Kızıl sactan kurtulmak ısteyenler

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve azucena tarafından 17 Aralık 2008 başlatılmıştır.

17 Aralık 2008
    Konu Sahibi : azucena
  1. azucena

azucena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Saçlarımı 08.12.2008 gunu kızıla boyadım.Turplu su ile bakım yapanlar kervanındayım.Faydasını baya gordum cunku 6 gun icinde saclarım 1 cm uzadı.Sonra ceviz kabugu suyunun faydalarını okuyunca hadi bir de bunu deneyeyim dedim.Bir cok yerde doğal boya oldugu yazıyordu "hadi canım"diyordum.Ceviz kabuklarını ve fındık kabuklarını kaynattım,soguyunca pet şişeye koydum 2 gundur sabah akşam saçlarıma surunce sac rengim kahverengiye donmeye başladı.Haftaya kahverengi saçlı olurum herhalde.Kızıl saçtan kurtulmak isteyenler boşuna gidip saçlarınıza işlem yaptırmayın.ceviz kabugu ve fındık kabuklarını kaynatın surun suyunu saclarınıza durulamayın.

2. 17 Aralık 2008
  3. yaz_gulu

yaz_gulu Guest

cevizin sert kabugumu bu acaba

4. 19 Aralık 2008
  5. ppeksen

ppeksen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    6 günde 1 cm saç uzaması imkansız saçlar ayda 1 cm uzar.

6. 19 Aralık 2008
  7. orchidea

orchidea Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    şu turp da bi benim saçı uzatmadı.

8. 19 Aralık 2008
  9. azucena

azucena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Evet cevizin sert kabugu...

Ayda 1cm normal sartlarda uzayabilir ama turp suyu ile daha fazla uzuyor.İnanmayan denesin.

Turp üreticisi değiliz.Bundan elde ettiğimiz bir rant yok.Bir çoğumuzun işine yarayan bir mucize maske bulduk ve paylaşıyoruz.Turpla ilgili sayfada fotografları var insanların.

funetty bunu beğendi.
  10. 20 Aralık 2008
  11. ppeksen

ppeksen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    miminor gülmekten öldürdün beni.turp üreticisi değiliz ha.çok güzel bir cevap olmuş allah iyiliğini versin:)tıbben imkansız demek istedim 1-1,5 cm uzar ayda.öncesinde ölçüntünüz mü ki:)? saçın görünümünde bir fark oldumu daha canlı yada parlak gibi ?

12. 20 Aralık 2008
  13. Proserpine

Proserpine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Keşke çok daha önceden haber verebilseydin :)
    Kızılı ben ne denersem deneyeyim kapatamadım bir türlü, son çare olarak siyaha boyadım. Ama gayet memnunum siyahtan, herkes yakıştığını söylüyor, uzun ve siyah saçlarım, beyaz tenle oturdu, kendi saçım sanıyorlar artık o derece :)
    Kızıl çabuk akıyor, ama bir türlü de çıkmıyor ne iş anlamadım :)

14. 20 Aralık 2008
  15. azucena

azucena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    benim saçlarım uzamaz.Bildigin uzamaz yani.Şimdi kısacık kestirsem kulak hizama gelmesi 1.5 yılı bulur.Bayram günü saçlarımı boyadım kızıla ama kırmızımtrak bir kızıl.Sonra bayram tatili vakit var diye turplu yaptım ama yumurtasız olanından sadece ustuste bir kac gun saclarımı turplu ile taradım ve bıraktım kafamda.veee resmen onlerden 1 cm civarı arkakalardan su tepe noktası tarafı 2 cm e yakın sac cıktı.ama gece nasıl öldüm kaşıntıdan varya.dun kuaforden öğrendim sac gece uzarmıs.bakım yapacaksanız geceye dogru yapın dedi.sonra bu ceviz kabugu hikayesini tv den duymustum o geldi aklıma denemek istedim bir sürü yontem.ev ahalisi ceviz fındık yemeye bayılır.kendileri kırıp yerler mangalda yakmak icin kabuklarını poşette biriktiriyordu annem.ya sunu bir deneyim dedim.ceviz kabugunun doğal boya oldugunu biliyordum da ne biliyim suyu boyamaz sanıyordum.sabah akşam ceviz suyu ile taramaya başladım saclarımı.ama saç rengim bir garip olmaya başladı.resmen kahverengiye donmeye başladı.arkadaslarım;"hani kırmızımtrak kızıldı bu resmen kahverenginin bir turu"dediler."ya allah allah aktı mı ki "diye dusunurken "tabi ya ceviz kabugu" dedim.bunu bilen komsu teyse boyar kızım o kınadır dedi.sacların beyazlarını kapatır sacın guzel bir kahve olur biz gencken yapardık dedi.bende burada kızıldan kurtulmak isteyenleri okuyunca önereyim dedim.yavas yavas ceviriyor suyunu kullanırsanız ama nette okudum eger ceviz kabugunu yakıp saclarınıza surup bekletirseniz direkt boyuyormus.doğal bir boya işte.her an deneyebilirim cunku kafamdaki kızıl bir acayip ve malum diplerden kendi sacım bas bas bagırıyor.

turplu su ile ayda 1 cm uzuyorsa bu 3 cm oluyormus.evet ölçüyorlar sahsen ben de ölçtüm.agzım acık kaldı cunku.

16. 26 Aralık 2008
  17. troublemaker

troublemaker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    miminor acaba denedinmi bu ceviz suyunu sacında tamamen bende kızıldan bakıra dönen saçımdan kurtulmak ıstıyorum

18. 9 Mart 2009
  19. izmirin_birtanesi

izmirin_birtanesi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    peki bu ceviz kabuğu kına işi görüyorsa o zaman üzerine boya tutar mı kii ?