkar sokağa. Benimle yarışıyor sıpa. Senin 5 tane rujun var benim 2 tane, senin bilmem kaç tane ojen var benim 3 tane, vs vs. Hatta hafta sonu düğün için gelinlik ayakkabı filan aldık, değmeyin keyfine" Annneeee bak ne güzel oldum, gelinden bile güzelim"demezmi. Kırıldık biz.

Şimdi senin yapacağın iş ancak ona arkadaşlarını örnek göstererek ,direk suçlamayla değil ama arkadaş ortamına sokarak kendiyle arkadaşlarını arasındaki farkı anlamasını sağlamandır. Belki onlara özenir kendide dikkat etmeye başlar. Ya da bir kreşe filan ver istersen. Düzeleceğine inanıyorum.

12. 9 Mayıs 2007
  13. denizyosunu

denizyosunu Guru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    306
    benimde iki tane kızım var.büyük benim ortak tamamen küçük daha 1.5 yaşında olmasına rağmen ruj ve oje sürmek istiyor.Yeni bir kıyafet alındığında sevinçle herkese gösteriyor baaaak diye.
    Seninki biraz farklı olacak galiba ama değiştirebilirsin zannedersem.Çocuklar genelde onaylanmayı ve beğenilmeyi pek severler.Bunları siz değilde etrafındaki kişiler yaparsa belki faydası olur.Ne kadar güzel olmuşsun,bu elbiseyi nerden aldınız bende kendime alayım bari çok hoşuma gitti gibi cümlelere hiçbir kız çocuğunun tepkisiz kalamayacağını zannediyorum.Kolay gelsin.

14. 9 Mayıs 2007
  15. zeyneps

zeyneps Guest

valla benimde 3 yaşında kızım var ama o da pek süslü. benden daha çok aynaya bakar, beğenmediğini asla giymez. çantasız ve güneş gözlüksüz sokağa çıkmaz. canım bence sen onu bir psikoloğa götürebilirsin bide profesyonel destek almayı dene bakalım

16. 9 Mayıs 2007
  17. asilzade

asilzade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım hiç sıkma kendini bence çok akıllı bi çocuk kendi tarzını oluşturuyor sen üstüne düştükçe inatlaşır benim kızım 17 yaşına kadar erkek çocuğu gibiydi şimdi ünüversiteli ve makyajsız dışarı çıkmaz bugün giydiğini yarın giymez.inanırmısın daha önceden katıldığımız düğün vs fotolarında okadar komikki kendi bile görmek istemiyor bence rahat ettiği gibi olsun aynayla tanıştır kendini öğle beğeniyorsa tamamdır

18. 9 Mayıs 2007
  19. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Söylediklerinizin pek çoğunu denedik ama olmadı. Kızımın yanında başka çocukların kıyafetlerine dikkat çektik.

"Aaa bak Zeynep ne kadar güzel kıyafeti değil mi arkadaşının" gibi.

Çevresinde çok süslü arkadaşları da var. Ben zaten çocuk süslü olsun demiyorum ama toka taktırmayıp saçını da kestirmemesi bir de bu aralar yeni kıyafetleri istememesi beni çok zor durumda bırakıyor. Artık yaz geldi. Yazlıkları görünce" hayır hayır ben bunları giymiycem" diyor.

Zorlamıyorum ama siz de bilirsiniz ki hatırı sayılır bir zora sokuyor beni. Geçer inşallah.